-
Specjalny koncert Gazeta.pl i Mikromusic na pożegnanie roku. Zapraszamy!
Zanim na dobre pożegnamy rok 2021, proponujemy wszystkim czytelniczkom i czytelnikom Gazeta.pl wyjątkowe spotkanie przy kojącej, ale i pobudzającej do myślenia muzyce. Zespół Mikromusic przygotował dla nas koncertowy zestaw piosenek, w którym nie zabrakło oczywiście "Takiego chłopaka" i utworów z ostatniej płyty "Kraksa". Zapraszamy do oglądania.
-
Klub Komediowy i Gazeta.pl zapraszają na alternatywną lekcję. Temat: "Historia bez Polki"
Prosimy przygotować zeszyty, długopisy i mocno się skupić. Klub Komediowy i Gazeta.pl szykują wyjątkową lekcję historii, której nie możecie przegapić. 13 kwietnia o godz. 21 wystartuje improwizowany spektakl, bazujący na fragmentach podręcznika "Historia bez Polki" przygotowanym przez Gazeta.pl. Transmisję z wydarzenia obejrzycie za darmo na naszej stronie głównej.
-
40 najlepszych polskich pisarzy napisało książkę, która niesie nadzieję najbardziej potrzebującym
"Ponoć bez niej nie ma człowieka" - pisze o nadziei Mariusz Szczygieł. "Teraz szczególnie powinniśmy się wzajemnie wspierać, a dzięki 'Nadziei' mogę to zrobić także poprzez literaturę" - zauważa Dominika Słowik, inna z autorek niezwykłej książki-cegiełki "Nadzieja". Cały przychód ze sprzedaży jest przekazywany ośrodkom pomocy społecznej i hospicjom dla osób starszych, szczególnie narażonych w trakcie pandemii. Do tej pory udało się zebrać ponad półtora miliona złotych!
-
Kuba Badach, Igor Herbut, Natalia Kukulska... Gwiazdy zaśpiewały światowy hit, by pomóc potrzebującym
Wszystko zaczęło się od książki-cegiełki, czyli akcji charytatywnej "Nadzieja". Książki, która niesie pomoc, a cały dochód ze sprzedaży jest przekazywany ośrodkom pomocy społecznej dla osób starszych, najbardziej dotkniętych przez pandemię. Książka powstała całkowicie społecznie, wszystkie zaangażowane w nią osoby i podmioty pracowały charytatywnie.
-
Literatura niesie nadzieję w czasach pandemii. Przeczytaj opowiadanie Filipa Springera
"Dzień Nadziei" - tak nazwaliśmy moment, w którym wystartowała akcja charytatywna wszystkich mediów Agora S.A. i partnerów. Do tej pory udało się zebrać ponad półtora miliona złotych dla 58 ośrodków pomocy społecznej i hospicjów, ale akcja wciąż trwa. Publikowane niżej opowiadanie Filipa Springera jest jej częścią.
-
"Nie wierzyłam, że to się kwalifikuje jako gwałt" [Fragment książki]
Jeannie Vanasco od wielu lat śni ten sam koszmar. Zawsze jest o nim: jednym z jej najbliższych licealnych przyjaciół. Chłopaku, który ją zgwałcił? Czy to, co zrobił, można tak określić? Kto lub co o tym decyduje?