media publiczne

 • Prezes KRRiT obawia się 'silnych ludzi' z opozycji. Apeluje o zwiększenie ochrony TVP
 • TVP nie wyemitowała 24 produkcji, za które zapłaciła ponad milion złotych. Sprawą zajęła się NIK
 • Rada Mediów Narodowych wydała oświadczenie ws. zmian w TVP. 'Totalnie absurdalne'

  Rada Mediów Narodowych wydała oświadczenie ws. zmian w TVP. "Totalnie absurdalne"

  Strach przed utratą kontroli nad mediami publicznymi przez Zjednoczoną Prawicę i wszystkich, którzy z nią sympatyzują jest coraz większy. Powołana przez rząd PiS Rada Mediów Narodowych wydała oświadczenie, w którym opowiada się za "obroną mediów publicznych". Jednak nie wszyscy członkowie rady się pod nim podpisali. "To nosi znamiona groźby i jest totalnie absurdalne" - ocenia Marek Rutka, związany z Lewicą członek RMN.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Jest oświadczenie byłych i obecnych dziennikarzy Polskiego Radia. 'Ten system należy natychmiast zmienić'

  Jest oświadczenie byłych i obecnych dziennikarzy Polskiego Radia. "Ten system należy natychmiast zmienić"

  W związku z pojawiającymi się doniesieniami o zmianach w mediach publicznych, które chciałby przeprowadzić nowy rząd złożony z demokratycznej opozycji, dwie organizacje zrzeszające byłych i obecnych pracowników Polskiego Radia opublikowały oświadczenie. Apelują w nim do przyszłego rządu o odpolitycznienie mediów publicznych i samoograniczenie w kwestii ich kontroli. Wskazują również, że trzeba je zbudować całkowicie od nowa.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • TVP nie kryje się z faworyzowaniem polityków PiS. Nowy raport nie pozostawia złudzeń

  TVP nie kryje się z faworyzowaniem polityków PiS. Nowy raport nie pozostawia złudzeń

  Wiele osób nie ma zaufania do Telewizji Polskiej, a zwłaszcza do tworzonych przez nią programów informacyjnych i publicystycznych. Dziennikarze TVN od dłuższego czasu wprost nazywają TVP "telewizją rządową" i według najnowszego raportu Centrum Informacji TVP te słowa wydają się adekwatne. Widzimy w nim, jak dużo czasu antenowego poświęconego jest politykom partii rządzącej. Taki obraz telewizji publicznej mamy w Polsce od niemal ośmiu lat.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Była żona o Michale Adamczyku: Zrobi wszystko, żeby mnie zniszczyć

  Była żona o Michale Adamczyku: Zrobi wszystko, żeby mnie zniszczyć

  Agnieszka Piechurska, była żona Michała Adamczyka, udzieliła komentarza w sprawie doniesień "Onetu". Kobieta przyznała, że boi się opowiadać o dawnej relacji z dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, z którym wciąż toczy sądową batalię o alimenty. Jak podaje "Fakt", Michał Adamczyk nie tylko miał jej grozić, ale również przyczynić się do utraty pracy w Telewizji Polskiej.

  Justyna Krakowiak
 • 'Prawda wyjdzie na jaw'. Była pracowniczka TVP zabrała głos w sprawie Michała Adamczyka
 • Media publiczne na Łotwie nie będą emitować reklam. Lukę budżetową wypełni państwo

  Media publiczne na Łotwie nie będą emitować reklam. Lukę budżetową wypełni państwo

  W styczniu na Łotwie wejdzie w życie przegłosowana dwa lata temu ustawa, która zakłada, że państwowa telewizja i radio przestaną nadawać reklamy. Łotewska Krajowa Rada ds. Mediów Elektronicznych właśnie zatwierdziła wytyczne dla mediów publicznych, na które nałożono też ustawowy obowiązek "precyzyjnego i neutralnego" podawania informacji.

  oprac. Maja Piskadło
 • Nowa ramówka 'Trójki'. Nie powrócą 'Lista przebojów' i 'Zapraszamy do Trójki'

  Nowa ramówka "Trójki". Nie powrócą "Lista przebojów" i "Zapraszamy do Trójki"

  W październiku zmianie ulegnie ramówka Programu III Polskiego Radia. Zabraknie w niej takich kultowych audycji jak: "Lista Przebojów" czy "Zapraszamy do Trójki". Dzięki zmianom w ofercie programowej oraz nowym twarzom w redakcyjnym zespole rozgłośnia ma dotrzeć do "nowych odbiorców, którzy dotąd nie byli związani z formułą Trójki, a także do słuchaczy młodszych niż dotychczasowa średnia".

  oprac. Michał Litorowicz
 • Piotr Stelmach odchodzi z Trójki. 'Dziękuję Wam. Za wierność w stereo'

  Piotr Stelmach odchodzi z Trójki. "Dziękuję Wam. Za wierność w stereo"

  Po 23 latach z anteną Programu III Polskiego Radia pożegnał się Piotr Stelmach, znany z takich audycji jak "Offensywa" i "Myśliwiecka 3/5/7". "Dziękuję Wam. Za wierność w stereo. I za wszystkie kolory, które rysowały moją codzienność. Wierzę, że to nie jest ostatni z naszych wspólnych obrazków, które miały w ten sposób powstać" - czytamy w oświadczeniu dziennikarza.

  oprac. Michał Litorowicz
 • Lichocka chwali zmiany w Trójce. 'Nowa Trójka', 'bez PRL'

  Lichocka chwali zmiany w Trójce. "Nowa Trójka", "bez PRL"

  Chaos w Programie III Polskiego Radia narasta po tym, jak z funkcji dyrektora odwołano Kubę Strzyczkowskiego. W poniedziałek doszło do spotkania zespołu z dyrektorami rozgłośni, jednak nie przyniosło ono większych rezultatów. Niektórzy doceniają jednak tworzący się właśnie na naszych oczach nowy "format" Trójki. Wśród nich jest posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka.

  MLZ
 • Dziennikarze Trójki: Zostaliśmy oszukani. To, co państwo słyszą, nie jest Programem Trzecim

  Dziennikarze Trójki: Zostaliśmy oszukani. To, co państwo słyszą, nie jest Programem Trzecim

  "Zostaliśmy oszukani (...). Popołudniowa audycja 'Zapraszamy do Trójki' została przejęta. To, co państwo słyszą na antenie, nie jest Programem Trzecim" - napisali w oświadczeniu dziennikarze Trójki. W czwartek z funkcji dyrektora rozgłośni odwołany został Kuba Strzyczkowski. Tego samego dnia nowe kierownictwo zdecydowało o odwołaniu popołudniowego wydania "Zapraszamy do Trójki".

  MLZ
 • TVP Info musi usunąć materiały o Niedźwieckim. 'Nieprawdziwe i szkalujące informacje'

  TVP Info musi usunąć materiały o Niedźwieckim. "Nieprawdziwe i szkalujące informacje"

  Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał usunięcie z portalu TVP.Info artykułów dotyczących byłego dziennikarza "Trójki" Marka Niedźwieckiego - informuje magazyn "Press". Jak wskazał pełnomocnik dziennikarza, sugerowały one, że Niedźwiecki manipulował wynikami "Listy Przebojów Programu Trzeciego", za co miał otrzymywać korzyści majątkowe.

  MLZ
 • Nowy prowadzący 'LP' Trójki: Powinni tu siedzieć Marek Niedźwiecki i Piotr Baron

  Nowy prowadzący "LP" Trójki: Powinni tu siedzieć Marek Niedźwiecki i Piotr Baron

  - 29 maja powinna odbyć się Lista nr 2000. Dziś jednak w ogóle jej nie będzie. Pojawi się coś co, mam nadzieję, jest tymczasowe. Mam nadzieję, że za jakiś czas wróci prawdziwa Lista Przebojów - tymi słowami piątkowe notowanie Listy Przebojów Programu Trzeciego rozpoczął Mariusz Owczarek. Nowy prowadzący dodał, że na jego miejscu powinni siedzieć Marek Niedźwiecki lub Piotr Baron.

  MLZ
Więcej o:

media publiczne