Jerzy Skolimowski już w Hollywood. Zapozował z del Toro, a także swoją partnerką

Jerzy Skolimowski jest nominowany do Oscara za film "IO". Podczas oficjalnego spotkania nominowanych pozował do zdjęć z Guillermo del Toro, a także współtwórczynią polskiego kandydata do nagrody i jednocześnie partnerką życiową Ewą Piaskowską.

Jerzy Skolimowski za "IO" odebrał już nagrodę podczas festiwalu filmowego w Cannes, ma też aż 11 nominacji do polskich Orłów (laureatów poznamy w marcu).

Zobacz wideo "IO" Jerzego Skolimowskiego polskim kandydatem do Oscara [ZWIASTUN]

Oscary 2023. Jerzy Skolimowski i Ewa Piaskowska na oficjalnym zdjęciu nominowanych

Scenariusz do filmu Skolimowski napisał wspólnie z Ewą Piaskowską. Towarzyszyła mu ona na spotkaniu nominowanych do Oscara, tradycyjnie organizowanym na kilka tygodni przed galą.

Jerzy Skolimowski i Ewa PiaskowskaJerzy Skolimowski i Ewa Piaskowska Fot. Chris Pizzello / AP Photo

Jak zwykle, oprócz bardziej oficjalnych zdjęć, pojawiły się także te z rozmów między aktorami, reżyserami i przedstawicielami innych profesji związanych z filmem. Jeśli mielibyśmy oceniać na ich podstawie, najlepiej bawili się chyba nominowani za "Duchy Inisherin" Colin Farrell i Brendan Gleeson oraz Jamie Lee Curtis (pierwsza w karierze nominacja za "Wszystko wszędzie naraz" i Tom Cruise, który co prawda nie ma aktorskiej nominacji za "Top Gun: Maverick", ale za najlepszy film i kilka innych rzeczy już tak.

Brendan Gleeson i Colin FarrellBrendan Gleeson i Colin Farrell Willy Sanjuan / Willy Sanjuan/Invision/AP

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jamie Lee Curtis i Tom CruiseJamie Lee Curtis i Tom Cruise Willy Sanjuan / Willy Sanjuan/Invision/AP

Traktując ten tekst z przymrużeniem oka, przypominamy, że ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się w nocy z 12 na 13 marca polskiego czasu. Prowadzącym w tym roku będzie popularny komik i prowadzący talk show Jimmy Kimmel. W tej roli pojawił się wcześniej już w 2017 i 2018 roku.

Najprawdopodobniej gala będzie transmitowana w CANAL+. Na Gazeta.pl szykujemy także relację na żywo, pojawi się także wiele materiałów związanych ze statuetkami przyznawanymi przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej - zarówno przed jak i po gali. 

O nagrodę dla najlepszego filmu walczą:

  • "Na Zachodzie bez zmian"
  • "Avatar. Istota wody"
  • "Duchy Inisherin"
  • "Elvis"
  • "Wszystko wszędzie naraz"
  • "Fabelmanowie"
  • "Tar"
  • "Top Gun: Maverick"
  • "W trójkącie"
  • "Woman Talking"
Więcej o: