max czornyj
-
Opisuje okrutne zbrodnie z perspektywy nazisty. Muzeum Auschwitz: Skandaliczne kłamstwa
"Zdecydowanie odradzamy książkę 'Anioł Śmierci z Auschwitz' Maxa Czornyja (2022, Wydawnictwo FILIA), jeżeli poszukują Państwo rzetelnych informacji na temat zbrodniczej działalności Josefa Mengele w obozie Auschwitz" - można przeczytać na facebookowym profilu Muzeum Auschwitz. To reakcja na dyskusję m.in. na temat sposobu, w jaki pisarz promuje swoje książki z nurtu literatury obozowej.
-
Carter, Puzyńska, Nesbo, a może Christie? Książka na prezent dla miłośników kryminałów
Szukacie prezentów dla osoby lubiącej kryminałów? Mamy dwa was kilkanaście serii, które z pewnością się spodobają!
-
Prezent na święta. Podpowiadamy, jakie książki dla dzieci 6+ podrzucić Mikołajowi do worka
Stanąć w księgarni i w grudniowym szale zakupów sprawnie wybrać dobry prezent na święta? To zadanie trudne, nawet dla Mikołaja. Pomagamy mu zatem, przeglądając książki dla dzieci i wybierając te, na które naszym zdaniem warto zwrócić uwagę.
-
Te książki przeczytaliśmy tego lata. Jak się pospieszysz, też zdążysz. Warto!
Jak wyglądało wasze czytelnicze lato? Nasze obfitowało w lektury czytane w różnorodnych okoliczności przyrody. Polecamy wam te naszym zdaniem warte uwagi. Zdążycie coś wybrać i przeczytać jeszcze przed 1 września. A jeśli nie, to lato przecież jeszcze oficjalnie się nie kończy.
-
Złośliwcy zastanawiają się, czy Mróz nadąża z czytaniem swoich książek. Ale inni też nie próżnują
Lubicie polskie kryminały? Cenicie nasze realia i autorów? Mamy dla was kilka ciekawych propozycji.
-
Nowy Jo Nesbo, Max Czornyj, a może świetny debiut Julii Łapińskiej? Polecamy kryminały i thrillery
Staramy się czytać różnorodne książki, ale i tak na naszych stertach czekających na lekturę zazwyczaj jest najwięcej kryminałów. Ale nie wstydzimy się tego, dobry kryminał jest po prostu dobrą książką Polecamy nowości z ostatnich tygodni.
-
Krakowskie Podgórze w powieściach Czornyja i Krajewskiego. To nie są oczywiste wizje
Mocny początek roku w literaturze zanotowało krakowskie Podgórze. Max Czornyj sfabularyzował biografię komendanta byłego obozu koncentracyjnego w książce "Kat z Płaszowa", a Marek Krajewski zaprasza nas do młodopolskiego Krakowa, w którym umieścił akcję powieści "Demonomachia".