sandman

 • 'Szaleńczo krwawy' (i podobno świetny) 'Sisu', a może nowoczesne podejście do 'Piotrusia Pana'?

  "Szaleńczo krwawy" (i podobno świetny) "Sisu", a może nowoczesne podejście do "Piotrusia Pana"?

  Niektórzy już zaczynają bardzo długi weekend, ale nawet ci, którzy nie mają wziętego urlopu, będą cieszyć się kilkoma dniami dodatkowego wolnego w majówkę. Pomyślałyśmy, że pogoda nie rozpieszcza, ale my spróbujemy rozpieścić was, podpowiadając, które produkcje warto nadrobić. Spokojnie, wybrałyśy takie, z którymi na pewno się wyrobicie przed powrotem do obowiązków.

  Marta Korycka, Justyna Bryczkowska
 • Netflix - najlepsze seriale. Trudno wybrać, co oglądać. Te włączyłam i nie żałuję

  Netflix - najlepsze seriale. Trudno wybrać, co oglądać. Te włączyłam i nie żałuję

  Za każdym razem, kiedy skończę oglądać serial, który mi się podobał, zadaję sobie pytanie: I co teraz? Netflix ma w ofercie tyle produkcji, że czasem to wręcz uniemożliwia wyłowienie z tego gąszczu akurat tego, co będzie najbardziej interesujące. Wiadomo też, że nie zawsze człowiek ma ochotę oglądać krwiste kryminały, mroczne dokumenty albo lekkie komedie. Polecam więc najlepsze produkcje w różnych kategoriach.

  Justyna Bryczkowska
 • Fani 'Sandmana' martwią się o dalsze losy serialu. Gaiman z humorem rozwiewa wszelkie wątpliwości
 • Producent 'Sandmana' o zmianie płci Johna Constantine'a. Chciał tego Neil Gaiman
 • 'Sandman'. Netflix niespodziewanie udostępnił dodatkowy odcinek serialu

  "Sandman". Netflix niespodziewanie udostępnił dodatkowy odcinek serialu

  Netflix przygotował niespodziankę dla wielbicieli serialu "Sandman". Dwa tygodnie po premierze serii platforma udostępniła bez wcześniejszych zapowiedzi dodatkowy odcinek produkcji. Ten oglądać można od 19 sierpnia, dokładnie od godziny 9.01. Co więcej, dodatkowy odcinek podzielony został na dwie części!

  Justyna Bryczkowska
 • 'Sandman' to najpopularniejszy serial Netfliksa. Czy da się go oglądać bez znajomości oryginału?

  "Sandman" to najpopularniejszy serial Netfliksa. Czy da się go oglądać bez znajomości oryginału?

  "Sandman" jest obecnie najpopularniejszym serialem wśród użytkowników Netfliksa na całym świecie - spędzili ponad 69 mln godzin na oglądaniu 10-odcinkowej produkcji. To adaptacja kultowego komiksu Neila Gaimana, z której realizacją autor zwlekał blisko 30 lat, bo wolał, żeby nie było żadnej ekranizacji, niż żeby była zła. Już wiemy, że twórcy byli tak wierni oryginałowi, że niektórzy zarzucają im, że aż przesadzili. Czy to przeszkoda dla widzów, którzy nie czytali powieści graficznej?

  Justyna Bryczkowska
 • Tom Ellis zagrał Lucyfera tak, że nie dało się go obsadzić w 'Sandmanie'. 'Nikt by w to nie uwierzył'

  Tom Ellis zagrał Lucyfera tak, że nie dało się go obsadzić w "Sandmanie". "Nikt by w to nie uwierzył"

  Jedną z największych kontrowersji wokół serialu "Sandman" był fakt, że w roli władcy piekieł nie wystąpił znany z serialu "Lucyfer" Tom Ellis. Postać Gwiazdy Zarannej przypadła doskonale znanej z "Gry o tron" Gwendoline Christie, a wielu widzów nie mogło zrozumieć, dlaczego doszło do tej zmiany. Postać teoretycznie jest ta sama, obie serie powstały na podstawie komiksów tego samego autora Neila Gaimana, a do tego "Sandman" zapoczątkował "Lucyfera". Pisarz cierpliwie tłumaczy, skąd taka decyzja.

  Justyna Bryczkowska
 • Kulisy serialu 'Sandman'. Tom Sturridge godzinami siedział nagi w szklanej kuli

  Kulisy serialu "Sandman". Tom Sturridge godzinami siedział nagi w szklanej kuli

  Neil Gaiman może już żartować, że przez 30 lat prób zaadaptowania "Sandmana" jego głównym zadaniem było niedopuszczenie do tego, żeby powstała zła ekranizacja jego komiksu. W jednym z najnowszych wywiadów podkreśla, że przesłuchania do głównej roli były koszmarnie długie - on sam obejrzał nagrania 1500 kandydatów. Z kolei grający główną rolę Tom Sturridge przyznał, że na potrzeby scen, w których gra nagi w szklanej kuli, porządnie się przegłodził.

  Justyna Bryczkowska
 • 'Sandman'. Autor 'Gry o tron' jest teraz fanem Gaimana, ale lata temu odprawił go z kwitkiem. Na szczęście

  "Sandman". Autor "Gry o tron" jest teraz fanem Gaimana, ale lata temu odprawił go z kwitkiem. Na szczęście

  Mało który komiks cieszy się takim uznaniem i miłością czytelników jak "Sandman" Neila Gaimana. Tytuł uważany jest za przełomową dla gatunku pozycję, a autor "Gry o tron" teraz podkreśla, że to jedna z najlepszych powieści graficznych wszech czasów. Ale zanim "Sandman" stał się przebojem, George R.R. Martin odmówił Gaimanowi jego publikacji. Okazuje się, że jednak wyszło mu to na dobre.

  Justyna Bryczkowska
 • 'Sandman'. Autor 'Gry o tron' zachwala nowy serial Netfliksa: Myślę, że to będzie ogromny sukces

  "Sandman". Autor "Gry o tron" zachwala nowy serial Netfliksa: Myślę, że to będzie ogromny sukces

  George R.R. Martin złapał ostatnio koronawirusa i siedzi zamknięty na kwarantannie. Nie nudzi się jednak, bo dostał jednak przedpremierowy dostęp do pierwszego sezonu serialu "Sandman" na podstawie kultowego już komiksu Neila Gaimana. Autor bestsellerowej serii "Gra o tron" uważa, że Netflix bardzo dobrze się spisał, ekranizując twórczość jego kolegi po fachu i serdecznie produkcję poleca.

  Justyna Bryczkowska
Więcej o:

sandman