"Hip-Hop for Ukraine". 40 raperów na pomoc humanitarną

Kacper HTA zebrał w trzy dni kilkudziesięciu raperów, którzy pojawią się na płycie "Hip-Hop for Ukraine". Dochód z albumy zostanie przeznaczony na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

– Przez trzy dni odezwało się do mnie naprawdę dużo raperów i raperek, za co dziękuje w imieniu potrzebujących. Do 20 marca zbieram tracki od ludzi, w międzyczasie kręcimy pierwszy teledysk na ten projekt i zobaczymy jak rozhula się to dalej. Cały dochód ze sprzedaży tego albumu będzie przeznaczony na fundację, której nazwę udostępnię w najbliższym czasie - cytuje rapera Glamrap.pl.

Stromae Stromae wraca z nową płytą. Wreszcie!

Hip-hop dla Ukrainy. Na albumie Jano (Polska Wersja), Vienio, Donguralesko i wielu innych

Kacper HTA ma jeszcze czekać na ostateczne potwierdzenie kilki nazwisk, ale w tym momencie wiadomo, że na ""Hip-Hop for Ukraine" pojawią się (w kolejności alfabetycznej): Adma, Alan, Arab, Bilon, Bonson, Donguralesko, Dudek P56, Filipek, Floral Bugs, Fonos, Gibbs, Hzop, Intruz, Jano (Polska Wersja), Jongmen, Kaen, Kafar, Kara, Kleszcz, Kpsn, Małach/Rufuz, Nizioł, Oliver Olson, Onar, Opał, Peja, Ryfa Ri, Skorup, Shellerini, Słoń, Szymi Szyms/ Osaka, Śliwa, Vienio, Vixen, Wac Toja, Wdowa oraz Zbuku.

Aktualne informacje o wojnie w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kacper HTA po raz pierwszy publicznie napisał o swoim pomyśle 2 marca. "Rozkminiłem przed chwilą fajny pomysł w kontekście pomocy. Każdy z nas (raperów/raperek) ma na swoim dysku niewykorzystane tracki i wymyśliłem, żebyśmy się połączyli i wydali wspólną płytę, z której dochód w całości pójdzie na pomoc dla Ukrainy. Każdy daje track od siebie, żeby nie tracić czasu na nowe rzeczy" - napisał na Facebooku i dodał:

... pomoc dla ludzi, którzy są bombardowani i z dnia na dzień stracili dach nad głową sprawia, że na chwilę powinniśmy się zjednoczyć i schować wszelkie animozje do kieszeni.
Zobacz wideo Co nowego w popkulturze? M.in. Batman

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj

Więcej o: