serial krol

 • Najpierw był tata Tasiemka. O prawdziwych inspiracjach stojących za "KRÓLEM"

  Najpierw był tata Tasiemka. O prawdziwych inspiracjach stojących za "KRÓLEM"

  - Z jednej strony - król warszawskiej ulicy, Robin Hood, który potrafi pochylić się nad biedniejszą częścią Warszawy, nakarmić, napoić, pomóc potrzebującym, ale z drugiej strony jednak morderca, gangster, który nie ma skrupułów, żeby wydać rozkaz poćwiartowania kogoś - mówił Gazeta.pl o swojej postaci z serialu "KRÓL" Arkadiusz Jakubik. Kum Kaplica, i nie tylko on, byli wzorowani na prawdziwych postaciach międzywojennego półświatka.

  Marta Korycka
 • "Tak dbali o szczegóły, że poprawiali fryzury nawet ludziom w szóstym rzędzie". Byłam statystką na planie "Króla"

  "Tak dbali o szczegóły, że poprawiali fryzury nawet ludziom w szóstym rzędzie". Byłam statystką na planie "Króla"

  Pobudka o 4.30, szybkie śniadanie, przejazd przez śpiące miasto, kolejka do czesania, kolejka po kostium, niemiłosiernie dłużące się oczekiwanie, aż wszyscy statyści będą gotowi, lekka panika, 14 godzin na planie, czekanie, aż w końcu będzie się coś robiło, nagrywanie w środku lata w dusznej sali bez możliwości zdjęcia zbyt grubego jak na takie warunki prochowca, zmęczenie, powtórki, późny powrót, znowu kolejka po odbiór własnych ubrań i w bonusie przegapienie własnej imprezy niespodzianki z okazji urodzin. A później znowu czekanie, tym razem na gotowy serial - tak w skrócie wyglądała moja przygoda ze statystowaniem na planie "Króla" w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego.

  Justyna Bryczkowska
 • "KRÓL" to tak dobry materiał, że Andrzej Seweryn zagrał w nim dwa razy

  "KRÓL" to tak dobry materiał, że Andrzej Seweryn zagrał w nim dwa razy

  Andrzej Seweryn w najnowszym serialu "KRÓL" na podstawie głośnej książki Szczepana Twardocha zagrał prokuratora Jerzego Ziembińskiego. Ale ekranizacja w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego nie jest pierwszym spotkaniem aktora z poczytną powieścią - docenił potencjał tej wciągającej historii jeszcze zanim na planie filmowym padł pierwszy klaps.

  Justyna Bryczkowska
 • "POPkultura" odc. 52. Kylie Minogue karierę zaczynała od grania w telenoweli. Aż trudno uwierzyć, kto jeszcze tam zagrał

  "POPkultura" odc. 52. Kylie Minogue karierę zaczynała od grania w telenoweli. Aż trudno uwierzyć, kto jeszcze tam zagrał

  Kulturalne premiery w listopadzie wyglądają naprawdę rewelacyjnie: jesteśmy przekonane, że serial "KRÓL" przez następne odcinki będzie nas wszystkich trzymać w napięciu. To nie jest jedyna propozycja, na pewno będziecie mieli, co oglądać i czego słuchać w najbliższym czasie. I skoro zaczęła się listopadowa plucha, w tym odcinku "POPKultury" zabierzemy was śladami Kylie Minogue prosto do słonecznej Australii.

  Justyna Bryczkowska, Marta Korycka
 • "KRÓL". Na taki polski serial czekaliśmy od lat. Matuszyńskiemu udała się rzadka sztuka [RECENZJA]

  "KRÓL". Na taki polski serial czekaliśmy od lat. Matuszyńskiemu udała się rzadka sztuka [RECENZJA]

  Premiera serialu "KRÓL" na podstawie książki Szczepana Twardocha to jedno z bardziej wyczekiwanych wydarzeń tej jesieni. I naprawdę, jest na co czekać - CANAL+ i reżyser Jan P. Matuszyński z tej ekranizacji zrobili superprodukcję na najwyższym poziomie i trudno nam się zdecydować, od czego zacząć wychwalać serial: scenariusza, aktorów, scenografii, kostiumów, muzyki czy reżyserii. A widziałyśmy tylko dwa odcinki!

  Justyna Bryczkowska, Marta Korycka
 • Arkadiusz Jakubik do serialu "Król" specjalnie przytył 12 kg. Zrobił to po uwadze Michała Żurawskiego
 • "I jak mi się ta zażydzona Polska odpłaca?". Andrzej Seweryn w serialu "Król"

  "I jak mi się ta zażydzona Polska odpłaca?". Andrzej Seweryn w serialu "Król"

  Andrzej Seweryn znalazł się w obsadzie serialu "Król" na podstawie poczytnej powieści Szczepana Twardocha. Przypadła mu rola prokuratora, który niezbyt skutecznie ukrywa swoje poparcie dla nacjonalistycznego obozu politycznego, nie powinna nas więc dziwić jego przepełniona antysemityzmem kwestia.

  oprac. Justyna Bryczkowska
 • Szczepan Twardoch zagrał w ekranizacji swojej powieści "Król". "Prawie jak Kondrat w 'Zaklętych Rewirach'"
 • "Król" to prawdopodobnie najlepsza serialowa premiera jesieni - są wreszcie zwiastun i data premiery serialu Canal+
 • "Dobra zmiana zawsze dobra". Borys Szyc w serialu "Król" zaskakuje nową rolą

  "Dobra zmiana zawsze dobra". Borys Szyc w serialu "Król" zaskakuje nową rolą

  Takiego Borysa Szyca jak w "Królu" dawno nie widzieliście. Aktor ma całkiem duże doświadczenie w produkcjach kostiumowych, nie tak dawno temu grał przecież Józefa Piłsudskiego. Tym razem wcielił się w postać, która posługuje się bardzo specyficznym słownictwem i gestykulacją.

  oprac. Justyna Bryczkowska