Poznań. Putin jako Voldemort - nowy mural w mieście [ZDJĘCIA]

Poznań ma nowy mural. Na ulicy Hetmańskiej pojawiła się praca KAWU, przedstawiająca Władimira Putina jako lorda Voldemorta.

Lord Voldemort to czarny charakter z serii książek i filmów o Harrym Potterze, uosobienie największego zła. Był potężnym czarodziejem, który dążył do zapewnienia sobie nieśmiertelności i podporządkowanie świata mugoli (nieczarodziejów, którymi gardzili) czarodziejom. On i jego zwolennicy, nazywani Śmierciożercami, nie wahali się zabijać z zimną krwią osób z mocami czy torturować czarodziejów pochodzenia mugolskiego. Voldemort siał tak duży postrach, że nieliczni wypowiadali jego prawdziwe imię - większość nazywała go "Sam-wiesz-kto" lub "Ten-którego-imienia-nie-wolno-wymawiać". Został jednak ostatecznie pokonany przez Harry'ego Pottera i jego sprzymierzeńców.

 

Prezydent Rosji jako ucieleśnienie zła na muralu w Poznaniu

Władimir Putin to dwukrotny Prezydent Federacji Rosyjskiej, dwukrotny Premier Federacji Rosyjskiej, szef Federalnej Służby Bezpieczeństwa, urzędnik administracji prezydenta Borysa Jelcyna, pracownik administracji Petersburga, były funkcjonariusz KGB, prawnik. Zawiązany z partią polityczną Jedna Rosja. Za rządów Władimira Putina Federacja Rosyjska wdała się w konflikt militarny z Czeczenią, Ukrainą i Gruzją. Na jego rozkaz 24 lutego 2022 roku rosyjskie wojska zaatakowały Ukrainę.

Zobacz wideo Potężny wybuch w Charkowie. Rakieta uderzyła w budynek lokalnych władz

- Dla niego jest ona grą interesów i potencjałów. Jeśli masz przewagę, muszą z tego wynikać bezpośrednie konsekwencje. Dlatego w Zachodzie brzydzą go nie tylko kulturowe różnice, wolności, prawa człowieka. On czuje coś na kształt pogardy wobec politycznej cywilizacji, w której naga siła nie jest jedynym kryterium - mówi o Putinie w "Wyborze" (Wyd. Agora) Donald Tusk.

Więcej aktualnych informacji o wojnie w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Więcej o: