Wojna w Ukrainie. Netflix zawiesza działalność w Rosji

Netflix zawiesił swoje usługi w Rosji, aby zaprotestować przeciwko inwazji tego kraju na Ukrainę. To kolejny krok serwisu po tym, jak najpierw zaprotestował przeciw nowemu rosyjskiemu prawu dotyczącemu pokazywania propagandowych kanałów i wycofał się z realizacji produkcji w kraju rządzonym przez Władimira Putina.

- Biorąc pod uwagę okoliczności, zdecydowaliśmy się zawiesić naszą usługę w Rosji – powiedział rzecznik Netfliksa. Netflix był dostępny w tym kraju od 2016 roku i miał ok. miliona subskrybentów (na całym świecie to 222 mln).

Avatar"Avatar 2" będzie miał premierę jeszcze w tym roku. "Nie jesteście na to gotowi"

Netflix znika z Rosji

To kolejna duża firma, która wycofuje się z Rosji po jej ataku na Ukrainę. Firmy takie jak Microsoft, Apple i Dell ogłosiły, że zawiesiły sprzedaż w tym kraju, podczas gdy Ikea zamknęła sklepy, a Nike zapowiedziało, że nie będzie już realizować zamówień online. Jeśli chodzi o rozrywkę, wszystkie główne studia ogłosiły, że przestaną pokazywać swoje premiery kinowe w Rosji.

Zobacz wideo W Rosji "Batmana" nie obejrzą, ale w Polsce już jest

Netflix w zeszłm tygodniu ogłosił, że wstrzymuje wszystkie inwestycje i produkcje realizowane w Rosji. W związku z tym m.in. przerwano zdjęcia do kryminalnego serialu, którego akcja została osadzona w latach 90. - reżyserowała go znana z filmu "Kryształ" Dasza Żuk. Serwis streamingowy odmówił również nadawania 20 rosyjskich bezpłatnych kanałów propagandowych, których prowadzenie było wymagane od 1 marca tego roku zgodnie z rosyjskim prawem.

Aktualne informacje na temat wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj

Więcej o: