Bajki dla Ukrainy od Storytel

Z myślą o przybyłych do Polski dzieciach z Ukrainy, Storytel stworzył stronę kazkowyjswit.pl, gdzie udostępniony został katalog bajek w formie audiobooków. Najmłodsi słuchacze znajdą tam zarówno klasyczne historie, jak i produkcje Storytel Original - wszystkie przetłumaczone na język ukraiński. Bajki dostępne są również w aplikacji Storytel.

Serce Storytel bije w rytm historii. W tej chodzi natomiast o pomaganie, i to najmłodszym. W ramach inicjatywy wsparcia dla ukraińskich dzieci, Storytel przygotował katalog historii w formie audio, przetłumaczonych na ich ojczysty język i nagranych przez ukraińskich lektorów i lektorki. Bajki zostały udostępnione do darmowego słuchania poprzez stronę kazkowyjswit.pl (bajkowy świat). 

Na katalog składają się nagrania klasyków, takich jak „Jaś i Małgosia", „Czerwony Kapturek" czy „Królowa Śniegu", oraz produkcje Storytel Original, czyli serie „Hania i Kudłaty Pies", „Detektyw Ząbek" (w produkcji) i „Dobranocki". Lista bajek będzie stopniowo poszerzana o nowe tytuły. Dodatkowo zaplanowane są również nagrania wideo, na których panie Nataliia Hnitiy (jeszcze do niedawna aktorka teatru lalek w Połtawie) oraz Valentyna Nazdoymynoha (autorka książek dla dzieci) będą czytały kolejne bajki. Wśród nich pojawi się wyjątkowa bajka o Mróweczce Daszy napisana specjalnie przez panią Natalię. To historia małej mrówki, która pewnego dnia razem z mamą musi opuścić dom. Przejęta Dasza trafia do innego kraju, w którym poznaje sympatyczną mrówkę o imieniu Jaś i odkrywa, że nowy, nieznany świat jest nie tylko bardzo ciekawy, ale też przyjaźnie do niej nastawiony. 

Wszystkie bajki w formie audio znajdziecie na stronie: https://kazkowyjswit.pl/

Bajki dla UkrainyBajki dla Ukrainy mat. promocyjny

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj