polska muzyka

 • Finał Eurowizji 2023: znamy kolejność występów. Kiedy Blanka i jej 'Solo'?

  Finał Eurowizji 2023: znamy kolejność występów. Kiedy Blanka i jej "Solo"?

  Eurowizja 2023 trwa. Wielki finał rywalizacji zbliża się wielkimi krokami, a dobra informacja dla polskich fanów konkursu jest taka, że zobaczymy w nim reprezentantkę Polski. "Solo" Blanki spodobało się międzynarodowej publiczności i artystka pokonała rywali w drugim półfinale.

  Joanna Chojnacka
 • Nagły zwrot w sporze o Vox. Córka Witolda Paszta apeluje: 'Mamy wspólny cel'

  Nagły zwrot w sporze o Vox. Córka Witolda Paszta apeluje: "Mamy wspólny cel"

  Rozłamy i konflikty wewnętrzne w grupach muzycznych zdarzają się niezwykle często, podobnie jak bitwy o dorobek artystów po ich śmierci. Niedawno media obiegła informacja o walce członków Republiki z żoną Grzegorza Ciechowskiego, która zażądała od muzyków wykupienia licencji na utwory męża. Chwilę później pojawiły się doniesienia o sporze w sprawie grupy Vox.

  Joanna Chojnacka
 • Spór o Vox. Córka Witolda Paszta chce zastrzec nazwę? Pojawił się sprzeciw: 'Wynajęliśmy prawników'

  Spór o Vox. Córka Witolda Paszta chce zastrzec nazwę? Pojawił się sprzeciw: "Wynajęliśmy prawników"

  Konflikty o dorobek muzyczny to w polskiej rozrywce żadna nowość. Przez niesnaski między członkami zespołów mieliśmy już rozłam w grupie Kat, Kombi, De Mono, Batushka, Łzy czy Oddział Zamknięty. Walka o prawa do nazwy i dorobku artystycznego często trwa latami, a jak widać po wymienionych przykładach, czasami szanse na rozwiązanie konfliktów są nikłe. Tym razem problem dotyczy grupy Vox.

  Joanna Chojnacka
Więcej o:

polska muzyka