paweł adamowicz

 • Barbara Kurdej-Szatan obawiała się o swoje życie. Nawiązała do mordercy Adamowicza

  Barbara Kurdej-Szatan obawiała się o swoje życie. Nawiązała do mordercy Adamowicza

  We wtorek światło dzienne ujrzał najnowszy odcinek programu Magdy Mołek, którego gościnią była Barbara Kurdej-Szatan. Aktorka nawiązała w nim do swojej głośnej reakcji z listopada 2021 roku na kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej. Wyznała, że przez wielką falę hejtu, która ją dotknęła, w pewnym momencie obawiała się o swoje życie i najbliższych.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Skiba krytykuje artystów występujących w TVP. 'Rachunki za kokainę trzeba płacić'

  Skiba krytykuje artystów występujących w TVP. "Rachunki za kokainę trzeba płacić"

  Krzysztof Skiba opublikował emocjonalny post w rocznicę śmierci Pawła Adamowicza. Wspomina w nim o wszystkich procesach, które zostały mu wytoczone za słowa krytyki w stronę TVP. W dalszej części wpisu uderza w osoby, które występują na koncertach organizowanych przez narodowego nadawcę. Według niego oddają "swój talent i twarz na podłą służbę Potworowi".

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Mówił o TVP: Gebelsowskie media. Sąd: krytyka ostra, ale usprawiedliwiona

  Mówił o TVP: Gebelsowskie media. Sąd: krytyka ostra, ale usprawiedliwiona

  Profesor Wojciech Sadurski po zabójstwie Pawła Adamowicza w styczniu 2019 roku nie szczędził ostrych słów w kierunku Telewizji Polskiej. "Po tym, jak zaszczuty przez rządowe media polityk został zamordowany, żaden demokrata, żaden polityk opozycyjny, nie powinien przekroczyć progu Gebelsowskich mediów" - taki post opublikował wówcza na Twitterze. TVP, którą zarządzał wtedy Jacek Kurski, wytoczyła Sadurskiemu za te słowa proces. We wrześniu tego roku sąd uznał, że filozof nie naruszył dóbr osobistych TVP, a teraz poznaliśmy uzasadanienie wyroku.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • TVP wyemituje dokument o tym, 'kto naprawdę zaszczuwał Pawła Adamowicza'. Wskazuje na 'polityków PO'

  TVP wyemituje dokument o tym, "kto naprawdę zaszczuwał Pawła Adamowicza". Wskazuje na "polityków PO"

  - Polityczna historia Pawła Adamowicza i bratobójcza walka. Czyli to jak przez lata prezydent Gdańska zwalczany był przez polityków Platformy Obywatelskiej i sprzyjające im media. Kto tak naprawdę zaszczuwał Pawła Adamowicza? - tak film o tragicznie zmarłym prezydencie Gdańska zapowiedziano w środę na antenie TVP Info. "Jesteś mechanizmem niszczącym..." zostanie wyemitowany w piątek o 20 w TVP1 i TVP Info.

  oprac. Karolina Kraushar
 • Skiba wygrał w sądzie z TVP ws. komentarzy po śmierci Adamowicza. 'Nie mogłem tego politycznego morderstwa skomentować inaczej'
 • Sylwester Latkowski i jego dokument o Amber Gold. Premiera w rocznicę ataku na prezydenta Adamowicza
 • 28. finał WOŚP Gdańsk. Koncert przed ECS i wyjątkowe 'światełko do nieba' [program]
 • 'Rozpłakałem się jak dziecko'. Donald Tusk o śmierci Pawła Adamowicza. Fragment książki 'Umrzeć za Gdańsk'
Więcej o:

paweł adamowicz