Niezręczna wpadka na gali BAFTA. Ogłosili jednocześnie złe i dobre nazwisko

Do pomyłki doszło podczas wręczania nagrody BAFTA dla najlepszej aktorki drugoplanowej. Kiedy ubiegłoroczny laureat nagrody Troy Kotsur przekazał nowy werdykt, na twarzach uczestników gali widoczne było zdziwienie i wyraźna konsternacja. Jak się okazało, jego tłumacz podał nieodpowiednie nazwisko.

W niedzielę 19 lutego 2023 roku Brytyjska Akademia Filmowa rozdała swoje nagrody, które uważa się za jeden z lepszych oscarowych prognostyków, a także lokalny odpowiednik amerykańskich statuetek. Rekordową liczbę nominacji, bo aż 14, otrzymała zrealizowana przez Netfliksa ekranizacja powieści Ericha Marii Remarque'a "Na Zachodzie bez zmian". Twórcy z imprezy wyszli aż z siedmioma statuetkami, co wskazuje na to, że sytuacja może wyglądać podobnie na oscarowej gali. Przypomnijmy, że ten film, podobnie jak wyreżyserowane przez Jerzego Skolimowskiego "IO", ma szansę na Oscara dla najlepszego obrazu międzynarodowego.

Zobacz wideo Murray Bartlett zachwyca rolami w "The Last of Us", "Witamy w Chippendales" i "Białym Lotosie" [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Niezręczna wpadka na gali BAFTA

Nieco mniej nominacji miały także filmy "Duchy Inisherin" i "Wszystko wszędzie naraz" - te tytuły wytypowano w 10 kategoriach. Akademia doceniła m.in. obsadę obydwu produkcji. Nagrodę za swoją kreację w "Duchach" odebrał Barry Keoghan, a także jego koleżanka z planu Kerry Condon. Kiedy jednak na scenie wyczytywano jej nazwisko, doszło do informacyjnego zamieszania.

Więcej informacji ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Film 'Na zachodzie bez zmian'. BAFTA 2023. Znamy zwycięzców brytyjskich nagród filmowych

Posługujący się językiem migowym aktor Troy Kotsur ogłosił poprawnie, że statuetkę przyznano gwieździe "Duchów Inisherin". Jednakże na sali początkowo zapanowało niezręczne milczenie. Jak informowali uczestnicy gali, przekazano im początkowo zły werdykt i wymieniono imię Carey Mulligan.

 

"To był bardzo niezręczny moment, kiedy wyczytano imię Carey Mulligan zamiast Kerry Condon. Troy Kotsur poradził sobie z niezręczną sytuacją i poza nieco zdziwionymi minami uczestników, ludzie w większości szybko przeszli nad tym do porządku", "W pokoju prasowym ludzie zaniemówili, kiedy okazało się, że podano nieodpowiednie nazwisko" - relacjonuje słowa świadków zajścia "Hello Magazine".

 

Troy Kostur na scenie wyczytał poprawny werdykt, niemniej publiczność zdana była na pomoc tłumacza z języka migowego. Ten się zapędził i źle przekazał informację. Wpadkę udało się szybko naprostować, a oglądający relację w telewizji widzowie obejrzeli relację z drobnym cięciem. Tylko cztery ostatnie kategorie ogłoszono podczas transmisji w czasie rzeczywistym.

Kerry Condon pokonała m.in. Angelę Basset i Jamie Lee Curtis. Za rolę w "Duchach Inisherin" jest także nominowana do Oscara.

Więcej o: