Prima aprilis! Rybnicka Wieża Eiffla w filmie z Jennifer Aniston i Adamem Sandlerem produkcji Netflix!

15-metrowa replika wieży Eiffla, stojąca na rondzie Niedobczyce-Paryż, została cichą bohaterką "Zabójczego wesela" - najnowszego hitu Netflix z Jennifer Aniston i Adamem Sandlerem. Konstrukcja ściągnęła do miasta ekipę filmową, która przyznaje, że ta nieoczywista lokacja była jedyną szansą na realizację wymagających scen kaskaderskich.

"Zabójcze Wesele" to hitowa komedia Netflix z Jennifer Aniston i Adamem Sandlerem w rolach głównych. Przedstawia perypetie Nicka i Audrey Spitzów, samozwańczych detektywów, którzy zostają zamieszani w sprawę porwania ich przyjaciela, Maharadży. Prowadzone na własną rękę śledztwo prowadzi ich do Paryża, gdzie akcja zdecydowanie się zagęszcza. Film jest już dostępny w Netflix.

 

 Jak tłumaczą producenci, sceny akcji w wykonaniu Spitzów były bardzo wymagające, dlatego zapadła decyzja o znalezienie alternatywy dla tak trudnej lokacji, jak paryska Wieża Eiffla, która odgrywa w filmie szczególnie ważną rolę. Z zakulisowego materiału video dowiadujemy się, że wybór filmowców padł na rybnicką replikę - 15-metrową konstrukcję, która stanęła na rondzie Niedobczyce-Paryż w ramach obywatelskiej inicjatywy w 2022 r. 

 "Była to idealna lokacja do nakręcenia niesamowitych scen kaskaderskich, które nie udałyby się w żadnym innym miejscu na świecie" - wyjaśnia Location Manager, odpowiedzialnego za wybór miejsc realizacji zdjęć do filmu

 "Aby zmienić Rybnik w prawdziwy Paryż nagraliśmy wieżę dosłownie z każdego możliwego kąta. Pozwoliło nam to uchwycić świetną akcję." - wyjaśnia pracująca przy filmie ekspertka d.s. efektów specjalnych.