powieść kryminalna

 • Autor kontynuacji kultowego 'Millennium' Stiega Larssona z nową książką! [FRAGMENT]

  Autor kontynuacji kultowego "Millennium" Stiega Larssona z nową książką! [FRAGMENT]

  Motyw zabójstwa banalny tylko z pozoru. Śledztwo nieoczekiwanie prowadzące w niebezpieczne polityczne rejony - od tajnych więzień, gier wywiadów, przez wojny terrorystów, aż po najwyższe szczeble władzy. I wyjątkowa relacja, która tworzy się między światowej sławy profesorem psychologii a hardą policjantką z nizin społecznych.

  Fragment promocyjny Publio.pl
 • 'Pokojówka' Nity Prowse to najzabawniejszy kryminał sezonu [RECENZJA]

  "Pokojówka" Nity Prowse to najzabawniejszy kryminał sezonu [RECENZJA]

  Powieść "Pokojówka" Nity Prowse to debiut, który podbija listę bestsellerów "New York Timesa". Od kilku tygodni w zestawieniu, teraz książka dotarła do pierwszego miejsca w kategorii "hardcover fiction". Co więcej, Universal już wykupił prawa do jej ekranizacji. Swoją drogą, powieść Nity Prowse rzeczywiście wydaje się stworzona do tego, by zaistnieć w wersji filmowej.

  Agnieszka Subda-Ogonowska
 • Przejażdżka do piekła. 'Piętno' Przemysława Piotrowskiego jedną z najmocniejszych książek na wiosnę!

  Przejażdżka do piekła. "Piętno" Przemysława Piotrowskiego jedną z najmocniejszych książek na wiosnę!

  Kryminał, jako gatunek literacki, ma wiele twarzy. Może być wysublimowany i skupiony na zawiłościach intrygi albo też naszpikowany zwrotami akcji mocno podnoszącymi ciśnienie czytającego. Może także być brutalny i nieprzewidywalny w szaleństwie swojej fabuły. Flirtujący z granicami dobrego smaku i ocierający się o tematy tabu. Takie jest "Piętno" Przemysława Piotrowskiego. Mocno, ale to naprawdę mocno niepokojące, a przy tym wciągające i nie pozwalające się oderwać praktycznie od pierwszej do ostatniej strony.

  Matusz Uciński
 • Co piją Francuzi i jak popełniają zbrodnie? Recenzja kryminału 'Morderstwo w winnicy'
Więcej o:

powieść kryminalna