Sting prosi o pomoc Ukrainie i śpiewa piosenkę sprzed prawie 40 lat. "Wszyscy kochamy nasze dzieci"

Sting zamieścił na Instagramie post, w którym podaje adres na terenie Polski, na który można słać zza granicy pomoc Ukrainie. Śpiewa także wzruszający utwór, który napisał w czasie zimnej wojny. "Nigdy nie sądziłem, że znów będzie miała takie znaczenie" - mówi o piosence "Russians".

Zanim Sting zaczął śpiewać w towarzystwie wiolonczelisty Ramira Belgardta, w mocnych słowach potępił działania Władimira Putina, który zdecydował o agresji rosyjskich wojsk na Ukrainę:

Zaledwie kilka razy śpiewałem tę piosenkę na przestrzeni wielu lat, odkąd powstała, ponieważ nigdy nie sądziłem, że znów będzie miała takie znaczenie. Ale w świetle krwawej i żałośnie błędnej decyzji jednego człowieka, by najechać spokojnego, niegroźnego sąsiada, piosenka jest po raz kolejny apelem o nasze wspólne człowieczeństwo.

W kolejnych słowach wokalista zwrócił się do obywateli Ukrainy i tych Rosjan, którzy sprzeciwiają się agresji i wojnie w Ukrainie:

Dla odważnych Ukraińców walczących z tą brutalną tyranią, a także dla wielu Rosjan, którzy protestują przeciwko temu oburzeniu mimo groźby aresztowania i więzienia - wszyscy kochamy nasze dzieci. Stop wojnie.
 

Sting podaje adres w Polsce, na który mogą trafiać dary dla Ukrainy

Jednocześnie Sting podzielił się adresem, na który można przesyłać leki, ubrania czy żywność, by pomóc Ukraińcom. "Dostawy wysyłane do tego magazynu w Polsce są dostarczane w uzgodnieniu z Siłami Zbrojnymi Ukrainy i jest gwarancja, że trafią do najbardziej potrzebujących" - pisze muzyk. Siedziba organizacji znajduje się w Polsce: 

Pol-Cel - Rampa Brzeska 63, 22-100 Chełm, Polska

Każde pudełko powinno być oznaczone napisem "HELP UKRAINE" i opisywać zawartość: "leki", "ubrania", "żywność", "pomoc humanitarna". Sting podał także swoim fanom numery telefonów w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, pod którymi znajdą więcej informacji o tym, jak można pomóc, i podziękował polskiej reżyserce Małgorzacie Szumowskiej za pomoc w kontakcie z odpowiednią organizacją.

Aktualne informacje o wojnie w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W utworze "Russians", wydanym w 1985 roku na pierwszym solowym albumie artysty, Sting śpiewa m.in.:

Nie ma czegoś takiego jak wygrana wojna, to kłamstwo, w które już nie wierzę
There's no such thing as a winnable war, it's a lie that we don't believe anymore

- a także:

Pomimo ideologii łączy nas biologia. Uwierz mi, gdy mówię, że mam nadzieję, że Rosjanie też kochają swoje dzieci
We share the same biology, regardless of ideology, believe me when I say to you, I hope the Russians love their children too.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj

Więcej o: