Redakcja Publio.pl

 • 'Przeze mnie Nowy Jork stanął w płomieniach, przeze mnie świat płakał'. Fragment głośnej powieści
 • Nie ma nudnych egzystencji - laureatka literackich nagród znowu oczaruje czytelników
 • Specjalne promocje na 10. urodziny księgarni Publio

  Specjalne promocje na 10. urodziny księgarni Publio

  Publio wystartowało 10 lat temu, kiedy polski rynek książek elektronicznych dopiero raczkował. Od tego czasu zmieniło się wiele - zarówno jeśli chodzi o szeroko pojętą konsumpcję kultury w sieci i formatach cyfrowych, jak i podejście Polaków do zakupów w internecie. Z okazji 10. urodzin przygotowaliśmy coś wyjątkowego dla zwolenników e-booków i audiobooków oraz wszystkich, którzy są ciekawi książek w formatach cyfrowych, ale do tej pory nie mieli okazji z nich korzystać.

 • Autorka 'Smażonych, zielonych pomidorów' zapowiedziała, że kończy z pisaniem. A jednak wraca do Whistle Stop
 • Coś na upały? Ten horror argentyńskiej pisarki mrozi krew w żyłach

  Coś na upały? Ten horror argentyńskiej pisarki mrozi krew w żyłach

  - Więc to się stało naprawdę czy nie? - I tak, i nie. Obie rzeczy naraz. "Nasza część nocy" Mariany Enriquez to horror, w którym najbardziej przerażają wydarzenia nawiązujące do trudnej historii Argentyny. Ręka chwytająca cię za ramię w ciemności jest w porównaniu z nimi zabawna. Choć i takie elementy grozy w tej powieści znajdziemy.

 • Tych 10 autorów i autorek czytaliśmy najchętniej w ubiegłym roku
 • Wszystko, co musisz wiedzieć o życiu po czterdziestce [FRAGMENT]

  Wszystko, co musisz wiedzieć o życiu po czterdziestce [FRAGMENT]

  Co to znaczy być kobietą czterdziestoletnią? Co tracimy, a co zyskujemy? Czy winną kryzysu wieku średniego jest biologia czy kultura? Jak go pokonać i zaakceptować nową siebie? I co potem? O tym wszystkim Pamela Druckerman pisze w nowej książce "Piękna czterdziestoletnia".

 • Czy na pewno wiemy, co jemy?

  Czy na pewno wiemy, co jemy?

  Jak nie dać się nabrać i świadomie wybierać zdrową żywność? Czy eko jest eko, a gluten jest szkodliwy? O tym w książce "Przeciw naturze. Prawdy i mity o GMO, żywności ekologicznej, glutenie i o tym, co się kryje w naszym jedzeniu" Beatrice Mautino i Dario Bressaninieg.

 • 'W Wielkiej Brytanii mówimy o 'najwspanialszym pokoleniu'. Tworzyli je nie tylko mężczyźni, ale i kobiety' - wywiad z A. J. Pearce

  "W Wielkiej Brytanii mówimy o 'najwspanialszym pokoleniu'. Tworzyli je nie tylko mężczyźni, ale i kobiety" - wywiad z A. J. Pearce

  Brytyjczycy pokochali tę powieść! Opowiadająca o II wojnie światowej, londyńskim Blitzu i odwadze ludności cywilnej stawiającej czoło niemieckim nalotom "Droga Pani Bird" została uznana za wspaniały hołd oddany ówczesnym kobietom, które imponowały wyjątkowym hartem ducha. W przygotowaniu serial telewizyjny oraz powieściowy sequel. Rozmawiamy z autorką, A. J. Pearce.

 • Święta to czas na czytanie. Zobacz sześć e-booków, które polecamy na zimowe wieczory

  Święta to czas na czytanie. Zobacz sześć e-booków, które polecamy na zimowe wieczory

  Rok 2020 był rokiem e-booków i audiobooków. Pandemia i wiosenny lockdown sprawiły, że wielu czytelników sięgnęło po elektroniczne wydania książek. Niektórzy po raz pierwszy. Księgarnie notowały dwucyfrowe wzrosty. Skoczyła również sprzedaż czytników e-booków. Jeśli jesteście więc w grupie, która przekonała się do e-czytania, albo byliście w niej od dawna, ale przydałaby się Wam inspiracja, na co warto zwrócić uwagę w te święta - służymy radą.