Polskie Radio
-
Prezes Polskiego Radia na dywaniku. Tłumaczyła się ze zmian, bo miała plan. Jaki? Sprytny
W tym tygodniu odbyło się posiedzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, na którym pojawiła się Agnieszka Kamińska. Prezes Polskiego radia wyjaśniała powody znaczących zmian w planie programowo - finansowym. Mowa o obcięciu czasu ramowego na publicystykę kosztem zwiększenia audycji muzycznych. "Walczyłam o młodego odbiorcę" - wyjaśniła, a gremium okazało się wyrozumiałe.
-
Prezes KRRiT obawia się "silnych ludzi" z opozycji. Apeluje o zwiększenie ochrony TVP
Maciej Świrski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wysłał pismo do prezesów Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Apeluje w nim o zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo pracowników. Poprosił o "wzmocnienie ochrony budynków" i ostrzegł przed "przejęciem mediów publicznych".
-
Tomański zwolniony czy nie? Mamy odpowiedź Polskiego Radia: Te sugestie to absolutne nadużycie
Rafał Tomański przez ponad rok był dziennikarzem radiowej Trójki. W rozmowie z Onetem dziennikarz opowiedział o okolicznościach rozstania ze stacją oraz o mailu, który otrzymał od Agnieszki Kamińskiej. Poprosiliśmy o komentarz w sprawie rzeczniczkę prasową Polskiego Radia, Monikę Kuś.
-
Zwolniony dziennikarz ujawnił treść maila z instrukcjami od prezeski Polskiego Radia. "Straszne draństwo"
Rafał Tomański od przeszło roku pracował w radiowej Trójce. W swoich programach poruszał tematy niewygodne dla rządzących, co jego zdaniem jest powodem zwolnienia go ze stanowiska. Dziennikarz ujawnił treść szokującego maila, którego miał otrzymać od prezeski Polskiego Radia, Agnieszki Kamińskiej.
-
Za statecznym prezenterem kryje się niebezpieczne hobby. Czego nie wiemy o Tadeuszu Sznuku?
3 czerwca 1994 roku Tadeusz Sznuk po raz pierwszy przywitał widzów programu "Jeden z dziesięciu". Kto by pomyślał, że swojej akademickiej przyszłości człowiek z takim głosem (w 2002 roku dostał tytuł Mistrza Mowy Polskiej) wcale nie związał z dziennikarstwem!
-
Rada Mediów Narodowych wydała oświadczenie ws. zmian w TVP. "Totalnie absurdalne"
Strach przed utratą kontroli nad mediami publicznymi przez Zjednoczoną Prawicę i wszystkich, którzy z nią sympatyzują jest coraz większy. Powołana przez rząd PiS Rada Mediów Narodowych wydała oświadczenie, w którym opowiada się za "obroną mediów publicznych". Jednak nie wszyscy członkowie rady się pod nim podpisali. "To nosi znamiona groźby i jest totalnie absurdalne" - ocenia Marek Rutka, związany z Lewicą członek RMN.
-
Dziennikarze sympatyzujący z PiS w opałach. Napisali list, w którym sprzeciwiają się "czystkom"
List otwarty, autorstwa pracowników mediów wspierających rząd Zjednoczonej Prawicy, zatytułowano jako "głos środowiska dziennikarskiego w obliczu zapowiadanych czystek". Propagandyści ostrzegają w nim przed zamiarami opozycji, wskazując na rzekome zagrożenie wolności słowa. Tym samym apelują do swoich odbiorców o "zdecydowany opór" wobec tych działań. Pod listem podpisał się m.in. przebywający na urlopie szef TAI, Michał Adamczyk.
-
Jest oświadczenie byłych i obecnych dziennikarzy Polskiego Radia. "Ten system należy natychmiast zmienić"
W związku z pojawiającymi się doniesieniami o zmianach w mediach publicznych, które chciałby przeprowadzić nowy rząd złożony z demokratycznej opozycji, dwie organizacje zrzeszające byłych i obecnych pracowników Polskiego Radia opublikowały oświadczenie. Apelują w nim do przyszłego rządu o odpolitycznienie mediów publicznych i samoograniczenie w kwestii ich kontroli. Wskazują również, że trzeba je zbudować całkowicie od nowa.
-
Anna Popek pod ostrzałem. Internauci mają dla gwiazdy TVP radę: Pośredniak
Obserwujący na portalach społecznościowych Annę Popek uważają, że jej dni w tzw. mediach narodowych są już policzone. W związku ze zmianami w większości parlamentarnej w TVP i Polskim Radiu na pewno pojawią się duże zmiany. Komentujący zaczęli zachęcać Popek do szukania nowej pracy. Dziennikarka nie wytrzymała presji i postanowiła dać dosadną odpowiedź.
-
150 zł za życzenia w radiu i rezerwacje z rocznym wyprzedzeniem. "Nikt nie narzekał, że za drogo"
Koncerty życzeń kojarzą się z latami 90. i początkiem lat 2000. To wtedy w radiowej Jedynce i na antenie Telewizji Polskiej emitowane były programy, w których słuchacze i widzowie dedykowali utwory bliskim, znajomym czy współpracownikom. Audycja przetrwała do dziś w dwóch rozgłośniach. Za życzenia trzeba sporo zapłacić.
-
"Wiadomości" zapomniały o najważniejszej informacji. Tego nie powiedziano
-
Dorociński znów zachwyca. Aktor wystąpił w koreańskim filmie
-
Czy Mikołaj zna się na biżuterii? Podpowiadamy, jakie hity znajdzie w świątecznych kolekcjachMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Restauratorka miażdży "Kuchenne rewolucje" Magdy Gessler. "Nic nie wniosły"
-
Rekordzista z "Jeden z dziesięciu" pojawi się w "Milionerach"? Odpowiedział
- Gdy ją poznał, wiedział, że będzie gwiazdą. 5 lat później dostała Oscara
- Pytamy o trudne wyrazy na literę P. Tylko geniusze zdobędą komplet!
- "Zmierzch". Widzowie dostrzegli wpadkę w kluczowej scenie. "Nie wierzę!"
- Debiutował rolą w "Sztanie z VII klasy". Na prawie 50 lat zniknął z ekranów
- Lektury budzą grozę. Według AI niektóre nie powinny być obowiązkowe
-
Prezydent Opola bez ogródek o TVP: szczujnia. Co z organizacją Festiwalu w Opolu?
Prezydent Opola w mediach społecznościowych opublikował post, w którym krytykuje ostatnie działania mediów rządowych. Jego słowa wiązały się z tragedią, do której doszło w Szczecinie. Nie oznacza to jednak, że miasto planuje wycofać się ze współorganizacji Festiwalu w Opolu, ale stanowczo apeluje o bojkot mediów rządowych przez polityków opozycji.
-
KRRiT przyznała rekompensaty nadawcom publicznym. TVP może liczyć na największy przypływ gotówki
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała nadawcom publicznym rekompensaty z tytułu utraconych wpływów z opłat abonamentowych. Największą kwotę otrzymała Telewizja Polska.
-
Profil Radia Maryja zablokowany w 31-lecie stacji "za mówienie prawdy". Internauci komentują
Moderacja Facebooka zablokowała profil Radia Maryja przed 31. urodzinami stacji i po interwencji prowadzących stronę odblokowała go dokładnie w rocznicę, 3 grudnia. Pracownicy są zdania, że takie działanie nie zostało odpowiednio uzasadnione i jest to kolejny przejaw dyskryminacji prawicowych mediów. Jak do sprawy odnieśli się internauci?
-
Szef działu transmisji Polskiego Radia zwolniony po 17 latach. Będzie się sądzić
W rozmowie z portalem Wirtualne Media były już szef działu transmisji Polskiego Radia deklaruje, że decyzja o zwolnieniu dyscyplinarnym jest niesłuszna, a sprawę zgłosi do sądu pracy. Zdaniem Andrzeja Jarockiego podany powód, czyli narażenie zdrowia i życia podwładnych to tylko pretekst do odsunięcia go od stanowiska.
-
Politycy PiS królują w Polskim Radiu. Podliczyliśmy - to tak, jakby mówili bez przerwy przez 1,5 doby
2333 minuty (blisko 39 godzin) - przez tyle czasu łącznie emitowano w lipcu w Polskim Radiu wypowiedzi polityków Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarnej Polski i Partii Republikańskiej). Pozostałym ugrupowaniom przypadły łącznie 1224 minuty.
-
Piotr Baron zniknął z radiowej Trójki. Wyjaśnił, dlaczego
Piotr Baron od 18 maja nie pojawia się na antenie Polskiego Radia, prowadząc "W tonacji Trójki". Jak informuje serwis Wirtualne Media, powodem są względy zdrowotne. Dziennikarz muzyczny ma niedługo wrócić do pracy.
-
Lista Przebojów "Trójki". Była afera z "Twoim bólem lepszym niż mój", są nowe zasady. Spekulacje o powodach
Lista Przebojów "Trójki" po blisko dwóch miesiącach od powrotu na antenę zmieniła system głosowania. Do tej pory słuchacze wysyłali SMS-y z numerami piosenek, a teraz będą mogli oddawać głosy na stronie internetowej lub w aplikacji - podobnie, jak było do maja 2020 r., a więc do momentu, kiedy Listę Przebojów Programu 3 prowadził Marek Niedźwiecki. Internauci mają teorię, dlaczego postanowiono zmienić sposób głosowania.
-
Dawid Wildstein ma order od prezydenta, teraz został wicedyrektorem Trójki
Dawid Wildstein, wicedyrektor TVP World, został zastępcą dyrektora-redaktora naczelnego Programu III Polskiego Radia Marcina Wąsiewicza. Nie oznacza to, że rozstaje się z telewizją.
-
Rosyjskie służby zablokowały w Rosji strony Polskiego Radia dla Zagranicy
Służby podległe Władimirowi Putinowi zablokowały w Rosji strony internetowe Polskiego Radia. Chodzi o treści publikowane przez Sekcję Rosyjską Polskiego Radia dla Zagranicy, dotyczące wojny w Ukrainie.
-
Andrzej Siezieniewski nie żyje. Były prezes Polskiego Radia miał 71 lat
Andrzej Siezieniewski, dziennikarz i były prezes Polskiego Radia nie żyje. Miał 71 lat. Jak podają, lokalne media, zmagał się z chorobą nowotworową. Z Polskim Radiem związany był przez niemal 40 lat.
-
Radio 357 i RNŚ mają w sieci od 6 do 10 razy więcej słuchaczy niż Trójka. Nawet w rządowym badaniu
Krajowy Instytut Mediów podał wyniki najnowszego badania dziennej słuchalności polskich rozgłośni radiowych w internecie, które ma być alternatywą dla nieakceptowanych przez Polskie Radio badań Kantar Radio Track. I wynika z nich, że zaraz po RMF FM największą popularnością wśród słuchaczy w sieci cieszą się rozgłośnie Radio 357 i Radio Nowy Świat. Trójka zajęła 12. miejsce.
-
Pierwsze wyniki nowego badania radiowego. Odpowiedź na skargi m.in. prezesów Polskiego Radia i TVP
Są pierwsze wyniki badania Krajowego Instytutu Mediów dotyczące słuchalności radia. Można je nazwać co najmniej zaskakującymi.
-
Zamilska odeszła z Czwórki. Na antenie powiedziała, co sądzi o prezesce Polskiego Radia i polskim rządzie
Natalia Zamilska odeszła z radiowej Czwórki. - Mam nadzieję usiąść jeszcze przed mikrofonem Polskiego Radia, kiedy prezesem tej instytucji będzie osoba kompetentna, mająca pojęcie i szanująca idee publicznych mediów - powiedziała m.in. na koniec audycji "Noc Rezydentów - Nocny TransPort".