Polski głos Google'a nawiguje Putina: Kieruj się do więzienia! [WIDEO]

"Głos Google Maps vs. Putin" - tak zatytułowany jest najnowszy materiał zamieszczony na profilu Jarosława Juszkiewicza. Dziennikarz, który od lat jest m.in. głosem nawigacji samochodowej Google'a, skierował w filmiku wiadomość do prezydenta Rosji. Zresztą nie tylko on ma dla niego przesłanie.

"Wiedziałem, że rosyjski, który tłuczono mi do głowy na siłę w szkole, kiedyś mi się przyda. Obejrzyjcie do samego końca" - zachęca pod materiałem zamieszczonym na YouTubie Jarosław Juszkiewicz. My dodamy tylko ostrzeżenie przed słowami nieprzeznaczonymi dla osób niepełnoletnich:

 

Sting śpiewa 'Russians', by wyrazić sprzeciw przeciw wojnie w Ukrainie Sting prosi o pomoc Ukrainie i śpiewa "Russians" - piosenkę sprzed prawie 40 lat

"Kieruj się do więzienia", a potem jeszcze kilka słów

"Kieruj się do więzienia!" - to słowa wypowiadane przez Januszkiewicza, a wcześniej widać kilka osób, które także mają wiadomość dla rosyjskiego prezydenta. Tekst prezentowany na kartkach przy dźwiękach ukraińskiego hymnu nawiązuje do słów, które do marynarzy z rosyjskiego okrętu skierowali funkcjonariusze posterunku granicznego na Wyspie Węży tuż przed atakiem, do którego doszło ze strony rosyjskiej 24 lutego (początkowo sądzono, że cała trzynastka zginęła, potem pojawiły się informacje, że trafili do niewoli).

Januszkiewicz założył konto w serwisie YouTube w 2013 roku i prowadzi na nim kanał obserwowany przez ponad 90 tys. osób, na którym - jak pisze - można znaleźć "odpowiedzi na trudne pytania w prostych obrazkach. Nic na siłę". Przez 30 lat był dziennikarzem Polskiego Radia Katowice, teraz jest współpracownikiem Radio 357. Od 2007 roku jest też głosem nawigacji samochodowej Google'a, ma własne studio lektorskie. 

Zobacz wideo Antywojenne protesty w Rosji. Są zatrzymani

Więcej informacji związanych z wojną w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj

Więcej o: