maria dębska

 • Mąż Dębskiej 'twierdził, że jest niedojrzała'. Zostawiła obrączkę na stole i wyszła
 • Maria Dębska: Rzeczy, które mogę powiedzieć mamie, nie powiem reżyserowi. Musiałam się mocno gryźć w język

  Maria Dębska: Rzeczy, które mogę powiedzieć mamie, nie powiem reżyserowi. Musiałam się mocno gryźć w język

  - Z jednej strony to jest łatwiejsze, bo się komunikujemy migiem, a z drugiej to jest trudniejsze, bo te relacje są zupełnie inne. (...) Trudno było w nie wejść; reżyser rządzi na planie. Pewnych rzeczy reżyserowi nie powiem, tych rzeczy, które np. mogę powiedzieć mamie. Musiałam więc się mocno gryźć w język, żeby w tych rolach pozostać. Z mamą jednak pracowało mi się bardzo dobrze, bo ona jest świetnie przygotowana do tego, co robi - opowiada o pracy z Kingą Dębską jej córka Maria Dębska. Aktorka zagrała jedną z ważniejszych ról w najnowszym serialu "Powrót", który premierę miał 15 kwietnia.

  Justyna Bryczkowska
 • Jak powstawała piosenka 'Nie będzie romansu'? 'Krzysztof Zalewski mi powiedział: ja chcę ciebie'

  Jak powstawała piosenka "Nie będzie romansu"? "Krzysztof Zalewski mi powiedział: ja chcę ciebie"

  Maria Dębska na potrzeby filmu "Bo we mnie jest seks" nagrała dziewięć piosenek z repertuaru Kaliny Jędrusik, naśladując jej głos - zrobiła to tak emocjonalnie i autentycznie, że można tego nie zauważyć bez uprzedzenia. Doświadczenia muzycznego jej nie brakuje - studiowała w Akademii Muzycznej. Kiedy zdjęcia na planie dobiegły końca i przyszła pora nagranie utworu "Nie będzie romansu", Krzysztof Zalewski powiedział jej: "Przestań, śpiewasz jak Kalina. Musisz śpiewać jak ty". Więcej o kulisach powstawania piosenki opowiedzieli oboje w wywiadach dla Gazeta.pl.

  Justyna Bryczkowska
 • Netflix pokaże 'Bo we mnie jest seks'. Kiedy premiera filmu o Kalinie Jędrusik?

  Netflix pokaże "Bo we mnie jest seks". Kiedy premiera filmu o Kalinie Jędrusik?

  Za główną rolę w filmie "Bo we mnie jest seks" aktorka Maria Dębska dostała na poprzednim festiwalu filmowym w Gdyni nagrodę dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej. Wszyscy widzowie, którzy nie mieli okazji zobaczyć filmu poświęconego fenomenowi Kaliny Jędrusik w kinach, pewnie ucieszą się na wiadomość, że polska produkcja pojawi się na Netfliksie. Znamy datę premiery.

  oprac. Justyna Bryczkowska
 • Maria Dębska o graniu Kaliny Jędrusik: Kazano mi przytyć, a potem wsadzano w gorset, żeby ścisnąć

  Maria Dębska o graniu Kaliny Jędrusik: Kazano mi przytyć, a potem wsadzano w gorset, żeby ścisnąć

  Kalina Jędrusik to do dziś jedna z najbardziej pamiętnych ikon polskiego powojennego kina, której charyzmę ciągle podziwiają kolejne pokolenia. Miała nieprzeciętny talent aktorski, a także urodę i seksapil, których potrafiła używać, jak nikt w jej czasach. Do tego stopnia, że wielu zapominało o tym, jak wyśmienitą jest aktorką. Trudno sobie wyobrazić, żeby ktoś był w stanie dobrze oddać jej żywiołowość i niepowtarzalny wdzięk w filmie biograficznym. A jednak znalazła się osoba, która podołała zadaniu i to śpiewająco: dosłownie i w przenośni. Maria Dębska za swoją kreację w produkcji "Bo we mnie jest seks" dostała na 46. FPFF w Gdyni nagrodę dla najlepszej aktorki właśnie za rolę Kaliny Jędrusik.

  oprac. Justyna Bryczkowska
 • Dębska w teledysku do nowej piosenki wciela się w Jędrusik. 'Czuję mrowienie pod skórą'
 • POPkultura odc. 87. 'Hiacynt': opowieść o seryjnym mordercy gejów inspirowana prawdziwą akcją SB i MO

  POPkultura odc. 87. "Hiacynt": opowieść o seryjnym mordercy gejów inspirowana prawdziwą akcją SB i MO

  Debiutujący na Netfliksie "Hiacynt" w reżyserii Piotra Domalewskiego to film, którego fabuła została zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami i wielką akcją Służb Bezpieczeństwa z lat 80., a także produkcja, która doskonale wpisuje się w bardzo wyraźny trend w polskim kinie. W tym sezonie filmowcy garściami czerpią z okresu PRL-u i pokazują historie, o których ich zdaniem nie można było dłużej milczeć.

  Maja Piskadło, Justyna Bryczkowska
 • Lichota, Lubos, Ostrowska i Dębska - solidna obsada serialu 'Osaczony'

  Lichota, Lubos, Ostrowska i Dębska - solidna obsada serialu "Osaczony"

  W pozornie spokojnej, szanującej się społeczności dochodzi do morderstwa. Ginie sześcioletni chłopiec z sąsiedztwa. Jego ciało przypadkowo odnajduje jeden z mieszkańców - Michał (Leszek Lichota). Tego dnia życie głównego bohatera zmienia się w koszmar. W serialu "Osaczony" grają też Eryk LUbos, Ilona Ostrowska i Maria Dębska.

  oprac. Marta Korycka
 • FPFF w Gdyni. Padły ważne słowa o osobach LGBT+. Dębska o cnotach niewieścich, Holland o uchodźcach
 • Jest nowy zwiastun filmu 'Bo we mnie jest seks'. Maria Dębska gra i śpiewa: Zależało mi, żeby to było moje i prawdziwe