martin lange

 • Martin Lange: Doceńmy się, zacznijmy płacić za sztukę i może wtedy muzyka odzyska swoją wartość [WYWIAD]

  Martin Lange: Doceńmy się, zacznijmy płacić za sztukę i może wtedy muzyka odzyska swoją wartość [WYWIAD]

  Michał Lange i Marcin Makowiec, czyli duet Martin Lange, na pierwszej płycie mają dla nas "prosty, pentatoniczny przekaz". "Kontrasty" są wynikiem walki ze strachem, z własnym ego i wybuchów intensywnych emocji. - To był chyba jeden z nielicznych momentów, kiedy rzeczywiście przestraszyliśmy się tego, co wypuścimy - mówią o piosence "To koniec", która miała się ukazać tuż po wybuchu wojny w Ukrainie. W rozmowie z Gazeta.pl muzycy opowiadają m.in. o dylematach ostatnich dwóch lat, ale też o rozmowach o pieniądzach i edukacji muzycznej w Polsce.

  Maja Piskadło
 • Julia Wieniawa, Kamil Hussein i Martin Lange wśród artystów Great September

  Julia Wieniawa, Kamil Hussein i Martin Lange wśród artystów Great September

  Największy showcase'owy festiwal w Polsce odbędzie się 15-17 września w Łodzi. Debiutanci, którzy wystąpią na wydarzeniu mają szansę w kolejnym roku zapełnić największe sale koncertowe w Polsce. Oprócz tego w Łodzi zagrają najchętniej słuchani obecnie artyści i artystki. Do line upu dołączają m.in. Julia Wieniawa, Kamil Hussein, Martin Lange, Atlvnta i wielu innych obiecujących wykonawców.

  Marta Korycka
 • Wszystkie 'Kontrasty' na debiutanckim albumie duetu Martin Lange

  Wszystkie "Kontrasty" na debiutanckim albumie duetu Martin Lange

  Długo zapowiadany i wyczekiwany debiutancki album cenionego duetu producenckiego nareszcie jest! Martin Lange to, jak sami o sobie mówią, duet "muzyczno-liryczny", który po latach pracy producenckiej dla wielu polskich artystów wreszcie zdecydował się wyjść z cienia. Marcin Makowiec i Michał Lange tworzyli m.in. z Rosalie, Kasią Lins czy Michałem Szpakiem, teraz pokazują, co im prywatnie w duszach gra.

  Maja Piskadło
 • Duet Martin Lange chce więcej. Płyta 'Kontrasty' coraz bliżej

  Duet Martin Lange chce więcej. Płyta "Kontrasty" coraz bliżej

  "Chcemy Więcej" to kolejny singiel duetu Martin Lange, który zapowiada album pt. "Kontrasty". Jak mówią Marcin Makowiec i Michał Lange, ich nowa piosenka to "wylana z buntowniczego wnętrza krytyczna refleksja nad ludzkimi zachowaniami".

  Maja Piskadło, Informacja prasowa
 • Martin Lange powraca do przeszłości z utworem 'Dawniej'

  Martin Lange powraca do przeszłości z utworem "Dawniej"

  Po nostalgicznym zakończeniu poprzedniego roku balladą "Pod nosem" chłopaki z duetu Martin Lange powoli nabierają tempa i oddają nam "Dawniej", kolejny kawałek zwiastujący nadchodzący album - razem z obietnicą, że to jeszcze nie koniec.

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • Rosalie. i król śpiewają, że dziś 'potrzeba skał'. Jest teledysk
 • 'Gdzieś daleko stąd' zabierze nas duet Martin Lange. Jest teledysk z sesji live

  "Gdzieś daleko stąd" zabierze nas duet Martin Lange. Jest teledysk z sesji live

  21 lipca w serwisach digitalowych ukazała się studyjna wersja trzeciego singla duetu Martin Lange "Gdzieś daleko stąd", natomiast na YouTube pojawi się teledysk z live sesji. Utwór zapowiada debiutancki album zespołu, którego premiera przewidziana jest na 2022 rok.

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • Martin Lange sprawił, że Tomasz Kot ruszył do tańca. 'Jego świadomość ciała to mistrzostwo świata'

  Martin Lange sprawił, że Tomasz Kot ruszył do tańca. "Jego świadomość ciała to mistrzostwo świata"

  Michał Lange i Marcin Makowiec tworzą duet Martin Lange - na początku roku panowie zadebiutowali singlem "Oddychaj". Teraz proponują groove'ujące, rockowe uderzenie, za którego sprawą rozliczają się z przeszłością. W rozmowie z Gazeta.pl muzycy opisują "Kłamiesz" jako agresywny taniec, który w teledysku bez reszty porywa Tomasza Kota. - Moje trzy główne skojarzenia z tym klipem to słowa: a) nierealne, b) onieśmielające, c) jak to możliwe, że gość z takim warsztatem i doświadczeniem jest tak skromny, ludzki i wspaniały? - wspomina Marcin Makowiec.

  Maja Piskadło
Więcej o:

martin lange