Gorąca końcówka lata na Plaży Romantycznej. Wawer zaprasza na rodzinne pikniki tematyczne

Moc atrakcji czeka wkrótce na mieszkańców Warszawy i wszystkich zainteresowanych ciekawym spędzeniem wolnego czasu w weekendy. Nadchodzi bowiem seria wydarzeń kulturalnych, które odbędą się w sierpniu i na początku września na wawerskiej Plaży Romantycznej. W planach pikniki dla dużych i małych, tańce, animacje, trochę ekologii i szczypta magii. Nie może was tam zabraknąć!

Plaża Romantyczna to w Wawrze miejsce szczególne. Lubiana przez mieszkańców przestrzeń nad Wisłą przeszła w 2016 r. metamorfozę, zaś w 2021 r. została nawet laureatem Nagrody Architektonicznej Prezydenta Warszawy jako najlepsza przestrzeń publiczna. Dziś położona przy ul. Rychnowskiej 15 plaża służy mieszkańcom do rekreacji i wypoczynku, przybijają tu promy płynące z Zawad, jest mała architektura, zieleń i trasy spacerowe. To także miejsce służące do organizacji rozmaitych imprez plenerowych. A tych ostatnich w nadchodzących dniach na Plaży Romantycznej nie zabraknie.

Po drugiej stronie lustra, czyli piknik w klimacie "Alicji z krainy czarów"

Dzielnica zaprasza na cykl tematycznych pikników rodzinnych, z których pierwszy odbędzie się już 19 sierpnia. Będzie to kolorowe wydarzenie, zorganizowane pod hasłem Magiczny Wawer. Co czeka na odwiedzających ten piknik? Od godz. 12.00 dla młodszych i starszych przygotowano szereg atrakcji, m.in. konkursy i zabawy ruchowe, animacje, teatrzyki, dyskotekę, pojawią się olbrzymie dekoracje filmowe oraz postaci z filmu "Alicja w krainie czarów". Do dyspozycji będą też dmuchane miasteczko, strefa sportowa, strefa robotów i gier, zabawki XXL, malowanie buziek, a nawet darmowe popcorn i wata cukrowa!

Roztańczony Wawer – naucz się tańczyć pod okiem najlepszych

26 sierpnia to data, którą powinni zapamiętać miłośnicy gorących rytmów i tanecznych programów talent show. Tego właśnie dnia plaża przy Rychnowskiej zamieni się w niepowtarzalną szkołę tańca i jednocześnie scenę pod gołym niebem. Na pikniku pod okiem profesjonalnych tancerzy i choreografów będzie można potrenować kroki do popularnych tańców i poczuć się niemal jak w telewizji. Całe wydarzenie przygotował i wyreżyserował znany i lubiany Agustin Egurrola, a wśród atrakcji znajdą się pokazy taneczne i warsztaty pod kierunkiem Rafała Maseraka, Roberta Kochanka, Pauliny Biernat i najlepszych instruktorów ze szkoły Egurrola Dance Studio. Latino, street dance, tańce klasyczne – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Do tego zajęcia fitness i zumby, atrakcje i animacje dla najmłodszych, zaś na koniec – wspólne taneczne show i szalona potańcówka z prawdziwym kubańskim zespołem!

Naukowe pożegnanie wakacji

Wszystko co dobre szybko się kończy, tak jest też i z wakacjami. Aby powrót do szkoły i pracy przebiegał jednak bezstresowo i w dobrej atmosferze, warto jest wybrać się na Plażę Romantyczną 2 września. To tam od godz. 12.00 będzie trwał rodzinny piknik naukowy. Tym razem organizatorzy za cel obrali sobie propagację nauki i ogólnie pojętego bezpieczeństwa. Na uczestników czekać będą m.in. pokazy Policji i służb medycznych, Science Busking czyli naukowe eksperymenty pod sceną, stanowiska do eksperymentowania i gry naukowe dla najmłodszych, dla starszych zaś badania stanu zdrowia i panele dyskusyjne. Żeby nie było zbyt poważnie, to będą również animacje dla dzieci, stoiska z watą cukrową i popcornem, a o dobrą zabawę zadba przygrywający DJ. A to nie wszystkie atrakcje. Takie zakończenie wakacji nie może być nudne!

Co jeszcze nas czeka w Wawrze?

Tymczasem organizatorzy planują już kolejne wydarzenia na Romantycznej, dla odmiany w niedziele. Czego możemy się spodziewać we wrześniu na ulubionej plaży Wawerczyków? Uchylamy rąbka tajemnicy – będą to spotkania z muzyką jako motywem przewodnim. Wawer odwiedzą uczestnicy "śpiewających" programów telewizyjnych, będzie muzyka grana z płyt winylowych i na żywo, do tego warsztaty bębniarskie, kino letnie czy silent disco, zumba, fitness itp. aktywności, zaś dla milusińskich – animacje, gry i zabawy i słodkie niespodzianki. Tu jednak warto śledzić kalendarz wydarzeń na stronie Urzędu Dzielnicy Wawer, bo przygotowania do tych imprez wciąż jeszcze trwają, zatem w ich przebiegu mogą zajść zmiany.

Materiał promocyjny PR marki SDE Events SP. z o.o.