Czy to najdziwniejsze show, jakie oglądaliśmy do tej pory? Może i tak, ale zabawa przednia

5 marca TVN pokaże pierwszy odcinek "Masked Singer" - chyba najbardziej zwariowanego show w historii TV. Dzięki koreańskiemu formatowi zarówno na widzów, jak i jurorów czeka mnóstwo niespodzianek.

"Masked Singer" to program, który był już realizowany w kilkunastu krajach, takich jak Grecja, Peru, Meksyk, Chiny, Estonia czy Wielka Brytania. Teraz trafia do Polski. Wystarczy choćby zerknąć na fragmenty amerykańskiej wersji, żeby zrozumieć, że to prawdziwe kolorowe i pozytywne szaleństwo. W USA w kilku sezonach wystąpili już m.in. Nick Carter jako Krokodyl, Wiz Khalifa jako Kameloeon, Seal jako Puma czy La Toya Jackson jako Obcy. Uczestnicy to jednak nie tylko wokaliści, lecz także m.in. legendarny skater Tony Hawk, aktorzy Danny Trejo czy Tori Spelling, była kandydatka na wiceprezydentkę Stanów Zjednoczonych Sarah Palin, Caitlyn Jenner, a nawet żaba Kermit! Jurorzy, nazywani detektywami, próbują zawsze zgadnąć, kto kryje się za maską, ale nierzadko zaskoczenie po jej zdjęciu jest ogromne. 

Gwiazdy w "Masked Singer" powalczą o Złotą Maskę 

Podobnie jak w innych krajach, także w Polsce maskę zdejmuje dopiero ten uczestnik, który odpada z programu. Najpierw na scenie zobaczymy zwierzęta, ptaki, rośliny, a nawet potrawy. Program poprowadzi Michał Meyer, a w jury zasiądą Julia Kamińska, Joanna Trzepiecińska, Kuba Wojewódzki oraz Kacper Ruciński. Zwycięzcą programu zostanie uczestnik, którego personalia najdłużej pozostaną tajemnicą. W nagrodę dostanie statuetkę Złotej Maski.

"Masked Singer" to bez wątpienia flagowy okręt (sic!) wiosennej ramówki TVN, choć będzie miał silną konkurencję w postaci "Przez Atlantyk" - programu, w którym szóstka celebrytów (Maja Hirsch, Antek Królikowski, Natalia Przybysz, Renata Kaczoruk, Piotr "Liroy" Marzec i Zygmunt Miłoszewski) będzie płynęła pod opieką dwóch doświadczonych kapitanów przez ocean (premiera 2 marca o 21:35). O ile w "Przez Atlantyk" możemy spodziewać się emocji, to wiemy, kogo w nim zobaczymy, Tu jednak mamy wielką niewiadomą. 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Żona nie rozpozna swojego męża? W tym programie to możliwe

Czasem będzie łatwiej rozpoznać kogoś po głosie, czasem może to być praktycznie niemożliwe - niech najlepszym przykładem będzie to, że jurorka amerykańskiej wersji aktorka Jenny McCarthy w jednym z odcinków dosłownie padła na podłogę, gdy okazało się, że Kogutem był jej własny mąż - aktor i wokalista New Kids On the Block Donnie Wahlberg.

Od 1993 roku, gdy premierę miał w Polsce pierwszy program, który można nazwać talent show, czyli "Szansa na sukces", przeszliśmy naprawdę długą drogę. Dzięki takim programom jak "Idol" (debiutował w 2002 roku) poznaliśmy Monikę Brodkę czy Krzysztofa Zalewskiego, w "Must Be the Music. Tylko muzyka" zaczynali choćby muzycy Enej, a "X -Factor" to program, w którym popularność zdobył jeden z najbardziej utalentowanych i najlepiej sprzedających się wokalistów, czyli Dawid Podsiadło. Tam także finalistą byli np. Michał Szpak, Ewelina Lisowska czy Grzegorz Hyży.

"Masked Singer" to jednak przykład takiego talent show, w którym nie szukamy gwiazd, bo mamy pewność, że na scenie zobaczymy znane osoby. Z drugiej strony mocną stroną programu jest to, że nie wiemy, kim dokładnie są. Będą też niezwykłe kostiumy, kolorowe dekoracje i układy taneczne, i światowe oraz polskie hity... Zdecydowanie takiego programu w Polsce jeszcze nie było. O tym, że jest na co czekać, może świadczyć to, że znana z Destiny's Child Michelle Williams zdecydowała się nie tylko wystąpić w amerykańskiej wersji jako Motyl, lecz także potem w Wielkiej Brytanii jako Pingwin Skoczkowaty. Skoro po jednym razie miała chrapkę na więcej, musi coś w tym być. Polscy widzowie będą mogli to sprawdzić 5 marca o 20.

Więcej o: