O sukniach ślubnych? O pszczelarzach? A może program o klimacie z księciem Williamem? Premiery wiosny

"Mask Singer" i "Przez Atlantyk" w TVN, serial "Herkules" w Playerze czy emisja "Skazanej" w TVN to z pewnością produkcje, o których mówi się dużo w kontekście wiosennej ramówki, ale warto też zwrócić uwagę na to, co przygotowały kanały tematyczne. Wybieramy kilka interesujących tytułów.

W 2007 roku premierę miał nowy program "Say Yes to the Dress". W każdym odcinku widzowie śledzili poszukiwanie sukien ślubnych przez kolejne panny młode, przychodzące do pewnego salonu na Manhattanie. Teraz w TVN Style Piotr Sałata poprowadzi polską wersję. 

Wybieramy suknię ślubną. Niekoniecznie na pierwszy raz przed ołtarzem

"Salon sukien ślubnych Polska" to idealny program typu "guilty pleasure" - wersję amerykańską oglądałam kiedyś namiętnie, czasem zerkałam także na brytyjską, którą prowadził David Emanuel (to on zaprojektował okazałą suknię ślubną dla księżnej Diany), więc ciekawa jestem, jak będzie prezentowała się nasza, polska, którą pokaże TVN Style. 

Tych, którzy nie boją się ekstremów, zainteresuje pewnie zupełnie inny program o tematyce ślubnej. W marcu na antenie TLC zadebiutują "Nałogowe panny młode". Jego bohaterki to cztery kobiety - Monette, Shae, Amy i Kecia - które łącznie stawały już przed ołtarzem aż 20 razy. I każda z nich jest gotowa powiedzieć "tak" po raz kolejny. 

Poznajemy świat

Na kanale Discovery zadebiutuje z kolei "Zaklinacz pszczół". Po tym, jak w zeszłym roku przeczytałam fenomenalną książkę "Świat według pszczół" dziennikarki Sarah Hambro, trochę oswoiłam swój lęk przed tymi owadami i utwierdziłam się w przekonaniu, że to fascynujące stworzenia. W serii "Zaklinacz pszczół" można oglądać zespół amerykańskiej agencji ochrony pszczół miodnych, który swoją niebezpieczną, ale bardzo potrzebną, pracę wykonuje zupełnie charytatywnie.

Travel Channel oprócz typowo kulinarnych programów tej wiosny pokaże także dokumentalną serię "Earthshot Prize: Ratując naszą planetę". Jednym z prowadzących jest człowiek o ogromnej wiedzy i jednym z najpiękniejszych głosów świata — David Attenborough, a drugim książę William, następca brytyjskiego tronu. Panowie razem z gośćmi będą się starali pokazać widzom, że musimy już teraz działać w sprawie klimatu. Będą też opowiadać o nowatorskich sposobach na poprawienie globalnej sytuacji klimatycznej.

Wielu fanów mają dzisiaj seriale czy podcasty typu true crime. Dla nich powstają nawet całe kanały tematyczne, takie jak ID, na którym będzie można obejrzeć m.in. "Uciekinierki. Na wojnie z sektą". W tym pięcioodcinkowym brytyjskim serialu dokumentalnym głównymi bohaterkami są Hope, Celeste i Verity. Wszystkie trzy urodziły się w sekcie "Dzieci Boga", założonej przez pastora Davida Berga w latach 60. XX w. na zachodnim wybrzeżu USA. W ruchu z biegiem czasu coraz większy nacisk był kładziony na seksualizację. Trzy kobiety wspominają, jak próbowały się odnaleźć w świecie pełnym przemocy i psychologicznej manipulacji.

Na Discovery Historia można oglądać program prowadzony przez Drew Pritcharda — tu akurat jest to nie zupełna nowość, a kolejne odcinki. Jak zapowiadają twórcy, w "Łowcach staroci: kultowe projekty" Pritchard opowiada nie tylko o meblach, ale i o niezwykłym rowerze BMX, klasycznym modelu walizki Louis Vuitton czy designerskim automacie do gier. "W każdym odcinku Drew wybiera kilka przedmiotów, które nie tylko go zachwyciły, ale często miały ogromny wpływ na kulturę i światowe wzornictwo" - takie podejście do designu wydaje się pociągające.

Zobacz wideo Najbardziej osobisty film Branagha. Czy zdobędzie za niego aż trzy Oscary jednej nocy?

Przemiana pod okiem drag queen

Na pewno warto sprawdzić też, jak w nowym programie Discovery Life radzą sobie Alexis Michelle, Jujubee, Thorgy Thor i Bebe Zahara Benet. Ta ostatnia wygrała pierwszą odsłonę programu "Ru Paul's Drag Race" w 2009 roku, pozostałe także są znanymi drag queen. Tym razem jednak nie będą "tańczyć o przetrwanie" na scenie, a pomagać w doborze ubrań i zmianie nastawienia do życia uczestnikom programu "Przemiana w stylu drag queen". 

Jak można przeczytać w opisie programu:

[...] niezależnie od tego, czy będzie to panna młoda, która chce poczuć się pięknie, idąc do ołtarza, była uczennica, która szykuje się do zjazdu absolwentów szkoły średniej, czy kobieta, która uczy się siebie na nowo po utracie ogromnej liczby kilogramów. Nie ma takiego przypadku, z którym prowadzące sobie nie poradzą!

Miejmy nadzieję, że zrobią to charyzmą, wyjątkowością, odwagą i talentem godnym uczestniczek "Ru Paul's Drag Race".

Więcej o: