Michał Rachoń

 • Michał Rachoń znika z kolejnego miejsca. Wcześniej pożegnał się z anteną Polskiego Radia
 • Gwiazda TVP Info ma już plan po zwolnieniu. 'Nie ma złudzeń, że gdzieś go zechcą'

  Gwiazda TVP Info ma już plan po zwolnieniu. "Nie ma złudzeń, że gdzieś go zechcą"

  Październikowe wybory przegrane przez Zjednoczoną Prawicę wywołały w TVP prawdziwy popłoch. Już teraz część pracowników albo opuszcza jej szeregi, albo już planuje dalszą przyszłość zawodową poza mediami publicznymi. Jedna z głównych twarzy propagandy, Michał Rachoń ma już plan na przyszłość. Wiąże się on z portalem YouTube.

  Jakub Góralczuk
 • Gwiazdy TVP nie chcą opuszczać stacji. Walczą o zmiany w umowach, aby mieli dobrze na odchodnym

  Gwiazdy TVP nie chcą opuszczać stacji. Walczą o zmiany w umowach, aby mieli dobrze na odchodnym

  Najwięksi propagandyści tzw. mediów narodowych zapewne nigdy wcześniej nie mieli lepszych warunków pracy. Jak donosi Presserwis, gwiazdy TVP zdają sobie sprawę, że po zmianie rządu zostaną zwolnieni i teraz - gdy jest jeszcze na to czas - walczą o nowe warunki wypowiedzenia. Mają być tak skonstruowane, że szczodre wynagrodzenie będzie wpływać na ich konto nawet przez rok po zwolnieniu. To wszystko oczywiście na koszt państwa.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • To tu 'Donald Tusk' odmieniany był przez wszystkie przypadki. Wiadomo, co dalej z programem Rachonia w TVP
 • Obejrzałem program Michała Rachonia w TVP Info. Gwiazdor zdaje sobie sprawę, że jedzie już na oparach

  Obejrzałem program Michała Rachonia w TVP Info. Gwiazdor zdaje sobie sprawę, że jedzie już na oparach

  TVP Info przez ostatnie osiem lat wytworzyło własny system informowania i prowadzenia programów publicystycznych. Jedną z największych gwiazd stacji jest Michał Rachoń, który z samego rana objawia się widzom naziemnego kanału informacyjnego. Postanowiłem sprawdzić, w jaki sposób showman mediów narodowych przedstawia wielką porażkę PiS-u, który po ośmiu latach rządów znajdzie się w opozycji. Chociaż podtrzymywana jest propaganda sukcesu, to czuć też niepewność i rozgoryczenie.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Do KRRiT wpłynęły skargi na debatę w TVP i Michała Rachonia

  Do KRRiT wpłynęły skargi na debatę w TVP i Michała Rachonia

  Jak podaje portal "Wirtualne media", do KRRiT wpłynęło 17 skarg w związku z debatą przedwyborczą, która odbyła się w miniony poniedziałek w TVP. Uwagi dotyczą głównie Michała Rachonia i sposobu, w jaki prowadził on całe spotkanie. Na co jeszcze skarżyli się widzowie?

  Justyna Krakowiak
 • Maciej Orłoś zniesmaczony debatą w TVP: Upadek wszelkich norm, zasad i reguł warsztatu dziennikarskiego

  Maciej Orłoś zniesmaczony debatą w TVP: Upadek wszelkich norm, zasad i reguł warsztatu dziennikarskiego

  Poniedziałkowa debata przedwyborcza w TVP była równie licznie oglądana, co i komentowana. W jej sprawie postanowił wypowiedzieć się dawny dziennikarz telewizyjnej Jedynki Marcin Orłoś, który nie krył się z odczuciem zażenowania po emisji debaty. Skomentował także nadane chwilę później wydanie "Wiadomości", które nazwał mianem "szczekaczki".

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Jest odpowiedź Rady Etyki Mediów na skargę dot. Michała Rachonia. 'Naruszył zasady'
 • Michał Rachoń prowadzącym debatę w TVP. Nagle przesunięto też godzinę emisji

  Michał Rachoń prowadzącym debatę w TVP. Nagle przesunięto też godzinę emisji

  TVP na kilka dni przed organizacją ogólnopolskiej debaty przedwyborczej przesuwa jej godzinę. Wbrew informacji umieszczonej na zaproszeniu rozesłanym ogólnopolskim komitetom wyborczym, starcie polityków odbędzie się o wcześniejszej godzinie. Podobno powodem zmiany jest strach PiS-u, że w programie pojawi się sam Donald Tusk, a obozowi rządzącemu zależy, żeby debatę z udziałem byłego premiera obejrzało jak najmniej osób.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Gwiazdor TVP nie wie, co to hamulce. Wszczął awanturę na konferencji Donalda Tuska

  Gwiazdor TVP nie wie, co to hamulce. Wszczął awanturę na konferencji Donalda Tuska

  Donald Tusk zorganizował konferencję prasową pod siedzibą Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Po dwóch minutach do akcji postanowił wkroczyć bojowo nastawiony prezenter TVP Info, Michał Rachoń. Na kilka minut przerwał wydarzenie, awanturując się i wszczynając przepychanki. "Widzimy dzisiaj wyraźnie, na czym polega misja tzw. pisowskiej telewizji" - komentował były premier.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Jakimowicz z TVP Info zablokowany na Facebooku za link z niesławnej konferencji. Rachoń swoje wie

  Jakimowicz z TVP Info zablokowany na Facebooku za link z niesławnej konferencji. Rachoń swoje wie

  Facebook zablokował konto Jarosława Jakimowicza. Stało się to po tym, jak prowadzący program "W tyle wizji" w TVP Info udostępnił artykuł o konferencji szefów MSWiA i MON, na którym pokazali zdjęcie mężczyzny odbywającego stosunek z krową. Jakimowicz opowiedział o banie w piątkowym wydaniu "Jedziemy" w TVP Info, a jego prowadzący Michał Rachoń stwierdził: - Taką mamy wolność mediów.

  oprac. Karolina Mianecka
Więcej o:

Michał Rachoń