Mariusz Szczygieł

 • Mariusz Szczygieł obejrzał 'Zieloną granicę': Pajac prezydent i pajace jego pokroju nie mają racji
 • Jest decyzja TVP w sprawie obrzydliwego komentarza ich pracownika pod wpisem Szczygła. Atakują... Szczygła
 • Na grobie Zofii Czerwińskiej znalazł się hołd dla jej psa. Mariusz Szczygieł pokazał pomnik

  Na grobie Zofii Czerwińskiej znalazł się hołd dla jej psa. Mariusz Szczygieł pokazał pomnik

  Mariusz Szczygieł oraz Zofia Czerwińska przyjaźnili się przez lata. Reportażysta razem z rodziną aktorki uwielbianej przez widzów m.in. dzięki serialom "Alternatywy 4" i "Czterdziestolatek" był odpowiedzialy za to, jak będzie wyglądał jej grób. W 90. rocznicę urodzin Czerwińskiej pisarz "zabrał" jej fanów na cmentarz i pokazał gotowy pomnik.

  Marta Korycka
 • Skrzynecka przerywa milczenie po zwolnieniu z 'Twoja Twarz Brzmi Znajomo'. Dziękuje za wsparcie

  Skrzynecka przerywa milczenie po zwolnieniu z "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Dziękuje za wsparcie

  Kilka dni temu aktorka poinformowała, że nie będzie jurorką w przyszłej edycji show "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Podziękowała produkcji i uczestnikom oraz zapewniła, że w dalszym ciągu będzie wspierać program. Fani nie są jednak zadowoleni z decyzji Polsatu i licznie okazują Skrzyneckiej wsparcie. Miłych komentarzy było tak wiele, że postanowiła odnieść się do nich publicznie w nowym poście na Instagramie.

  Iga Gromska
 • Zofia Czerwińska będzie miała nowy nagrobek. Pojawiła się także prośba do fanów

  Zofia Czerwińska będzie miała nowy nagrobek. Pojawiła się także prośba do fanów

  Aktorka Zofia Czerwińska zmarła w 2019 roku. Teraz pojawiły się plany, aby wykonać dla niej nowy nagrobek. Taką informacją podzielił się jej wieloletni przyjaciel Mariusz Szczygieł, który planuje tego dokonać wspólnie z rodziną Czerwińskiej. Poprosił także w mediach społecznościowych fanów aktorki, aby pomogli mu wybrać jedno z powiedzonek aktorki, które zostanie umieszczone na nagrobku.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Mariusz Szczygieł w obronie TVN o Kaczyńskim i Putinie: Oni są identyczni

  Mariusz Szczygieł w obronie TVN o Kaczyńskim i Putinie: Oni są identyczni

  Mariusz Szczygieł ostro wypowiada się w sprawie "lex TVN". Dziennikarz, reportażysta i pisarz, laureat nagrody Nike za "Nie ma" protestował przeciw zakusom partii rządzącej dotyczących zmian w regulacjach dotyczących przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału zagranicznego.

  Marta Korycka
 • Mariusz Szczygieł broni Krystyny Jandy. 'Sądziłem, że takich prowokacji po upadku komuny nie doczekam'

  Mariusz Szczygieł broni Krystyny Jandy. "Sądziłem, że takich prowokacji po upadku komuny nie doczekam"

  Nie milkną kontrowersje wokół grupy ludzi kultury, którzy zostali zaszczepieni poza kolejnością przeciwko COVID-19. Pierwszą ze znanych osób, które ujawniły, że znalazły się w tej grupie, była Krystyna Janda. W obronie aktorki stanął m.in. Mariusz Szczygieł - pisarz stwierdził na Instagramie, że reakcja na szczepionkową akcję to "bolszewizm w czystej postaci". Dawid Ogrodnik zwrócił się natomiast do premiera Mateusza Morawieckiego.

  oprac. Maja Piskadło, mb
 • Polscy pisarze. TOP10 najpopularniejszych pisarzy ostatnich lat

  Polscy pisarze. TOP10 najpopularniejszych pisarzy ostatnich lat

  Polscy pisarze cieszą się niesłabnącą popularnością wśród rodzimych czytelników. Na listach bestsellerów największych polskich sprzedawców książek, wyprzedzają nazwiska światowego formatu. Przedstawiamy subiektywny TOP10 najpopularniejszych polskich pisarzy ostatnich lat.

  KatK
 • 'Nadzieja' od dziś w wersji papierowej. Pierwsze ośrodki otrzymały pomoc, ale mamy nadzieję, że to dopiero początek

  "Nadzieja" od dziś w wersji papierowej. Pierwsze ośrodki otrzymały pomoc, ale mamy nadzieję, że to dopiero początek

  "Nadzieja" to akcja charytatywna z udziałem wybitnych polskich pisarzy i pisarek, w ramach której dziś ukazuje się książka-cegiełka. Dochód z jej sprzedaży wesprze domy opieki dla seniorów, którzy najbardziej ucierpieli podczas pandemii. Do tej pory konto akcji czytelnicy zasilili (kupując książki w przedsprzedaży) kwotą 176 421 złotych - pierwsze trzy ośrodki otrzymały już pomoc.

  Gazeta.pl i Wydawnictwo Agora
 • Tokarczuk, Bator, Chmielarz. 40 najlepszych pisarzy niesie nadzieję w czasach pandemii ['DZIEŃ NADZIEI']

  Tokarczuk, Bator, Chmielarz. 40 najlepszych pisarzy niesie nadzieję w czasach pandemii ["DZIEŃ NADZIEI"]

  "Ponoć bez niej nie ma człowieka" - pisze o nadziei Mariusz Szczygieł. "Teraz szczególnie powinniśmy się wzajemnie wspierać, a dzięki 'Nadziei' mogę to zrobić także poprzez literaturę" - zauważa Dominika Słowik, inna z autorek niezwykłej książki-cegiełki "Nadzieja", którą właśnie wydajemy w Agorze. Cały przychód ze sprzedaży zostanie przekazany ośrodkom pomocy społecznej i hospicjom dla osób starszych, szczególnie narażonych w trakcie pandemii.

  Gazeta.pl i Wydawnictwo Agora
Więcej o:

Mariusz Szczygieł