Katarzyna Nowak

Autorka i wydawczyni serwisu Wiadomości Gazeta.pl. Najchętniej piszę o sprawach związanych z tematyką społeczną (prawa kobiet, przeciwdziałanie przemocy domowej). Wcześniej zajmowałam się m.in. treściami lokalnymi w portalu Metrowarszawa.

 • Kurski: 'Zrobiłem wszystko, żeby odbudować prestiż TVP'. Potem bez ogródek o PiS: obronimy dobrą zmianę

  Kurski: "Zrobiłem wszystko, żeby odbudować prestiż TVP". Potem bez ogródek o PiS: obronimy dobrą zmianę

  - Zrobiłem wszystko, żeby odbudować siłę i prestiż TVP. (...) TVP jest jedynym medium, oprócz oczywiście portali i dziennikarzy niepokornych, ale jedynym masowym medium, rzetelnie relacjonującym działania dobrej zmiany - mówił Jacek Kurski, odbierając nagrodę przyznaną przez prawicowy portal wPolityce. Wskazywał też wprost na cele TVP - która, przypomnijmy, powinna reprezentować niezależny przekaz - "myślę, że będziemy w stanie obronić się przed tą próbą wywrócenia dobrej zmiany".

 • Amelka wzruszyła świat, śpiewając 'Mam tę moc' w schronie. Teraz wykonała hymn Ukrainy. Morze świateł

  Amelka wzruszyła świat, śpiewając "Mam tę moc" w schronie. Teraz wykonała hymn Ukrainy. Morze świateł

  Historię siedmioletniej Amelki, która zaśpiewała piosenkę "Mam tę moc" w kijowskim schronie, dodając otuchy swoim bliskim, poznał cały świat. Dziewczynka wraz z babcią i bratem znalazła schronienie w Polsce. W niedzielę zaśpiewała ponownie - tym razem na scenie w Łodzi, podczas koncertu "Razem dla Ukrainy" w TVN. Podczas jej występu widownia podniosła w górę światełka.

 • Warszawskie kino Atlantic zmienia operatora. 'Czuliśmy się potrzebni! Będzie nam tego bardzo brakowało'
 • 'Dziady' pod domem Jarosława Kaczyńskiego. 'A kysz, nie podzielisz nas', 'Spie... dziadu'