Katarzyna Kaleta

Magister sztuki. Absolwentka podyplomowych studiów mistrzowskich w zakresie gry na skrzypcach. Nauczyciel dyplomowany z 20-letnim stażem. Specjalizuje się w tekstach o tematyce kulturalnej, ale nie tylko. Lubi zdobywać wiedzę.

Wprowadza dzieci i młodzież w tajniki gry na skrzypcach oraz świat muzyki kameralnej. Czynny muzyk orkiestry symfonicznej. Odkąd pamięta - interesowała ją muzyka, literatura i matematyka. Laureatka olimpiad matematycznych, wybrała jednak ścieżkę edukacji artystycznej. Słowem posługuje się zawodowo i prywatnie. Jest pomysłodawczynią i motorem wielu projektów i działań muzycznych. Z gazeta.pl związana jest od lipca 2020 roku. Do tworzonych przez siebie tekstów podchodzi podobnie, jak do swych uzdolnionych artystycznie uczniów: z pokorą i szacunkiem.

  • Filmy przygodowe - top 10 najlepszych filmów przygodowych w historii

    Filmy przygodowe - top 10 najlepszych filmów przygodowych w historii

    Filmy przygodowe to najbardziej uniwersalny gatunek filmowy. Oglądają je wszyscy, niezależnie od wieku. Wśród nich można trafić na klasyki, takie jak ''Park Jurajski'' czy nowsze produkcje, z ostatnią częścią "Piratów z Karaibów" na czele. Sprawdź, top 10 najlepszych filmów przygodowych!

  • Jo Nesbo: książki. Kolejność serii o Harrym Hole'u

    Jo Nesbo: książki. Kolejność serii o Harrym Hole'u

    Norweski autor Jo Nesbo pisze książki, które tłumaczone są na blisko 50 języków. Tworzy głównie powieści kryminalne oraz pozycje dla dzieci. Sławę przyniósł mu bestsellerowy cykl kryminałów, których głównym bohaterem jest komisarz Harry Hole.