OFF Festival Katowice 2022. Dochód ze sprzedaży karnetów będzie przeznaczony na pomoc Ukrainie

Dochód ze sprzedaży specjalnej puli biletów na OFF Festival Katowice, którą można kupić do 8 marca, zostanie przekazany na pomoc Ukrainie.

"Środki wesprą zbiórkę organizowaną przez Fundację In Corpore, która - wraz z naszym Gospodarzem - Miastem Katowice - prężnie działa w ostatnich dniach, by pomóc jak największej liczbie osób dotkniętych niewyobrażalną tragedią" - piszą organizatorzy festiwalu. Zaznaczyli także, że eBilet Polska Sp. z.o.o. zgodził się zrezygnować z prowizji za sprzedaż biletów z tej puli i zaapelowali:

Ponieważ jest to akcja charytatywna, po ludzku apelujemy - jeśli zdecydujecie się na zakup karnetu lub biletu z tej specjalnej puli, prosimy - nie zwracajcie go. Te środki wspierają szczytny cel. Bardzo wierzymy w ludzi i w tej sytuacji również liczymy na Waszą dobrą wolę!

Aktualne informacje nie tylko muzyczne znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kolejni artyści OFF Festival

Przy okazji organizatorzy OFF wyjawili, że 7 sierpnia na Scenie Perlage wystąpi Central Cee. Jego debiutancki mixtape "Wild West" wjechał na drugie miejsce najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii. Krytycy piali z zachwytu, twierdząc, że właśnie narodził się nowy król brytyjskiego drillu. Central Cee właśnie poszedł za ciosem, wypuszczając kolejny mixtape, zatytułowany "23", zawierający m.in. hit "Obsessed With You".

Dzień wcześniej w tym samym miejscu pojawi się $NOT. Ten 24-letni artysta z Florydy zaczynał od wrzutek na SoundClouda już w 2016 roku, potem publikował na YouTube i TikToku, a "Billy Boy" na ścieżce dźwiękowej serialu "Euforia" otworzył mu wszystkie drzwi. Nic dziwnego, że na wydanej właśnie trzeciej płycie $NOTa zatytułowanej "Ethereal" goszczą tacy giganci jak ASAP Rocky czy Juicy.

Zobacz wideo Aktorzy drastycznie modyfikują swoje ciała do roli, czyli niezwykłe przemiany w kinie [Popkultura]

Kogo jeszcze będzie można zobaczyć na OFF Festival?

J.DIIV (Scena Perlage, 5 sierpnia) - Dobre gitarowe granie zawsze w cenie. Tym razem zawdzięczać je będziemy m.in. nowojorskiemu kwartetowi DIIV, twórczo rozwijającemu najlepsze tradycje shoegaze'u. Powrócili na scenę po kilkuletniej przerwie, podczas której lider grupy Zachary Cole Smith musiał zadbać o zdrowie i uporządkować życie osobiste. Udało się, ale dzięki temu wydany w 2019 roku album "Deceiver", trzeci w dorobku DIIV, to ich najmocniejsza i najbardziej mroczna płyta.

ROMY - Romy Madley Croftma wiele twarzy. Najpierw poznaliśmy ją jako świetną gitarzystkę i wokalistkę alternatywnego tria The xx, później okazało się, że znakomicie czuje pop, co udowodniła komponując m.in. dla Dua Lipy. Od 2020 roku pracuje nad debiutem solowym i pierwsze single –"Lifetime" oraz "Lights Out" – zapowiadają materiał radosny i uduchowiony zarazem.

Prospa - Kiedy w połowie ubiegłego roku w Wielkiej Brytanii pesymiści myśleli, że imprezy taneczne już nigdy nie wrócą, ukazał się singel "Want Need Love" Prospy. Duet z Leeds – Gosha Smith i Harvey Blumler – wybił się w 2018 singlem "Prayer" i od tamtej pory regularnie wypuszcza numery, które skutecznie – cytując tytuł innego ich hitu – kontrolują imprezę. Przyjeżdżacie na OFFa potańczyć? To może być TEN koncert.

Arooj Aftab urodziła się i wychowała w Pendżabie, ale mieszka i tworzy w Stanach Zjednoczonych, gdzie skończyła prestiżową Berklee College of Music. Jest znakomitą wokalistką i fenomenalną, oryginalną kompozytorką, która potrafi połączyć minimalizm ze szkoły Terry’ego Rileya z jazzową balladą i muzyczną tradycją Azji. Jeśli nie wzruszy was arcysmutny "Vulture Prince", jej trzeci album, to – przykro nam to mówić – prawdopodobnie serce macie z kamienia.

Ela Minus - jej najbardziej znany numer nosi tytuł "megapunk" i naprawdę jest mega. Punkowy jest raczej z ducha – w końcu pochodzi z albumu zatytułowanego "Acts of Rebellion" – niż z brzmienia, bo ten bunt można, a nawet trzeba wytańczyć. Można też go, o dziwo, raczej wyszeptać niż wykrzyczeć. Pochodząca z Kolumbii artystka z Brooklynu tworzy zimnofalowe disco, które równie dobrze sprawdzi się na słuchawkach, w waszych pokojach, przy zgaszonym światle, jak i na festiwalowej scenie.

Lex Amor - raperka, producentka i DJ-ka z Północnego Londynu, która chodzi swoimi ścieżkami. Sądząc po jakości wydanego w 2020 roku pełnowymiarowego debiutu "Government Tropicana" zajdzie daleko. W jej stylu nie ma agresji, ani popisów, jest introspektywna narracja i intymne, senne flow. Takie to dobre, że nie wiadomo, czy skupiać się na błyskotliwych tekstach czy na feelingu, więc najlepiej powtórzyć, a potem jeszcze raz...

Duchy - te dreampopowe Duchy wywołali wokalistka i autorka tekstów Joanna Komorowska oraz producent i kompozytor Michał Szturomski (Afro Kolektyw, Sowy Polski, Nerwowe Wakacje). Zadebiutowali w 2021 roku epką "Nocą widać lepiej", ponoć inspirowaną filmami Davida Lyncha – i tak, słychać w ich muzyce tę tajemnicę, surrealizm, zawieszenie pomiędzy jawą a snem.

Podczas OFF Festival Katowice 2022 wystąpią również wcześniej ogłoszeni: Iggy Pop, Metronomy, Rina Sawayama, Bikini Kill, Pi’erre Bourne, Yves Tumor & Its Band, Alt?n Gün, Molchat Doma, Dry Cleaning, Q, DJ Seinfeld presents Mirrors: Live, Erika de Casier, Natalie Bergman, Yard Act, Mdou Moctar, The Armed,Squid.

OFF Festival Katowice 2022 odbędzie się w dniach 5-7sierpnia, tradycyjnie w Dolinie Trzech Stawów. 

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj

Więcej o: