Wojna w Ukrainie. Drony Bayraktar doczekały się piosenki. Utwór dostępny jest już w Spotify

Drony Bayraktar doczekały się piosenki. To właśnie przy pomocy tego sprzętu, zakupionego od Turcji, Ukraińcom udało się między innymi zniszczyć rosyjski system rakietowy BUK.
Zobacz wideo Pierwsze nagrania ataków ukraińskich dronów TB2 na rosyjskie wojska

Po tym, jak ukraińskie ministerstwo obrony zaczęło publikować nagrania bombardowań Rosjan przy pomocy dronów zakupionych od Turcji, sprzęt ten stał się prawdziwym hitem wśród użytkowników portali społecznościowych. Drony Bayraktar doczekały się nawet piosenki na ich cześć.

Drony Bayraktar podbijają Internet. Piosenkę na ich cześć można już przesłuchać w Spotify

W niedzielę 27 lutego Ukraińcy zaczęli publikować nagrania ataków z wykorzystaniem dronów Bayraktar TB2. Jako pierwszy udostępniono prawdopodobnie film z uderzenia w rosyjskie ciężarówki z zaopatrzeniem, do którego doszło na lotnisku pod Chersoniem. Później sprzęt ten został także wykorzystany do zniszczenia systemu rakietowego BUK. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ

 

Ostatecznie drony doczekały się piosenki. Jej tekst śpiewany jest po ukraińsku, jednak w Internecie można znaleźć nagrania z angielskimi napisami. Utwór został udostępniony nawet przez Wojska Lądowe Ukrainy w ich mediach społecznościowych. Do tego piosenka znalazła się już w bazie serwisu streamingowego Spotify. 

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Bayraktar TB2 - to przy pomocy tych dronów Ukraińcy atakują siły rosyjskie

Bayraktar TB2 to bezzałogowy dron o wadze 650 kilogramów, długości 6 metrów i 12-metrowej rozpiętości skrzydeł. Sprzęt ten jest w stanie pozostawać w powietrzu bez przerwy przez 24 godziny na wysokości nawet ponad 8 tys. metrów. Jest zdolny przenosić rakiety przeciwpancerne, a także posiada nowoczesny system obserwacyjno-rozpoznawczy. Ukraina zaczęła kupować je w 2019 roku. Obecnie ma ich co najmniej 12, choć pod koniec 2021 roku zamówione zostały kolejne 24 sztuki - nie wiadomo jednak, czy zostały dostarczone.

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Więcej o: