Netflix udostępnia listę tytułów, które można obejrzeć w Polsce po ukraińsku

Od wybuchu wojny w Ukrainie polska straż graniczna odprawiła już ponad 453 tysiące osób uciekających z objętego zbrojnym konfliktem kraju. Duża część z tej grupy to dzieci i młodzież, a wiele z nich nie mówi w innym języku niż ich ojczysta mowa. Netflix przygotwał dla nich wybór filmów i seriali, które będą mogły obejrzeć z ukraińskim dubbingiem.

W czwartek 24 lutego o godzinie 3 polskiego czasu rosyjskie wojska zaatakowały Ukrainę. Żołnierze uderzyli zarówno z ziemi, jak i z powietrza. Ukraińska armia stawia twardy opór, ale sytuacja zmienia się z minuty na minutę. Na stronie głównej Gazeta.pl prowadzimy relację na żywo.

Każda osoba, która zaprosiła do domu gości z Ukrainy i chce zapewnić tym najmłodszym choć chwilę wytchnienia, może im zaproponować seans z Netfliksem. Na platformie dostępny jest spory wybór produkcji z ukraińskim dubbingiem. Poza tym można również zmienić ustawienia języka w menu obsługi, tak by osoby niemówiące po polsku czy angielsku mogły samodzielnie korzystać z konta na stronie.

Zobacz wideo Policjant zajął się dzieckiem Ukrainki, która musiała zająć się formalnościami na granicy

Netflix po ukraińsku. Jak znaleźć tytuły z tłumaczeniem?

Netflix udostępnił listę produkcji z ukraińskim dubbingiem dla dzieci i młodzieży. Osoby korzystające z platformy przy pomocy przeglądarek internetowych, znajdą ją pod tym adresem. Najmłodsi będą mogli obejrzeć tam takie tytuły jak wyprodukowany przez Roberta Downeya Jr głośny serial "Łasuch", oba sezony "The Umbrella Academy", animacje oryginalne Netfliksa "Rodzeństwo Willoughby" i "Wyprawa na księżyc", a także "Dziką ekipę", "Poradnik łowczyni potworów", cztery serie "Parku Jurajskiego: Obozu kredowego" czy "He-Mana i władców wszechświata".

Warto też pamiętać, że w ustawieniach konta można również przy preferowanej opcji tłumaczenia wybrać język lub napisy ukraińskie. Poza tym możemy również ustawić na wybranym profilu język w nawigacji menu. Szukamy zakładki "profile i kontrola rodzicielska", klikamy w wybrany profil, przechodzimy do opcji "język" i tam na liście zaznaczamy ukraiński w okienku "język tekstu". By skonfigurować ustawienia dźwięku i napisów tytułów należy zaznaczyć także wybraną opcję w sekcji "język filmów, seriali i programów".

Użytkownicy Netfliksa w Polsce mogą wybierać pomiędzy takimi językami napisów jak angielski, litewski, białoruski czy niemiecki. Niektóre z programów mają również inne opcje językowe. Ukraińskie napisy są dostępne przy takich produkcjach jak "Kim jest Anna", "Młody Wallander. Cień zabójcy", "Wikingowie Valhalla", "Dobre miejsce", "Strażnicy sprawiedliwości", "Venom", "After life" czy "Community".

Rosyjski Roskomnadzor, czyli państwowy regulator mediów i internetu, wciągnął Netflix na listę kontrolowanych przez siebie stron VOD. Teoretycznie od 1 marca amerykańską platformę obowiązują przepisy, w myśl których ma nadawać 20 federalnych kanałów telewizyjnych sprzyjających Kremlowi. Rzecznik prasowy Netfliksa przekazał: "Biorąc pod uwagę obecną sytuację, nie planujemy dodawać tych kanałów do naszego serwisu".

Jak pomóc Ukraińcom?

Polskie władze na początku marca ogłosiły, że uczniowie i studenci z Ukrainy będą mogli kontynuować edukację w Polsce. Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki pojawiła się informacja, także w języku ukraińskim, na temat zasad przyjęcia do placówek. , szkoły, które przyjmą uczniów pochodzących z Ukrainy, otrzymają dodatkowe środki finansowe. MEiN przygotowało także specjalne rekomendacje dla nauczycieli i pedagogów, dotyczące wsparcia psychologiczno-pedagogicznego w związku z toczącą się w Ukrainie wojną. Informacje te kierowane są zarówno do polskich, jak i ukraińskich uczniów.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj. 

Więcej o: