Rita Pax

 • Rita Pax i 'Stare dusze'. Wbrew pozorom to nie piosenka Breakoutu

  Rita Pax i "Stare dusze". Wbrew pozorom to nie piosenka Breakoutu

  "Stare dusze" to jedyny autorski utwór zespołu Rita Pax na płycie "Piękno. Tribute to Breakout". - Dla mnie te "Stare dusze" to my. Myślę, że przez muzykę możemy w jakimś sensie wywoływać duchy. Robimy to, biorąc się za piosenki, które kiedyś były komuś potrzebne, i dotykamy tych postaci - mówiła o piosence w rozmowie z Gazeta.pl Paulina Przybysz. Teraz można obejrzeć klimatyczny teledysk do utworu.

  Maja Piskadło
 • 'Nalepa to dla nas artysta, który pisał piosenki, a nie pomnik, do którego nie wolno podejść' [WYWIAD]

  "Nalepa to dla nas artysta, który pisał piosenki, a nie pomnik, do którego nie wolno podejść" [WYWIAD]

  - Najważniejszą rzeczą w twórczości jest miłość. W końcu my, mężczyźni, nie robilibyśmy bez kobiet tego, co robimy - mówi Tadeusz Nalepa w filmie dokumentalnym "Wszyscy jesteśmy romantyczni" Jana Sosińskiego z 1992 roku. Trzydzieści lat później to samo pytanie - o to, co jest najważniejsze w twórczości - zadaję Paulinie Przybysz i Jurkowi Markuszewskiemu z zespołu Rita Pax.

  Maja Piskadło
 • Paulina Przybysz i Rita Pax sięgają po kolejny mocny kawałek Breakoutu

  Paulina Przybysz i Rita Pax sięgają po kolejny mocny kawałek Breakoutu

  "Pomaluj moje sny" to numer z legendarnego albumu "Blues" z 1971 roku. To już trzecia piosenka zapowiadająca album "Piękno. Tribute to Breakout" zespołu Rita Pax. Utwór opowiada o tęsknocie za intensywnością przeżywanych emocji, za oderwaniem się od przyziemnych tematów.

  Maja Piskadło, Informacja prasowa
Więcej o:

Rita Pax