Nowy Willy Wonka to nic. Nie zgadniecie, kto wcieli się w Oompa-Loompę. Film niedługo trafi do kin

Powstał nowy film opowiadający historię Willy'ego Wonki, zanim otworzył kultową fabrykę czekolady. W internecie pojawił się zwiastun produkcji. Kto wcieli się w główną rolę i kiedy będzie można zobaczyć film w kinach?

W główną rolę wcieli się Timothée Chalamet, aktor urodzony w 1995 roku, który ma na koncie takie filmy jak "Małe kobietki", "Diuna", czy "W deszczowy dzień w Nowym Jorku". Do sieci trafił trailer nowego filmu z udziałem Chalameta. Dla fanów książek Roalda Dahla szykuje się nie lada gratka.

Zobacz wideo "Loki" - zwiastun 2. sezonu

Jak wyglądało życie Willy'ego Wonki sprzed fabryki czekolady? W najnowszym filmie poznamy losy bohatera

Książka "Charlie i fabryka czekolady" autorstwa Roalda Dahla została wydana w 1964 roku. Głównym bohaterem jest Charlie Bucket, który uwielbia czekoladę, a gdy znajduje złoty kupon do fabryki czekolady Willy’ego Wonki, trafia na wycieczkę do wymarzonego miejsca. Willy Wonka to kultowa postać, którą pokochało wiele osób, a w najnowszym filmie będziemy mieli okazję zobaczyć losy bohatera, zanim został właścicielem fabryki. Film pokaże nam życie bohatera i sposób, w jaki wybudował czekoladowe imperium. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Timothée Chalamet jako twórca czekolady. Nie uwierzycie, kto zagra Oompa-Loompę

Najnowszą produkcję o Wonce wyreżyseruje autor "Paddingtona", Paul King. W 2005 roku w filmie "Charlie i fabryka czekolady" w postać Oompa-Loompy wcielił się Deep Roy. A kto tym razem zagra zielonowłosego bohatera? W tej roli zobaczymy Hugh Granta. Zwiastun filmu pokazuje, że będziemy mieć do czynienia nie tylko z pięknymi zdjęciami, ale także świetnymi efektami specjalnymi. 

 

Dotychczas w postać Wonki wcielali się w 1971 roku Gene Wilder oraz w 2005 roku Johnny Depp. W obsadzie najnowszego filmu znaleźli się także Rowan Atkinson, Sally Hawkins, Olivia Colman, czy Matthew Baynton. Premiera "Wonki" zaplanowana jest na 14 grudnia.

Więcej o: