literatura faktu
-
Co dzieje się w polskich domach opieki? Fragment książki "Oddam matkę w dobre ręce"
Czy naprawdę Polska stoi rodziną, jak nam się to przedstawia? A co ze starszymi osobami "oddawanymi" przez bliskich do domów opieki? Czy każdy z pensjonariuszy ma za sobą dramatyczną historię? Jak wygląda życie w DPS-ach? Reporterka Magda Jaros postanowiła przyjrzeć się miejscom, które owiane są nie najlepszą sławą. Poniżej publikujemy fragment jej książki "Oddam matkę w dobre ręce", która ukazała się w Wydawnictwie Harde.
-
Pełen życia 24-letni Andrzej słyszy druzgocącą diagnozę. Tu jest tylko jeden cel - przetrwać
Poruszająca i do głębi szczera opowieść o walce z chorobą. 24-latek wyczynowo trenujący pływanie słyszy druzgocącą diagnozę - chłoniak limfoblastyczny z komórek T. Rozpoznanie przyjmuje z niedowierzaniem, później przychodzi czas na złość i bunt.
-
Mając 98 lat, Selma opowiada swoją historię. Bestseller o losach Holenderki, która przeżyła Ravensbrück
Literatura non-fiction, która przenosi nas w czasy II wojny światowej. Książka "Mam na imię Selma" to światowy bestseller o dramatycznych losach Holenderki żydowskiego pochodzenia, która przeżyła Ravensbrück.
-
"Nie wierzyłam, że to się kwalifikuje jako gwałt" [Fragment książki]
Jeannie Vanasco od wielu lat śni ten sam koszmar. Zawsze jest o nim: jednym z jej najbliższych licealnych przyjaciół. Chłopaku, który ją zgwałcił? Czy to, co zrobił, można tak określić? Kto lub co o tym decyduje?
-
Portret statystycznej dzieciobójczyni: kompletnie bezradna życiowo. Nie zabija swojego pierwszego dziecka [FRAGMENT]
Podobno żyjemy w świeckim kraju, w którym panuje rozdział religii i państwa. Joanna Podgórska w swojej książce miażdżąco demaskuje to stwierdzenie i udowadnia, że Polska jest świecka tylko w teorii.
-
"Rozmowa z Górą", czyli o drodze i o poszukiwaniu siebie [FRAGMENT KSIĄŻKI]
Jeśli zastanawiasz się, jak to jest być w Himalajach i ruszać na podbój ośmiotysięczników - dobrze trafiłeś. Dzięki książce "Rozmowa z Górą" zobaczysz świat oczami himalaisty, doświadczysz ujmującej ciszy po śnieżnej zamieci, poczujesz strach i ekscytację w drodze na szczyt.
-
Jeżeli będę miał zły dzień, ktoś dziś umrze. [FRAGMENT KSIĄŻKI]
Młody lekarz chce zdobyć doświadczenie tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Wyrusza do Burundi. Tam skonfrontuje się z realiami, które ukształtują go na zawsze. Jego opowieść pozwala poczuć ciężar odpowiedzialności, jaki spoczywa na tych, którzy decydują o ludzkim życiu.
-
Służące do wszystkiego, czyli przejmujące losy "białych niewolnic" [FRAGMENT]
Sprzątały, zmywały, prały. Gotowały, cerowały, szyły. Współczuły, przytulały, kochały. Ocierały łzy i nosy, bandażowały kolana i składały złamane serca. Bez nich zniknąłby niejeden dom. Joanna Kuciel-Frydryszak przedstawia losy kobiet z najniższego szczebla hierarchii służby domowej i na ich tle opowiada o potrzebie dominacji lepiej urodzonych.
-
"Przegrane psy" i "Kwiaty w pudełku". Tak wygląda Japonia oczami kobiet [FRAGMENT KSIĄŻKI]
"Przegrane psy", "kobiety kamienie", "córki w pudełkach" - to tylko jedne z określeń oddających status kobiet w Kraju Kwitnącej Wiśni. Karolina Bednarz w swojej książce "Kwiaty w pudełku" celnie wskazuje bolączki i wyzwania, z którymi mierzą się mieszkanki Japonii.