piraci z karaibów

 • 'Piraci z Karaibów' powrócą na ekrany. Twórca 'The Last of Us' zapowiedział wskrzeszenie hitowej sagi
 • Sergio Calderon zmarł po 60 latach kariery. Zagrał w 'Piratach z Karaibów' i 'Facetach w czerni'
 • Johnny Depp wraca jako Jack Sparrow na TikToku. Fanów zaskoczył jeden detal

  Johnny Depp wraca jako Jack Sparrow na TikToku. Fanów zaskoczył jeden detal

  Kapitan Jack Sparrow to jedna z najbardziej lubianych kreacji aktorskich Johnny'ego Deppa. Choć od ostatniego filmu z franczyzy "Piratów z Karaibów" z jego udziałem minęło już pięć lat, aktor zaskoczył fanów wcielając się w znanego pirata w krótkim nagraniu na TikToku. Spostrzegawczych odbiorców zdziwił jeden szczegół.

  Iga Gromska
 • Johnny Depp mówił, że nie wróci do 'Piratów z Karaibów' nawet za 300 mln dolarów i stado alpak. A za 301?
 • ''Piraci z Karaibów'' - filmy, które każdy musi chociaż raz obejrzeć. Sukces w atmosferze strachu
 • 'Piraci z Karaibów'. Jack Sparrow powróci, ale nie tak, jak wydaje się fanom - jest zwiastun
 • To ona zastąpi Johnny'ego Deppa w 'Piratach z Karaibów'? Znacie ją z filmów Marvela
 • Johnny Depp zaskoczył gości w Disneylandzie w przebraniu Jacka Sparrowa [WIDEO]
 • To on będzie polował na Jacka Sparrowa. Pierwszy zwiastun 'Piratów z Karaibów 5'
 • Vader czy Sparrow, Kmicic czy Wołodyjowski? Najlepsze sceny walk na miecze w filmach [RANKING]

  Vader czy Sparrow, Kmicic czy Wołodyjowski? Najlepsze sceny walk na miecze w filmach [RANKING]  W filmach historycznych często oglądamy bitwy, w których wojownicy przeciwnych stron walczą na miecze, tylko że często jest to zwyczajne, brutalne i bez finezji. W niniejszym artykule nie o takie pojedynki chodzi, ale o coś mającego większe znaczenie dla fabuły i dopracowanego pod względem technicznym.

  Dobra walka na miecze w kinie to nie tylko machanie bronią po to, by zranić przeciwnika. Jeśli przyjrzycie się niektórym wybranym przeze mnie przykładom, dostrzeżecie, że jest w tym brutalnym tańcu wiele piękna, gdyż choreografowie dopracowują najmniejszy aspekt pojedynku, a każdy cios, cięcie i blok ma swoje znaczenie. By zrealizować to dobrze, przede wszystkim trzeba choreografa znającego się na rzeczy, którego kreatywność będzie mogła rozkwitnąć i zachwycić widzów. Tu nie chodzi o oddanie realizmu prawdziwej walki, ale o przykucie uwagi widza, zachwycenie go pomysłami oraz wzbudzenie emocji.

  Nic z tych rzeczy oczywiście nie będzie grać, jeśli aktorzy odtwarzający te choreografie zawiodą, dlatego też efekt końcowy jest poprzedzony wieloma tygodniami, czasem nawet miesiącami intensywnych treningów, by wyrobić pamięć mięśniową, nabyć płynności i aby to wszystko nabrało wiarygodności. Często jednak pomaga, podobnie jak przy zwykłych pojedynkach na pięści, znajomość jakiejś sztuki walki. Nie chodzi o samą wiedzę na temat tego, jak zadać odpowiedni cios, co też przekłada się na lepsze posługiwanie się bronią, ale o wyćwiczoną dyscyplinę oraz dryg, który pozwala zbudować wspomnianą przeze mnie płynność i naturalność ruchów. To wszystko przy odpowiedniej pracy kamery sprawi, że będziemy się emocjonować i wczuwać w pojedynki.

  Zatem po kolei - najlepsze walki na miecze (w tym także, rzecz jasna, miecze świetlne)...

  Adam Siennica, naEKRANIE.pl