mtopic
-
Specjalne promocje na 10. urodziny księgarni Publio
Publio wystartowało 10 lat temu, kiedy polski rynek książek elektronicznych dopiero raczkował. Od tego czasu zmieniło się wiele - zarówno jeśli chodzi o szeroko pojętą konsumpcję kultury w sieci i formatach cyfrowych, jak i podejście Polaków do zakupów w internecie. Z okazji 10. urodzin przygotowaliśmy coś wyjątkowego dla zwolenników e-booków i audiobooków oraz wszystkich, którzy są ciekawi książek w formatach cyfrowych, ale do tej pory nie mieli okazji z nich korzystać.
-
Coś na upały? Ten horror argentyńskiej pisarki mrozi krew w żyłach
- Więc to się stało naprawdę czy nie? - I tak, i nie. Obie rzeczy naraz. "Nasza część nocy" Mariany Enriquez to horror, w którym najbardziej przerażają wydarzenia nawiązujące do trudnej historii Argentyny. Ręka chwytająca cię za ramię w ciemności jest w porównaniu z nimi zabawna. Choć i takie elementy grozy w tej powieści znajdziemy.
-
Wszystko, co musisz wiedzieć o życiu po czterdziestce [FRAGMENT]
Co to znaczy być kobietą czterdziestoletnią? Co tracimy, a co zyskujemy? Czy winną kryzysu wieku średniego jest biologia czy kultura? Jak go pokonać i zaakceptować nową siebie? I co potem? O tym wszystkim Pamela Druckerman pisze w nowej książce "Piękna czterdziestoletnia".
-
Ukryte skutki koronawirusa w Polsce? "Na onkologii przeżywamy prawdziwe oblężenie" [FRAGMENT]
Liczba zakażonych COVID-19 gwałtownie wzrosła. Pracownicy polskiej służby zdrowia od kilku miesięcy uskarżają się zaś na niekompetentne, nieskoordynowane i nierzadko absurdalne decyzje władz. Czy to jednak coś zmienia?
-
"Nekrosytuacje". A może tak rzucić wszystko i zostać grabarzem? [FRAGMENT KSIĄŻKI]
Jak wygląda codzienna praca w firmie pogrzebowej? Guillaume Bailly opowiada anegdoty z życia francuskiego grabarza na dowód, że nawet w obliczu śmierci czasami trudno zachować powagę. Przedstawiamy fragmenty książki "Nekrosytuacje", która we Francji szybko stała się bestsellerem.
-
Portret statystycznej dzieciobójczyni: kompletnie bezradna życiowo. Nie zabija swojego pierwszego dziecka [FRAGMENT]
Podobno żyjemy w świeckim kraju, w którym panuje rozdział religii i państwa. Joanna Podgórska w swojej książce miażdżąco demaskuje to stwierdzenie i udowadnia, że Polska jest świecka tylko w teorii.
-
"W XVII wieku każda armia grabiła. Szwedzi sztukę rabunku doprowadzili do perfekcji" [WYWIAD]
Potop szwedzki to jedna z najmroczniejszych kart naszej historii. Skala zniszczeń i rabunków była porażająca. Książka "Uratowane z potopu" pokazuje, dlaczego do tego doszło. Jest też zapisem historycznego śledztwa i ekspedycji mającej ocalić pozostałości zrabowanych przez Szwedów skarbów. Z Marcinem Jamkowskim, jednym z autorów tej pasjonującej opowieści, rozmawiał Mateusz Uciński.