media publiczne

 • Media publiczne na Łotwie nie będą emitować reklam. Lukę budżetową wypełni państwo

  Media publiczne na Łotwie nie będą emitować reklam. Lukę budżetową wypełni państwo

  W styczniu na Łotwie wejdzie w życie przegłosowana dwa lata temu ustawa, która zakłada, że państwowa telewizja i radio przestaną nadawać reklamy. Łotewska Krajowa Rada ds. Mediów Elektronicznych właśnie zatwierdziła wytyczne dla mediów publicznych, na które nałożono też ustawowy obowiązek "precyzyjnego i neutralnego" podawania informacji.

  oprac. Maja Piskadło
 • Nowa ramówka 'Trójki'. Nie powrócą 'Lista przebojów' i 'Zapraszamy do Trójki'

  Nowa ramówka "Trójki". Nie powrócą "Lista przebojów" i "Zapraszamy do Trójki"

  W październiku zmianie ulegnie ramówka Programu III Polskiego Radia. Zabraknie w niej takich kultowych audycji jak: "Lista Przebojów" czy "Zapraszamy do Trójki". Dzięki zmianom w ofercie programowej oraz nowym twarzom w redakcyjnym zespole rozgłośnia ma dotrzeć do "nowych odbiorców, którzy dotąd nie byli związani z formułą Trójki, a także do słuchaczy młodszych niż dotychczasowa średnia".

  oprac. Michał Litorowicz
 • Piotr Stelmach odchodzi z Trójki. 'Dziękuję Wam. Za wierność w stereo'

  Piotr Stelmach odchodzi z Trójki. "Dziękuję Wam. Za wierność w stereo"

  Po 23 latach z anteną Programu III Polskiego Radia pożegnał się Piotr Stelmach, znany z takich audycji jak "Offensywa" i "Myśliwiecka 3/5/7". "Dziękuję Wam. Za wierność w stereo. I za wszystkie kolory, które rysowały moją codzienność. Wierzę, że to nie jest ostatni z naszych wspólnych obrazków, które miały w ten sposób powstać" - czytamy w oświadczeniu dziennikarza.

  oprac. Michał Litorowicz
 • Lichocka chwali zmiany w Trójce. 'Nowa Trójka', 'bez PRL'

  Lichocka chwali zmiany w Trójce. "Nowa Trójka", "bez PRL"

  Chaos w Programie III Polskiego Radia narasta po tym, jak z funkcji dyrektora odwołano Kubę Strzyczkowskiego. W poniedziałek doszło do spotkania zespołu z dyrektorami rozgłośni, jednak nie przyniosło ono większych rezultatów. Niektórzy doceniają jednak tworzący się właśnie na naszych oczach nowy "format" Trójki. Wśród nich jest posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka.

  MLZ
 • Dziennikarze Trójki: Zostaliśmy oszukani. To, co państwo słyszą, nie jest Programem Trzecim

  Dziennikarze Trójki: Zostaliśmy oszukani. To, co państwo słyszą, nie jest Programem Trzecim

  "Zostaliśmy oszukani (...). Popołudniowa audycja 'Zapraszamy do Trójki' została przejęta. To, co państwo słyszą na antenie, nie jest Programem Trzecim" - napisali w oświadczeniu dziennikarze Trójki. W czwartek z funkcji dyrektora rozgłośni odwołany został Kuba Strzyczkowski. Tego samego dnia nowe kierownictwo zdecydowało o odwołaniu popołudniowego wydania "Zapraszamy do Trójki".

  MLZ
 • TVP Info musi usunąć materiały o Niedźwieckim. 'Nieprawdziwe i szkalujące informacje'

  TVP Info musi usunąć materiały o Niedźwieckim. "Nieprawdziwe i szkalujące informacje"

  Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał usunięcie z portalu TVP.Info artykułów dotyczących byłego dziennikarza "Trójki" Marka Niedźwieckiego - informuje magazyn "Press". Jak wskazał pełnomocnik dziennikarza, sugerowały one, że Niedźwiecki manipulował wynikami "Listy Przebojów Programu Trzeciego", za co miał otrzymywać korzyści majątkowe.

  MLZ
 • Nowy prowadzący 'LP' Trójki: Powinni tu siedzieć Marek Niedźwiecki i Piotr Baron

  Nowy prowadzący "LP" Trójki: Powinni tu siedzieć Marek Niedźwiecki i Piotr Baron

  - 29 maja powinna odbyć się Lista nr 2000. Dziś jednak w ogóle jej nie będzie. Pojawi się coś co, mam nadzieję, jest tymczasowe. Mam nadzieję, że za jakiś czas wróci prawdziwa Lista Przebojów - tymi słowami piątkowe notowanie Listy Przebojów Programu Trzeciego rozpoczął Mariusz Owczarek. Nowy prowadzący dodał, że na jego miejscu powinni siedzieć Marek Niedźwiecki lub Piotr Baron.

  MLZ
Więcej o:

media publiczne