Oszust z Tindera

 • Rodzina 'króla diamentów' pozywa oszusta z Tindera. 'Kazano nam zapłacić setki tysięcy dolarów'

  Rodzina "króla diamentów" pozywa oszusta z Tindera. "Kazano nam zapłacić setki tysięcy dolarów"

  Lev Leviev i jego rodzina przygotowali serię pozwów przeciw Shimonowi Hayutowi za to, że podszywał się pod ich nazwisko i wykorzystywał je do oszustw. "Przez długi czas udawał syna Leva Levieva i otrzymywał dzięki temu liczne korzyści, w tym finansowe. Przebiegle i kłamliwe podawał się za członka rodziny Levievów, utrzymując, że to właśnie rodzina zwróci wyłudzane przez pieniądze" - argumentują w piśmie sądowym.

  oprac. Justyna Bryczkowska
 • Netflix ma nową oszustkę. Tym razem nie z Tindera, ale serial wskoczył na szczyt rankingu

  Netflix ma nową oszustkę. Tym razem nie z Tindera, ale serial wskoczył na szczyt rankingu

  "Oszust z Tindera" nieodmiennie króluje na szczycie listy najpopularniejszych anglojęzycznych filmów na Netfliksie. Na fali popularności dokumentu o matrymonialnym oszuście, który wyłudził od kobiet nawet 10 mln dolarów, zyskała na pewno premiera bazującego na prawdziwej historii serialu "Kim jest Anna". Produkcja opowiada o Annie Sorokin, która jako rzekoma dziedziczka wielkiej fortuny przez lata wyłudzała pieniądze z różnych źródeł w Nowym Jorku. Historia wciągnęła widzów tak bardzo, że serial zadebiutował na pierwszym miejscu listy Top 10.

  oprac. Justyna Bryczkowska, oprac. Maja Piskadło
 • 'Oszust z Tindera' wyłudził od kobiet 10 mln dolarów. Bohaterki dokumentu Netfliksa mają pomysł, jak spłacić niebotyczne długi

  "Oszust z Tindera" wyłudził od kobiet 10 mln dolarów. Bohaterki dokumentu Netfliksa mają pomysł, jak spłacić niebotyczne długi

  "Oszust z Tindera" przybliża historię Shimona Hayuta, który za pomocą popularnej aplikacji randkowej oszukiwał kobiety z całej Europy. Podszywał ię pod syna izraelskiego biznesmena nazywanego "królem diamentów", dzięki czemu zdołał wyłudzić około 10 milionów dolarów. Oszust odsiedział tylko kilka miesięcy w więzieniu, tymczasem jego ofiary borykają się ze spłatą długów, w które je wpędził. Trzy bohaterki filmu dokumentalnego Netfliksa, które odważyły się opowiedzieć swoją historię przed kamerami, proszą teraz o pomoc.

  oprac. Justyna Bryczkowska
 • 'Na koniec plunięcie ofiarom w twarz'. Korwin Piotrowska o 'Oszuście z Tindera'

  "Na koniec plunięcie ofiarom w twarz". Korwin Piotrowska o "Oszuście z Tindera"

  "Oszust z Tindera" to obecnie jedna z najchętniej oglądanych nowości Netfliksa. Film dokumentalny o Simonie Hayutcie, który oszukał kobiety poznane za pomocą popularnej aplikacji randkowej na miliony dolarów, "mówi więcej, niż chcielibyśmy wiedzieć, mówi o nas straszną i brutalną prawdę", zauważa dziennikarka Karolina Korwin Piotrowska.

  oprac. Marta Korycka
 • 'Oszust z Tindera' ma polski wątek. Ochroniarz Piotr K. pozywa Netfliksa

  "Oszust z Tindera" ma polski wątek. Ochroniarz Piotr K. pozywa Netfliksa

  Na początku lutego Netflix udostępnił film dokumentalny "Oszust z Tindera", który bije rekordy popularności wśród użytkowników platformy. Produkcja przybliża historię Simona Hayuta, który oszukał kobiety poznane za pomocą popularnej aplikacji randkowej na miliony dolarów. Po premierze dokumentu nie zabrakło kontrowersji: jak się okazuje ochroniarz Hayuta jest Polakiem i domaga się od Netfliksa kilkumilionowego odszkodowania.

  aj
Więcej o:

Oszust z Tindera