media publiczne
-
Prezes KRRiT obawia się "silnych ludzi" z opozycji. Apeluje o zwiększenie ochrony TVP
Maciej Świrski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wysłał pismo do prezesów Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Apeluje w nim o zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo pracowników. Poprosił o "wzmocnienie ochrony budynków" i ostrzegł przed "przejęciem mediów publicznych".
-
TVP nie wyemitowała 24 produkcji, za które zapłaciła ponad milion złotych. Sprawą zajęła się NIK
Telewizja Polska w ciągu nieco ponad dwóch lat wydała 1,3 mln zł na produkcje, których ostatecznie zdecydowała się nie pokazać. Nie wiadomo nawet o jakiego typu programy chodzi, ale sprawą postanowiła się zająć Najwyższa Izba Kontroli, według której jest to działanie nierzetelne i niegospodarne. TVP odpowiedziała na raport.
-
Rada Mediów Narodowych wydała oświadczenie ws. zmian w TVP. "Totalnie absurdalne"
Strach przed utratą kontroli nad mediami publicznymi przez Zjednoczoną Prawicę i wszystkich, którzy z nią sympatyzują jest coraz większy. Powołana przez rząd PiS Rada Mediów Narodowych wydała oświadczenie, w którym opowiada się za "obroną mediów publicznych". Jednak nie wszyscy członkowie rady się pod nim podpisali. "To nosi znamiona groźby i jest totalnie absurdalne" - ocenia Marek Rutka, związany z Lewicą członek RMN.
-
Jest oświadczenie byłych i obecnych dziennikarzy Polskiego Radia. "Ten system należy natychmiast zmienić"
W związku z pojawiającymi się doniesieniami o zmianach w mediach publicznych, które chciałby przeprowadzić nowy rząd złożony z demokratycznej opozycji, dwie organizacje zrzeszające byłych i obecnych pracowników Polskiego Radia opublikowały oświadczenie. Apelują w nim do przyszłego rządu o odpolitycznienie mediów publicznych i samoograniczenie w kwestii ich kontroli. Wskazują również, że trzeba je zbudować całkowicie od nowa.
-
TVP nie kryje się z faworyzowaniem polityków PiS. Nowy raport nie pozostawia złudzeń
Wiele osób nie ma zaufania do Telewizji Polskiej, a zwłaszcza do tworzonych przez nią programów informacyjnych i publicystycznych. Dziennikarze TVN od dłuższego czasu wprost nazywają TVP "telewizją rządową" i według najnowszego raportu Centrum Informacji TVP te słowa wydają się adekwatne. Widzimy w nim, jak dużo czasu antenowego poświęconego jest politykom partii rządzącej. Taki obraz telewizji publicznej mamy w Polsce od niemal ośmiu lat.
-
Była żona o Michale Adamczyku: Zrobi wszystko, żeby mnie zniszczyć
Agnieszka Piechurska, była żona Michała Adamczyka, udzieliła komentarza w sprawie doniesień "Onetu". Kobieta przyznała, że boi się opowiadać o dawnej relacji z dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, z którym wciąż toczy sądową batalię o alimenty. Jak podaje "Fakt", Michał Adamczyk nie tylko miał jej grozić, ale również przyczynić się do utraty pracy w Telewizji Polskiej.
-
"Prawda wyjdzie na jaw". Była pracowniczka TVP zabrała głos w sprawie Michała Adamczyka
Karolina Pajączkowska, która niedawno odeszła z TVP, odniosła się do afery ws. przeszłości Michała Adamczyka, prezentera Wiadomości i szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Sugeruje, że ma maile i nagrania z jego udziałem.
-
Media publiczne na Łotwie nie będą emitować reklam. Lukę budżetową wypełni państwo
W styczniu na Łotwie wejdzie w życie przegłosowana dwa lata temu ustawa, która zakłada, że państwowa telewizja i radio przestaną nadawać reklamy. Łotewska Krajowa Rada ds. Mediów Elektronicznych właśnie zatwierdziła wytyczne dla mediów publicznych, na które nałożono też ustawowy obowiązek "precyzyjnego i neutralnego" podawania informacji.
-
Nowa ramówka "Trójki". Nie powrócą "Lista przebojów" i "Zapraszamy do Trójki"
W październiku zmianie ulegnie ramówka Programu III Polskiego Radia. Zabraknie w niej takich kultowych audycji jak: "Lista Przebojów" czy "Zapraszamy do Trójki". Dzięki zmianom w ofercie programowej oraz nowym twarzom w redakcyjnym zespole rozgłośnia ma dotrzeć do "nowych odbiorców, którzy dotąd nie byli związani z formułą Trójki, a także do słuchaczy młodszych niż dotychczasowa średnia".
-
Piotr Stelmach odchodzi z Trójki. "Dziękuję Wam. Za wierność w stereo"
Po 23 latach z anteną Programu III Polskiego Radia pożegnał się Piotr Stelmach, znany z takich audycji jak "Offensywa" i "Myśliwiecka 3/5/7". "Dziękuję Wam. Za wierność w stereo. I za wszystkie kolory, które rysowały moją codzienność. Wierzę, że to nie jest ostatni z naszych wspólnych obrazków, które miały w ten sposób powstać" - czytamy w oświadczeniu dziennikarza.
-
Danuta Holecka wstydzi się odejścia z TVP? Kolejne źródła potwierdzają doniesienia Gazeta.pl
-
Wpadka uczestnika w "Kole fortuny". Izabela Krzan zdębiała
-
Nie masz pomysłu na weekend? Pomyśl "kino". Pomyśl "Ridley Scott". Już wiesz?MATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Rewolucja w finansowaniu mediów publicznych. Ma płacić każdy, znamy kwotę
-
Pod koniec lat 50. Santor urodziła córkę. "To intymna historia"
- Gala KIFF i wręczenie nagród konkursowych w Kinogramie
- Więzienie jednak nie dla Michała Wiśniewskiego? Jego prawnik wydał oświadczenie
- Kazik odstawia "trzecią truciznę" w tym roku. Słowa otuchy od fanów
- Margaret z zarzutem nielegalnego reklamowania alkoholu. Nie przyznaje się do winy
- W młodości śpiewaliśmy je do utraty tchu. Pamiętasz jeszcze słowa tych piosenek?
-
Lichocka chwali zmiany w Trójce. "Nowa Trójka", "bez PRL"
Chaos w Programie III Polskiego Radia narasta po tym, jak z funkcji dyrektora odwołano Kubę Strzyczkowskiego. W poniedziałek doszło do spotkania zespołu z dyrektorami rozgłośni, jednak nie przyniosło ono większych rezultatów. Niektórzy doceniają jednak tworzący się właśnie na naszych oczach nowy "format" Trójki. Wśród nich jest posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka.
-
Dziennikarze Trójki: Zostaliśmy oszukani. To, co państwo słyszą, nie jest Programem Trzecim
"Zostaliśmy oszukani (...). Popołudniowa audycja 'Zapraszamy do Trójki' została przejęta. To, co państwo słyszą na antenie, nie jest Programem Trzecim" - napisali w oświadczeniu dziennikarze Trójki. W czwartek z funkcji dyrektora rozgłośni odwołany został Kuba Strzyczkowski. Tego samego dnia nowe kierownictwo zdecydowało o odwołaniu popołudniowego wydania "Zapraszamy do Trójki".
-
TVP Info musi usunąć materiały o Niedźwieckim. "Nieprawdziwe i szkalujące informacje"
Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał usunięcie z portalu TVP.Info artykułów dotyczących byłego dziennikarza "Trójki" Marka Niedźwieckiego - informuje magazyn "Press". Jak wskazał pełnomocnik dziennikarza, sugerowały one, że Niedźwiecki manipulował wynikami "Listy Przebojów Programu Trzeciego", za co miał otrzymywać korzyści majątkowe.
-
Nowy prowadzący "LP" Trójki: Powinni tu siedzieć Marek Niedźwiecki i Piotr Baron
- 29 maja powinna odbyć się Lista nr 2000. Dziś jednak w ogóle jej nie będzie. Pojawi się coś co, mam nadzieję, jest tymczasowe. Mam nadzieję, że za jakiś czas wróci prawdziwa Lista Przebojów - tymi słowami piątkowe notowanie Listy Przebojów Programu Trzeciego rozpoczął Mariusz Owczarek. Nowy prowadzący dodał, że na jego miejscu powinni siedzieć Marek Niedźwiecki lub Piotr Baron.