Oscary 2023 - gdzie oglądać? O statuetkę powalczy polski film

Oscary 2023 - gdzie oglądać? Od wielu lat na szczęście można w Polsce śledzić rozdanie statuetek. W tym najprawdopodobniej ceremonię pokaże CANAL+, a w Gazeta.pl szykujemy się na relację na żywo i oscarową noc oraz poranek.

W tym roku już po raz 95. zostaną wręczone statuetki. W zeszłym afera z Willem Smithem, który pobił prowadzącego, przyćmiła zwycięzców, a jak będzie w tym roku? Przekonamy się za kilka tygodni.

Oscary 2023 - gdzie oglądać? Które tytuły powalczą o najważniejszą statuetkę?

Ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się w nocy z 12 na 13 marca polskiego czasu, najprawdopodobniej będzie transmitowana w CANAL+. Na Gazeta.pl szykujemy także relację na żywo, pojawi się także wiele materiałów związanych ze statuetkami przyznawanymi przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej - zarówno przed jak i po gali.

Zobacz wideo "IO" Jerzego Skolimowskiego polskim kandydatem do Oscara [ZWIASTUN]

W tym roku o Oscara dla najlepszego filmu międzynarodowego walczy m.in. "IO" Jerzego Skolimowskiego. W zeszłym roku produkcja została nagrodzona Nagrodą Jury na festiwalu w Cannes. Pozostałe nominowane w tek kategorii tytuły to: "Na Zachodzie bez zmian" - Niemcy, "Argentyna, 1985" - Argentyna, "Blisko" - Belgia oraz "The Queit Girl" - Belgia.

Oscary 2023 - film międzynarodowyOscary 2023 - film międzynarodowy AP / AP

O nagrodę dla najlepszego filmu walczą:

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Już wiadomo, że prowadzącym w tym roku będzie popularny komik i prowadzący talk show Jimmy Kimmel. W tej roli pojawił się wcześniej już w 2017 i 2018 roku. Od lat czerwony dywan, po którym kroczą nominowani i inni goście, jest rozkładany przed Dolby Theatre w Hollywood. Nie inaczej będzie 12 marca tego roku.

Więcej o: