radio nowy świat

 • Radio Nowy Świat. Bartek Winczewski nowym szefem redakcji muzycznej

  Radio Nowy Świat. Bartek Winczewski nowym szefem redakcji muzycznej

  Redakcja muzyczna w Radiu Nowy Świat ma nowego szefa. Od dziś będzie nią kierował Bartek Winczewski, który z rozgłośnią związany jest od jej powstania. - To zaszczyt objąć schedę po tak znakomitym koledze - mówi Winczewski o zmarłym kilkanaście dni temu Krzysztofie Łuszczewskim.

  inf. prasowa, opracowała Marta Korycka
 • Piotr Kaczkowski wraca z nową wersją kultowej audycji z Trójki. Poprowadzi ją w Radiu 357
 • Nie żyje Krzysztof Łuszczewski. Dyrektor muzyczny Radia Nowy Świat miał 59 lat

  Nie żyje Krzysztof Łuszczewski. Dyrektor muzyczny Radia Nowy Świat miał 59 lat

  Krzysztof Łuszczewski nie żyje. O śmierci radiowca poinformowało Radio Nowy Świat - Łuszczewski był jego współzałożycielem i dyrektorem muzycznym. Portal Koduj24, również współtworzony przez dziennikarza, podał, że "przegrał walkę z koronawirusem". W sieci pojawiły się kondolencje m.in. od zespołu Radia 357, Tomasza Raczka i Tomasza Organka.

  oprac. Maja Piskadło
 • W Radiu 357 pojawią się nowe audycje. Stacja rusza ze świeżym działem

  W Radiu 357 pojawią się nowe audycje. Stacja rusza ze świeżym działem

  Zgodnie z zapowiedziami Radio 357 uruchomiło swoje stałe pasmo publicystyczne. Słuchacze w pierwszej kolejności usłyszeli audycję motoryzacyjną "Do Dechy". Poza tym w ramówce znalazły się jeszcze trzy inne autorskie programy - jeden z nich poprowadzi Agnieszka Obszańska.

  oprac. Justyna Bryczkowska
 • Nowość w Radiu Nowy Świat. Jerzy Stuhr będzie czytał kryminalną powieść Andrusa i Zimińskiego

  Nowość w Radiu Nowy Świat. Jerzy Stuhr będzie czytał kryminalną powieść Andrusa i Zimińskiego

  9 stycznia na antenie Radia Nowy Świat pojawi się ciekawa nowość - kryminalna powieść w odcinkach autorstwa Artura Andrusa i Wojciecha Zimińskiego, którą po mistrzowsku zinterpretował Jerzy Stuhr. "A koń w galopie nie śpiewa" to humorystyczna opowieść o Kazimierzu Kortuniu, pracowniku ogrodu botanicznego, który zostaje przez przypadek uwikłany w morderczy suspens i podejmuje próbę rozwiązania go na własną rękę.

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • Patrycja Macjon odeszła z Radia Nowy Świat. Była założycielką 'Ratujmy Trójkę'
 • Kultura w 2020 roku momentami pozwalała nam odetchnąć. Mamy przynajmniej dziewięć dobrych wspomnień

  Kultura w 2020 roku momentami pozwalała nam odetchnąć. Mamy przynajmniej dziewięć dobrych wspomnień

  Pandemia koronawirusa, pod której znakiem upłynął nam ten rok, każdemu dała w kość. W perspektywie ostatnich 12 miesięcy nie jest łatwo przypomnieć sobie o wydarzeniach niezwiązanych z pandemią. A jeśli związanych, to chociaż takich, które dawały nadzieję i budziły dobre emocje. Po krótkiej sesji główkowania nam przyszło na myśl co najmniej dziewięć kulturalnych motywów z 2020 roku, które przyniosły potrzebne chwile wytchnienia. Wspomnijcie je razem z nami.

  Maja Piskadło
 • Wojciech Mann zabiera głos w sprawie konfliktu z Radiem 357: Nie wszystkie zachowania są przeze mnie w pełni rozumiane

  Wojciech Mann zabiera głos w sprawie konfliktu z Radiem 357: Nie wszystkie zachowania są przeze mnie w pełni rozumiane

  W sieci niedawno pojawiło się świąteczne nagranie w wykonaniu redaktorów Radia 357 i zaproszonych gości. Zaproszenie otrzymali także pracownicy Radia Nowy Świat, jednak w piosence się nie pojawili, co wywołało falę spekulacji dotyczących relacji między stacjami. Temat podjęła na Facebooku Patrycja Macjon, członkini zarządu RNŚ, która wyjaśniła, jak z jej perspektywy wyglądała kwestia ewentualnej współpracy z Radiem 357. Dołączył do niej Wojciech Mann.

  oprac. Maja Piskadło, oprac. Marta Korycka
 • Audycja Wojciecha Manna w Radiu Nowy Świat zmienia nazwę, wbijając szpilę Polskiemu Radiu

  Audycja Wojciecha Manna w Radiu Nowy Świat zmienia nazwę, wbijając szpilę Polskiemu Radiu

  Niedzielna audycja Wojciecha Manna w Radiu Nowy Świat zmienia nazwę - zamiast "Bez kolejki" słuchacze internetowej stacji mogą teraz znaleźć w ramówce program "Manniak po omacku". Ma to związek z decyzją Polskiego Radia o zgłoszeniu do Urzędu Patentowego kilkudziesięciu nazw programów prowadzonych przez byłych już pracowników - w tym "Manniaka po ciemku".

  oprac. Marta Korycka
 • Polskie Radio chce zastrzec 'Muzykę Ciszy'. Marek Niedźwiecki: Poradzę sobie bez tego
 • Wsparcie finansowe dla Radia 357 zwolniło. Tomasz Michniewicz: To nie jest 'ochłodzenie' zbiórki

  Wsparcie finansowe dla Radia 357 zwolniło. Tomasz Michniewicz: To nie jest "ochłodzenie" zbiórki

  Chociaż internetowa zbiórka na uruchomienie Radia 357 wystartowała 5 października z niemałym impetem i przyrostem kilkuset patronów na godzinę, po niemal dwóch tygodniach tempo wpłacania datków zwolniło. W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Tomasz Michniewicz, jeden ze współtwórców projektu, mówił o możliwości przesunięcia daty startu rozgłośni, ale i zaznaczył, że "dynamika wpłat nie jest miernikiem sukcesu".

  oprac. Maja Piskadło
 • Koronawirus w Radiu Nowy Świat. Część audycji nadawana zdalnie

  Koronawirus w Radiu Nowy Świat. Część audycji nadawana zdalnie

  Przedstawiciele Radia Nowy Świat poinformowali, że część audycji będzie prowadzonych zdalnie, ponieważ do ich rozgłośni "zapukał" koronawirus. Częściowo z domów przygotowana była piątkowa "Poranna Manna" Wojciecha Manna.

  oprac. Marta Korycka
 • Marcin Kydryński o powstaniu Radia 357: Autentycznie mnie to wkurzyło. To takie polskie

  Marcin Kydryński o powstaniu Radia 357: Autentycznie mnie to wkurzyło. To takie polskie

  Marcin Kydryński podobnie jak dziesiątki innych dziennikarzy odszedł w tym roku z radiowej Trójki po długich latach współpracy. Zdecydował się dołączyć do sygnowanego przez Magdę Jethon Radia Nowy Świat i podczas ostatniego spotkania ze słuchaczami nie krył, że wieść o powstaniu Radia 357 wyprowadziła go z równowagi.

  Justyna Bryczkowska
Więcej o:

radio nowy świat