Opole

 • Bójki za kulisami, sukienki z blachy i pijani artyści. Festiwal w Opolu pełen był głośnych skandali
 • Doda w Opolu wyzywana przez reżysera koncertu. Skandaliczne tłumaczenia rzeczniczki [OPINIA]

  Doda w Opolu wyzywana przez reżysera koncertu. Skandaliczne tłumaczenia rzeczniczki [OPINIA]

  Roztrzęsiona wokalistka poinformowała w poniedziałek, że reżyser festiwalu w Opolu wyzywał ją w trakcie prac nad koncertem. - Na próbach różne rzeczy się zdarzają i czasem różne emocje targają artystami i reżyserami - usprawiedliwia go Agata Konarska, prezenterka TVP i rzeczniczka imprezy. Doda w Opolu ma wystąpić pierwszego dnia festiwalu.

  Marta Korycka
 • Zagłuszyli 'bejba!'. Blanka dała pierwszy koncert po Eurowizji

  Zagłuszyli "bejba!". Blanka dała pierwszy koncert po Eurowizji

  Blanka już jakiś czas temu wróciła z Liverpoolu, gdzie prezentowała Polskę w konkursie Eurowizji. Swoje "Solo", znane też jako "Bejba", będzie pewnie śpiewać teraz dość często na rodzimej scenie. Zaskakująco, nie na każdej.

  Marta Korycka
 • Opole 2023. Wiemy, kto wystąpi w konkursie Premier i Debiutów. Reżyser festiwali nie szczędzi krytyki

  Opole 2023. Wiemy, kto wystąpi w konkursie Premier i Debiutów. Reżyser festiwali nie szczędzi krytyki

  Znamy już wykonawców tegorocznego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, który odbędzie się już po raz sześćdziesiąty. Niestety, w tym roku na próżno szukać na liście uczestników popularnych artystów. Reżyser opolskich festiwali i dyrektor festiwalu Best Stream Awards uważa, że większość artystów z koncertu Premier nadaje się bardziej do koncertu Debiutów. Zaapelował także do prezydenta Opola o wycofanie się z imprezy.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Prezydent Opola bez ogródek o TVP: szczujnia. Co z organizacją Festiwalu w Opolu?

  Prezydent Opola bez ogródek o TVP: szczujnia. Co z organizacją Festiwalu w Opolu?

  Prezydent Opola w mediach społecznościowych opublikował post, w którym krytykuje ostatnie działania mediów rządowych. Jego słowa wiązały się z tragedią, do której doszło w Szczecinie. Nie oznacza to jednak, że miasto planuje wycofać się ze współorganizacji Festiwalu w Opolu, ale stanowczo apeluje o bojkot mediów rządowych przez polityków opozycji.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Woodstock, Love Parade, Opole 2017... Festiwale, którym nie było dane powodzenie. 'Rzućmy w tłum banknoty'

  Woodstock, Love Parade, Opole 2017... Festiwale, którym nie było dane powodzenie. "Rzućmy w tłum banknoty"

  Miała być miłość i pokój, był rozgardiasz i płomienie. W serialu dokumentalnym "Totalny chaos: Woodstock '99", który zadebiutuje na Netfliksie 3 sierpnia, wrócimy do (niestety) pamiętnego lata, gdy w miasteczku Rome w stanie Nowy Jork chciwość pokonała wzniosłe cele i doprowadziła do festiwalowej katastrofy. Rzadkie materiały i wywiady z naocznymi świadkami wydarzeń ukażą kulisy trzech dni kompletnego bałaganu. Przypomną nam przy okazji, że zorganizowanie dobrego, bezpiecznego festiwalu to sztuka, za którą nie każdy powinien się zabierać.

  Maja Piskadło
 • Tak brzmiało pierwsze Opole. Ewa Demarczyk rzuciła wszystkich na kolana

  Tak brzmiało pierwsze Opole. Ewa Demarczyk rzuciła wszystkich na kolana

  W czerwcu 1963 roku Opole po raz pierwszy zamieniło się w "stolicę polskiej piosenki". Dziennikarze Polskiego Radia we współpracy z Karolem Musiołem, przewodniczącym Miejskiej Rady Narodowej w Opolu, doprowadzili do skutku premierową edycję Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Pierwszą nagrodę zdobyła wtedy 22-letnia studentka i artystka Piwnicy pod Baranami, Ewa Demarczyk.

  Maja Piskadło
 • Uroki telewizji na żywo? W Opolu Cerekwicka płakała, Dudziak przeżyła koszmar, a Nalepa groził organizatorom

  Uroki telewizji na żywo? W Opolu Cerekwicka płakała, Dudziak przeżyła koszmar, a Nalepa groził organizatorom

  W tym roku Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu odbywa się już po raz 59. Niegdyś impreza była najbardziej prestiżowym muzycznym wydarzeniem w kraju - dziś myślimy o niej raczej przez pryzmat powtarzalnej przaśności. Za złotych lat Opola na kartach jego historii zapisało się mnóstwo chlubnych debiutów i wielkich przebojów, ale i liczne skandale. Przypominamy opolskie perypetie, o których huczała cała Polska.

  Maja Piskadło
 • Festiwal w Opolu 2022. Cztery dni koncertów. Kto wystąpi? Kto poprowadzi?

  Festiwal w Opolu 2022. Cztery dni koncertów. Kto wystąpi? Kto poprowadzi?

  Poznaliśmy szczegóły 59. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, który odbędzie się już za tydzień, w dniach 17-20 czerwca. Oprócz "Premier" i "Debiutów" organizatorzy zapowiedzieli m.in. koncerty "Od Opola do Opola", urodzinowe widowisko Justyny Steczkowskiej i 70-lecie Telewizji Polskiej.

  karomian
 • Opole 2022. Kto wystąpi? Gdzie zdobyć bilety? O której transmisja? [PROGRAM]
Więcej o:

Opole

 • Komisje wyborcze Opole - 2015

  Obwodowakomisjawyborczanr1 Gmina:m.Opole Numerobwodu:1 Adres:RemizaOSP ul.Wrocławska190 45-834,Opole Nrokręgusejm:OkręgWyborczyNr21 Nrokręgusenat:OkręgWyborczyNr52 Głosowaniekorespondencyjne:Tak Czyjestprzystosowanadlaniepełnosprawnych:Tak Obwodowakomisjawyborczanr2 Gmina:m.Opole Numerobwodu:2

 • Opole 2017. Festiwalu nie będzie. Prezydent miasta wypowiedział umowę

  9 czerwca miał się rozpocząć Festiwal Piosenki Polskiej Opole 2017. W weekend ekipa TVP zaczęła budowę scenografii, jednak w poniedziałek rano nie została wpuszczona do amfiteatru. Słychać było nieoficjalne głosy o możliwości zerwania umowy z telewizją przez ratusz. Teraz prezydent Opola napisał o

 • Komisje wyborcze Opole Lubelskie - 2015

  Obwodowa komisja wyborcza nr 1 Gmina: gm. Opole Lubelskie Numer obwodu: 1 Adres: lokal kina ul. Lubelska 30 24-300, Opole Lubelskie Nr okręgu sejm: Okręg Wyborczy Nr 6 Nr okręgu senat: Okręg Wyborczy Nr 14 Głosowanie korespondencyjne: Tak Czy jest przystosowana dla niepełnosprawnych: Tak Obwodowa

 • Władze Opola przed sądem

  oskarżenia. Jak się dowiedzieliśmy z wiarygodnego źródła, Leszek Pogan, b. prezydent Opola, później wojewoda, chce w zamian za nadzwyczajne złagodzenie kary przyznać się do wszystkich zarzutów i złożyć dodatkowe obszerne zeznania. Prokuratura - jak wiemy nieoficjalnie - zgodzi się na taki układ

 • Obywatel UE to w Opolu obcy

  Miasta Opola. Dlaczego? - Nasz urząd nie jest organem właściwym do wydania tego dokumentu. Bo Beniamin zameldowany jest w niemieckim Mannheim. A więc tam jest urząd właściwy do wydania dokumentu - odpowiada Gerard Żakowski, naczelnik ratuszowego wydziału komunikacji. Dodaje, że gdyby Beniamin legitymował