marek niedźwiecki

 • Hołdys w MTV Classic skonfrontował O.S.T.R. z Niemenem, a Sadowska pytała posłów o Britney. Miało być ambitnie, ale poszli na dno

  Hołdys w MTV Classic skonfrontował O.S.T.R. z Niemenem, a Sadowska pytała posłów o Britney. Miało być ambitnie, ale poszli na dno

  Można śmiało powiedzieć, że gdy w 2002 roku na ekranach polskich telewizorów z wielką pompą pojawił się kanał MTV Classic, to wprowadził on dużą zmianę w sposobie prezentowania muzyki. Na antenie grano mnóstwo niedostępnych wówczas nigdzie klipów, a prowadzący w swoich autorskich programach przełamywali schematy. Niestety, ale czar szybko prysł i stacja zaczęła się staczać po równi pochyłej.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Lista Przebojów 'Trójki'. Była afera z 'Twoim bólem lepszym niż mój', są nowe zasady. Spekulacje o powodach

  Lista Przebojów "Trójki". Była afera z "Twoim bólem lepszym niż mój", są nowe zasady. Spekulacje o powodach

  Lista Przebojów "Trójki" po blisko dwóch miesiącach od powrotu na antenę zmieniła system głosowania. Do tej pory słuchacze wysyłali SMS-y z numerami piosenek, a teraz będą mogli oddawać głosy na stronie internetowej lub w aplikacji - podobnie, jak było do maja 2020 r., a więc do momentu, kiedy Listę Przebojów Programu 3 prowadził Marek Niedźwiecki. Internauci mają teorię, dlaczego postanowiono zmienić sposób głosowania.

  Karolina Mianecka
 • Polski Top Radia 357 zebrał rekordową liczbę głosów. 'Tworzymy kanon polskiej muzyki'
 • Charytatywny sukces Radia 357. Dziennikarze zebrali rekordową sumę na pomoc dla dzieci
 • PR udało się zastrzec nazwę programu Wojciecha Manna. Urząd dał veto przy innej audycji

  PR udało się zastrzec nazwę programu Wojciecha Manna. Urząd dał veto przy innej audycji

  Polskie Radio wystąpiło jeszcze w 2020 roku do Urzędu Patentowego RP o zastrzeżenie nazw kilkudziesięciu audycji, które nadawane były m.in. na antenie Trójki. Decyzja była o tyle zaskakująca, że programy zniknęły z ramówek radia, a większość prowadzących je osób zmieniła pracę. Wnioski w większości zostały rozpatrzone pozytywnie.

  aj
 • To miał być dowód w batalii z Niedźwieckim. Polskie Radio przedstawiło e-maile ws. Listy Przebojów Trójki

  To miał być dowód w batalii z Niedźwieckim. Polskie Radio przedstawiło e-maile ws. Listy Przebojów Trójki

  W niedoszłym procesie byłego dziennikarza Trójki Marka Niedźwieckiego z Polskim Radiem spółka chciała wykorzystać e-maile, które Niedźwiecki wymieniał ze swoim współpracownikiem Bartoszem Gilem. Zdaniem Polskiego Radia, korespondencja miała świadczyć o tym, że kształt Listy Przebojów Trójki nie zawsze pokrywał się wolą słuchaczy oddających głosy. Do akt sądowych trafiły m.in. e-maile z 15 maja ub.r., kiedy to pierwsze miejsce na liście zajął utwór Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój".

  Marcin Kozłowski
 • Znamy wnioski z audytu ws. Listy Przebojów Trójki. 'Nieprawidłowości nie były wyłącznie przypuszczeniami'

  Znamy wnioski z audytu ws. Listy Przebojów Trójki. "Nieprawidłowości nie były wyłącznie przypuszczeniami"

  Portal Gazeta.pl dotarł do wniosków z audytu przeprowadzonego przez Polskie Radio ws. 1998. wydania Listy Przebojów Trójki, w którym pierwsze miejsce zajął utwór Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Prezes PR Agnieszka Kamińska stwierdziła w piśmie do Krajowej Radiofonii i Telewizji podsumowującym audyt, że "zakomunikowane opinii publicznej nieprawidłowości są faktami". Odpowiedzialni za listę byli już dziennikarze Trójki - Marek Niedźwiecki i Bartosz Gil - wielokrotnie utrzymywali, że głosy były liczone uczciwie.

  Marcin Kozłowski
 • Marek Niedźwiecki komentuje wycofany pozew przeciwko Polskiemu Radiu. 'Chcę zamknąć za sobą ten rozdział'

  Marek Niedźwiecki komentuje wycofany pozew przeciwko Polskiemu Radiu. "Chcę zamknąć za sobą ten rozdział"

  Były dziennikarz radiowej Trójki Marek Niedźwiecki w przesłanym do Gazeta.pl oświadczeniu odniósł się do wycofanego przez siebie pozwu przeciwko Polskiemu Radiu. Jak stwierdził, nie chce zajmować się już przeszłością. "Teraz jestem już w innym miejscu i czasie" - czytamy. Pozew miał związek z ubiegłorocznym wydaniem Listy Przebojów Trójki, w którym zwyciężył utwór Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój".

  Marcin Kozłowski
 • Marek Niedźwiecki wycofał pozew przeciwko Polskiemu Radiu. 'Strony zrzekły się wzajemnych zarzutów'

  Marek Niedźwiecki wycofał pozew przeciwko Polskiemu Radiu. "Strony zrzekły się wzajemnych zarzutów"

  Były dziennikarz radiowej Trójki Marek Niedźwiecki wycofał złożony w ubiegłym roku pozew o ochronę dóbr osobistych skierowany przeciwko Polskiemu Radiu, Agnieszce Kamińskiej i Tomaszowi Kowalczewskiemu - dowiedział się portal Gazeta.pl. Doszło do zawarcia ugody pozasądowej. Pozew miał związek z ubiegłorocznym wydaniem Listy Przebojów Trójki, w którym zwyciężył utwór Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Dotarliśmy do szczegółów sprawy.

  Marcin Kozłowski
 • Bartosz Gil w Radiu 357. To on pracował z Niedźwieckim przy anulowanym notowaniu LP3

  Bartosz Gil w Radiu 357. To on pracował z Niedźwieckim przy anulowanym notowaniu LP3

  Bartosz Gil dołączył do ekipy Radia 357 - w piątek poinformował o tym prezes stacji Paweł Sołtys. Gil ma pracować przy liście przebojów, podobnie jak wcześniej w radiowej Trójce. To on razem z Markiem Niedźwieckim i Haliną Wachowicz pracował w maju zeszłego roku przy notowaniu, które po zwycięstwie piosenki Kazika zostało anulowane.

  oprac. Marta Korycka
Więcej o:

marek niedźwiecki