Zaśpiewali "Chodź, pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko". Dla Ukrainy

Agora Muzyka w geście solidarności z Ukrainkami i Ukraińcami prezentuje nową wersję utworu zespołu 2+1 "Chodź, pomaluj mój świat".

"Historia tworzy się na naszych oczach. Czasem jej bieg jest niezrozumiały dla nikogo, a okoliczności, w których musimy się odnaleźć są trudne i zaskakujące. Jesteśmy solidarni z Ukrainą – wszyscy jesteśmy dziś Ukraińcami. Kiedy nie potrafimy znaleźć słów, otuchy dodaje nam muzyka" - piszą organizatorzy akcji. Utwór wykonywany przez zespół 2+1 od początku lat 70., skomponowany przez lidera zespołu Janusza Kruka ze słowami Marka Dutkiewicza, wykonują teraz Patrycja Markowska, Natalia Kukulska, Tomson i Marcin Sójka.

Zobacz wideo „Nasz Charków był pięknym miastem. Odbudujemy go i wrócimy do domu" [Gazeta.pl na granicy]

Całkowity dochód z odtworzeń piosenki zostanie przekazany na rzecz pomocy Ukrainie za pośrednictwem fundacji OCALENIE.

"Chodź pomaluj mój świat" dla wsparcia Ukrainek i Ukraińców - posłuchaj i pomagaj

Utwór jest dostępny we wszystkich serwisach streamingowych tutaj.

Autorem okładki jest Andrzej Pągowski.

Sanah i Igor Herbut 'Mamo tyś płakała' Sanah i Igor Herbut - "Mamo tyś płakała". "Najważniejszy do tej pory projekt w moim życiu"

Aktualne informacje m.in. o wojnie w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Oficjalna strona zbiórki na rzecz Ukrainy i oficjalna strona Fundacji Ocalenie.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj

Więcej o: