-
"Przeze mnie Nowy Jork stanął w płomieniach, przeze mnie świat płakał". Fragment głośnej powieści
"Głęboka, mądra i przewrotna" - pisze Renata Lis w magazynie "Książki" o "Mój mały zwierzaku" Marieke Lucasa Rijnevelda. Nowa powieść laureata Międzynarodowej Nagrody Bookera właśnie trafiła do księgarń.
-
Nie ma nudnych egzystencji - laureatka literackich nagród znowu oczaruje czytelników
Opowieść jak rzeka: leniwie meandruje, przyspiesza, zatrzymuje się. Ale najważniejsze dzieje się pod powierzchnią, gdzie wiry i wyrwy w dnie. Taka jest "Historia syna" Marie-Helene Lafon.
-
Specjalne promocje na 10. urodziny księgarni Publio
Publio wystartowało 10 lat temu, kiedy polski rynek książek elektronicznych dopiero raczkował. Od tego czasu zmieniło się wiele - zarówno jeśli chodzi o szeroko pojętą konsumpcję kultury w sieci i formatach cyfrowych, jak i podejście Polaków do zakupów w internecie. Z okazji 10. urodzin przygotowaliśmy coś wyjątkowego dla zwolenników e-booków i audiobooków oraz wszystkich, którzy są ciekawi książek w formatach cyfrowych, ale do tej pory nie mieli okazji z nich korzystać.
-
Autorka "Smażonych, zielonych pomidorów" zapowiedziała, że kończy z pisaniem. A jednak wraca do Whistle Stop
W 2016 roku Fannie Flagg, autorka kultowych "Smażonych, zielonych pomidorów" zapowiedziała, że kończy pisanie. Okazało się, że zrobiła wyjątek. Na księgarskie półki trafia jej najnowsza powieść, w której ponownie zabiera nas do Whistle Stop.
-
Coś na upały? Ten horror argentyńskiej pisarki mrozi krew w żyłach
- Więc to się stało naprawdę czy nie? - I tak, i nie. Obie rzeczy naraz. "Nasza część nocy" Mariany Enriquez to horror, w którym najbardziej przerażają wydarzenia nawiązujące do trudnej historii Argentyny. Ręka chwytająca cię za ramię w ciemności jest w porównaniu z nimi zabawna. Choć i takie elementy grozy w tej powieści znajdziemy.
-
Tych 10 autorów i autorek czytaliśmy najchętniej w ubiegłym roku
Według raportu Biblioteki Narodowej najchętniej sięgamy po literaturę popularną: kryminały, powieści obyczajowe i romanse. A czyje książki czytamy? Sprawdź, kto znalazł się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych autorów w Polsce.
-
Wszystko, co musisz wiedzieć o życiu po czterdziestce [FRAGMENT]
Co to znaczy być kobietą czterdziestoletnią? Co tracimy, a co zyskujemy? Czy winną kryzysu wieku średniego jest biologia czy kultura? Jak go pokonać i zaakceptować nową siebie? I co potem? O tym wszystkim Pamela Druckerman pisze w nowej książce "Piękna czterdziestoletnia".
-
Czy na pewno wiemy, co jemy?
Jak nie dać się nabrać i świadomie wybierać zdrową żywność? Czy eko jest eko, a gluten jest szkodliwy? O tym w książce "Przeciw naturze. Prawdy i mity o GMO, żywności ekologicznej, glutenie i o tym, co się kryje w naszym jedzeniu" Beatrice Mautino i Dario Bressaninieg.
-
"W Wielkiej Brytanii mówimy o 'najwspanialszym pokoleniu'. Tworzyli je nie tylko mężczyźni, ale i kobiety" - wywiad z A. J. Pearce
Brytyjczycy pokochali tę powieść! Opowiadająca o II wojnie światowej, londyńskim Blitzu i odwadze ludności cywilnej stawiającej czoło niemieckim nalotom "Droga Pani Bird" została uznana za wspaniały hołd oddany ówczesnym kobietom, które imponowały wyjątkowym hartem ducha. W przygotowaniu serial telewizyjny oraz powieściowy sequel. Rozmawiamy z autorką, A. J. Pearce.
-
Święta to czas na czytanie. Zobacz sześć e-booków, które polecamy na zimowe wieczory
Rok 2020 był rokiem e-booków i audiobooków. Pandemia i wiosenny lockdown sprawiły, że wielu czytelników sięgnęło po elektroniczne wydania książek. Niektórzy po raz pierwszy. Księgarnie notowały dwucyfrowe wzrosty. Skoczyła również sprzedaż czytników e-booków. Jeśli jesteście więc w grupie, która przekonała się do e-czytania, albo byliście w niej od dawna, ale przydałaby się Wam inspiracja, na co warto zwrócić uwagę w te święta - służymy radą.