universal
-
Justin Timberlake i Anna Kendrick stracili sporo pieniędzy przez premierę "Trolli 2" w sieci
Film "Trolls World Tour" w związku z zamknięciem kin swoją premierę miał na platformach streamingowych. Wytwórnia Universal tym krokiem zaskoczyła nie tylko właściceli kin, zdziwnieni byli też Justin Timberlake i Anna Kendrick, którzy użyczyli swoich głosów filmowym bohaterom. Reprezentanci aktorów walczą teraz z wytwórnią o honoraria od zysków.
-
Kinowe premiery będą od razu dostępne w domowym VOD. Universal wypuszcza pierwsze filmy w podwójnym obiegu
Universal zdecydował się zmienić model dystrybucji swoich premierowych filmów. Ponieważ coraz więcej kin na całym świecie jest zamkniętych z powodu koronawirusa, wytwórnia postanowiła, że jednocześnie z zaplanowaną premierą, będzie też udostępniać odpłatnie swoje nowości na platformach VOD zarówno w USA, jak i na rynku międzynarodowym.
-
Pozew zbiorowy artystów przeciw wytwórni Universal: Pół miliona oryginalnych nagrań spłonęło, przez lata ukrywali prawdę
Zespoły Soundgarden i Hole, spadkobiercy Tupaka Shakura oraz była żona Toma Petty'ego i Steve Earle znaleźli się wśród artystów, którzy zapowiedzieli złożenie pozwu zbiorowego przeciw wytwórni Universal. Ma to związek z pożarem z 2008 roku w Universal Studios w Hollywood, którego skalę ujawnił po latach "New York Times".
-
"NYT": Pół miliona oryginalnych nagrań spłonęło w pożarze Universal Studio w 2008 roku: "Utraciliśmy ogromne dziedzictwo"
W 2008 roku doszło do pożaru w Universal Studios w Hollywood. Zgodnie z doniesieniami "The New York Times'a" ten pożar mógł być "największą katastrofą w historii przemysłu muzycznego". Dopiero po latach okazało się, że ogień zniszczył blisko pół miliona oryginalnych nagrań artystów takich jak Louis Armstrong, Duke Ellington, John Coltrane, Elton John, Aretha Franklin, Nirvana, Eminem, Snoop Dogg czy Soundgarden.