seryjni mordercy
-
W więzieniu napisał bestseller. "Cud resocjalizacji" po wyjściu na wolność udusił 11 kobiet
Jack Unterweger po pierwszym morderstwie trafił do więzienia i napisał autobiografię, która okazała się bestsellerem. Gdy wyszedł warunkowo na wolność, został okrzyknięty "cudem resocjalizacji" i stał się celebrytą. Cztery miesiące po wyjściu z więzienia znów zaczął zabijać, a jako dziennikarz relacjonował zbrodnie, które sam popełniał.
-
Aileen Wuornos z zimną krwią zamordowała i zgwałciła siedmiu mężczyzn. "Zrobiłabym to ponownie"
Aileen Wuornos dla wielu zapisała się w historii jako pozbawiony sumienia potwór. Zbrodnie, których dokonała, stały się podstawą do stworzenia zarówno książki, jak i filmu. Seryjna morderczyni nigdy nie żałowała zamordowania siedmiu mężczyzn. Oto wstrząsająca historia jej życia.
-
Najciekawsze filmy o seryjnych mordercach oparte na faktach. 5 propozycji, które warto zobaczyć
Choć filmy o seryjnych mordercach na faktach opowiadają o losach najstraszniejszych ludzi w historii, są niezwykle chętnie oglądane przez miłośników kina. Które z nich warto obejrzeć? Poniżej przedstawiamy krótką listę pozycji, które wręcz trzeba zobaczyć.
-
Nie tylko "Historia Jeffreya Dahmera". Oto filmy oparte na faktach, które mrożą krew w żyłach
Poczucie strachu i grozy dla wielu odbiorców kina bywa fascynujące, stąd popularność takich gatunków jak thiller czy horror. Jednak to produkcje oparte na prawdziwych wydarzeniach cieszą się największym zainteresowaniem. Oto niektóre filmy i seriale oparte na faktach!
-
Role przestępców wpłynęły na psychikę odtwórcy roli Dahmera. Evan Peters mówi, że są "mentalnie wyczerpujące"
W 2011 roku debiutował rolą 17-letniego pacjenta szpitala psychiatrycznego w "American Horror Story". Ponad dekadę później wciąż jest utożsamiany z postaciami morderców i psychopatów. Fani są zdania, że wcielanie się w Dahmera może mieć na Evana Petersa negatywny wpływ. Aktor dwa lata dochodził do siebie po załamaniu psychicznym.
-
Fenomen filmów o mordercach jest starszy niż myślicie. Pierwszy powstał w 1909 roku
Za pierwszy film poświęcony seryjnemu mordercy uważa się głośny "M - Morderca" z 1931 roku, jednak ten motyw pojawiał się na ekranach jeszcze za czasów kina niemego. Fascynacja wyjątkowo brutalnymi przestępcami jest więc obecna w naszej kulturze już od ponad wieku.
-
Netflix pisał: "Nic tak nie umila wieczoru jak seryjny morderca". Teraz przeprasza
Budzący wiele kontrowersji serial Netfliksa "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" już drugi tydzień znajduje się na szczycie globalnego Top 10 najchętniej oglądanych seriali. Pierwszą pozycję zajmuje także w Polsce, gdzie streamingowy gigant zdecydował się promować go w bardzo dyskusyjny sposób.
-
Rodziny ofiar Jeffreya Dahmera oburzone serialem Netfliksa o seryjnym mordercy
W zeszłym tygodniu na Netfliksie pojawił się nowy serial pt. "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera". Produkcja należy do gatunku true crime, czyli opowiada o prawdziwych wydarzeniach. Po premierze pojawiły się głosy krytyki ze strony rodzin ofiar zamordowanych przez Dahmera.
-
Zabił 49 kobiet w tej samej okolicy. W ich ciałach zostawiał "pamiątkę" [FRAGMENT]
Reportaż Ann Rule to historia wieloletniego polowania na najbardziej zachłannego seryjnego mordercę Stanów Zjednoczonych. W latach 80. Gary Ridgway w okolicach Seattle w bestialski sposób pozbawił życia 49 kobiet, choć policja twierdzi, że mogło być ich nawet dwukrotnie więcej. Publikujemy przedpremierowy fragment - uwaga, drastyczne treści.
-
Pozbawiła życia co najmniej 14 osób. Opowieść o złamanej kobiecie, której całe życie towarzyszy tęsknota
"Moi mężczyźni" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o Brynhild, norweskiej służącej, która w drugiej połowie XIX wieku wyemigrowała do Ameryki, gdzie wyszła za mąż, stając się Bellą Sorensen, a następnie - po śmierci pierwszego męża - Belle Gunness. Belle z La Porte w stanie Indiana zapisała się w historii jako pierwsza seryjna morderczyni.
-
Arnold Schwarzenegger wrobił Stallone'a w filmową klapę. "Nie lubiliśmy się"
-
Ojciec Obłozy oddał go do domu dziecka. Dziś jest mu za to wdzięczny
-
Miał 3 lata, gdy ojciec porzucił rodzinę. Nie rozmawiali przez lata
-
Podsiadło rozlicza się z przeszłością. Starszy brat zastępował mu ojca
-
Edyta Górniak została ekspertką w Polsat News. Wypowiadała się o Tinie Turner
- To szybki (i łatwy) quiz filmowy. Uzupełnij tytuły oscarowych produkcji
- Śladem przodków wrócił do Polski. Nie spodziewał się, że odwiedzi nazistowski kompleks Riese [FRAGMENT KSIĄŻKI]
- Debiutowała na ekranie jako 65-latka. Później zagrała ponad 80 ról
- Najdłużej emitowany serial w Polsce? Lider może być tylko jeden
- Przed śmiercią była w teatrze. Nazajutrz jej ciało znaleźli sąsiedzi
-
Wyrok śmierci, z którym się liczył, nie przerażał go. "Potwór" prawdziwie bał się tylko własnej żony
"Peter Kürten jako motywy zbrodni podał niezwykle silny popęd seksualny (okresowo), konieczność "wyładowania się", dziedziczne obciążenia (ojciec alkoholik gwałcący swoją córkę) i wreszcie chęć wykazania braków systemu penitencjarnego. Kürten twierdził, że właśnie długoletnie odbywanie kary pozbawienia wolności wzmogło jego pobudliwość seksualną". Przedpremierowo publikujemy fragment książki "Krwawy Peter" Jarosława Molendy.
-
Poćwiartowała zwłoki męża i w walizkach wrzuciła do wody. "Nie lubię zwalać winy na czynniki wychowawcze"
Młoda matka, pielęgniarka, w 2007 roku została skazana na dożywocie. Melanie McGuire odsiaduje wyrok za zabójstwo z premedytacją, zbeszczeszczenie zwłok, krzywoprzysięstwo i nielegalne posiadanie broni. Zabiła męża, poćwiartowała zwłoki i w walizkach wrzuciła do zatoki Cheasepeake w New Jersey. McGuire jest jedną z rozmówczyń Christophera Berry'ego-Dee, autora "Rozmów z seryjnymi mordercami. Głosy zza krat". Publikujemy fragment książki.