wielka woda

 • 'Szaleńczo krwawy' (i podobno świetny) 'Sisu', a może nowoczesne podejście do 'Piotrusia Pana'?

  "Szaleńczo krwawy" (i podobno świetny) "Sisu", a może nowoczesne podejście do "Piotrusia Pana"?

  Niektórzy już zaczynają bardzo długi weekend, ale nawet ci, którzy nie mają wziętego urlopu, będą cieszyć się kilkoma dniami dodatkowego wolnego w majówkę. Pomyślałyśmy, że pogoda nie rozpieszcza, ale my spróbujemy rozpieścić was, podpowiadając, które produkcje warto nadrobić. Spokojnie, wybrałyśy takie, z którymi na pewno się wyrobicie przed powrotem do obowiązków.

  Marta Korycka, Justyna Bryczkowska
 • Netflix - najlepsze seriale. Wolę oglądać filmy, ale te produkcje mnie ruszyły

  Netflix - najlepsze seriale. Wolę oglądać filmy, ale te produkcje mnie ruszyły

  Serwisy streamingowe wypuszczają wiele nowych seriali, a my wciąż mamy tyle samo czasu, żeby je zobaczyć. Dlatego nie oglądam ich zbyt wiele, ale wybrałem piątkę tytułów z Netfliksa, które z chęcią zobaczę jeszcze raz i uważam, że godziny spędzone na ich oglądaniu nie będą zmarnowane.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Netflix - najlepsze seriale. Trudno wybrać, co oglądać. Te włączyłam i nie żałuję

  Netflix - najlepsze seriale. Trudno wybrać, co oglądać. Te włączyłam i nie żałuję

  Za każdym razem, kiedy skończę oglądać serial, który mi się podobał, zadaję sobie pytanie: I co teraz? Netflix ma w ofercie tyle produkcji, że czasem to wręcz uniemożliwia wyłowienie z tego gąszczu akurat tego, co będzie najbardziej interesujące. Wiadomo też, że nie zawsze człowiek ma ochotę oglądać krwiste kryminały, mroczne dokumenty albo lekkie komedie. Polecam więc najlepsze produkcje w różnych kategoriach.

  Justyna Bryczkowska
 • Jako pierwszy zagrał Łukasza Mostowiaka w 'M jak miłość'. Niedawno wystąpił w serialu Netfliksa
 • Netflix wprowadza w Polsce pilotażowy system. Chce nagradzać najlepszych lokalnych twórców
 • Fala hejtu w stronę Anny Dymnej po występie w 'Wielkiej wodzie'

  Fala hejtu w stronę Anny Dymnej po występie w "Wielkiej wodzie"

  Anna Dymna w ostatnim czasie udzieliła intymnego wywiadu. Wyznała w nim, że pomimo wielu lat w branży czasem ciężko jest jej się mierzyć z internetowym hejtem. Przyznała, że czasami potrafi doprowadzić ją do łez. Bardzo dużo przykrych słów spotkało ją po premierze "Wielkiej wody", gdzie wciela się w postać osoby chorej na otyłość olbrzymią.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Twórcy i obsada 'Wielkiej wody' nie mogą dostać od Netfliksa tantiem za serial. Bo to Polska

  Twórcy i obsada "Wielkiej wody" nie mogą dostać od Netfliksa tantiem za serial. Bo to Polska

  Pomimo tego, że serial "Wielka woda" cieszy się na Netfliksie ogromną popularnością i od miesiąca jest jednym z najczęściej oglądanych na platformie tytułów, ekipa nie może liczyć na to, że dostanie z tego tytułu jakiekolwiek tantiemy. Problem leży w polskich przepisach o prawie autorskim - te nie przewidują wypłat za emisję na platformach streamingowych. Sytuacja wygląda inaczej w wielu europejskich krajach.

  Justyna Bryczkowska
 • Polski serial 'zalał' Netfliksa. Już trzeci tydzień stoi w globalnej czołówce

  Polski serial "zalał" Netfliksa. Już trzeci tydzień stoi w globalnej czołówce

  Minęły trzy tygodnie od premiery serialu "Wielka woda", a polska produkcja ciągle cieszy się dużą popularnością na całym świecie. Opowiadająca o powodzi tysiąclecia seria nieodmiennie utrzymuje się w pierwszej dziesiątce najczęściej oglądanych tytułów na całym świecie. Użytkownicy z różnych zakątków świata spędzili na jej oglądaniu dosłownie miliony godzin.

  Justyna Bryczkowska
 • Anna Dymna zadziwia w 'Wielkiej wodzie'. Sprawdź inne filmy z udziałem aktorki, które trzeba zobaczyć
 • 'Wielka woda'. Kostium Anny Dymnej powstawał przez miesiąc. 'Trudno tu mówić o uszyciu ubrania'

  "Wielka woda". Kostium Anny Dymnej powstawał przez miesiąc. "Trudno tu mówić o uszyciu ubrania"

  "Takim aktorom role się proponuje i modli o to, żeby się zgodzili" - opowiada reżyser Jan Holoubek, który zaprosił Annę Dymną do udziału w produkcji "Wielka woda". Aktorka wciela się w serialu w matkę głównej bohaterki - chorobliwie otyłą śpiewaczkę operową. Jej metamorfoza jest zaiste spektakularna - jak się okazuje, sam kostium szyty był misternie przez miesiąc.

  Justyna Bryczkowska
 • Polski serial 'wybuchł' na Netfliksie. 'Wielka woda' na szczycie globalnej listy

  Polski serial "wybuchł" na Netfliksie. "Wielka woda" na szczycie globalnej listy

  "Wielka woda" to najgłośniejszy polski serial Netfliksa w tym sezonie. Opowiada o powodzi tysiąclecia, która 25 lat temu nawiedziła południową i zachodnią Polskę. Produkcja jest najchętniej oglądanym serialem w Polsce na Netfliksie, ale nie tylko w naszym kraju wzbudza zainteresowanie. Okazuje się, że w ostatnim tygodniu był drugim najchętniej oglądanym serialem nieanglojęzycznym na świecie.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • 'Wielka woda' imponuje rozmachem, ale to tylko serial. Tak naprawdę wyglądała powódź tysiąclecia

  "Wielka woda" imponuje rozmachem, ale to tylko serial. Tak naprawdę wyglądała powódź tysiąclecia

  Zainspirowany wydarzeniami z 1997 roku i powodzią tysiąclecia serial "Wielka woda" bije rekordy oglądalności na platformie Netflix. Produkcję z entuzjazmem przyjęli zarówno widzowie, jak i krytycy. Wszyscy doceniają pieczołowitą scenografię - na potrzeby produkcji odtworzona dokładnie została m.in. wrocławska ulica Więckowskiego. Choć serial porusza także sprawę buntu przeciw wysadzeniu wałów przeciwpowodziowych, to nie jest jednak dokładnym zapisem wydarzeń z tamtego okresu.

  Justyna Bryczkowska
 • Tomasz Kot o graniu w drugim planie: Absolutnie nie chciałbym lizać szafy

  Tomasz Kot o graniu w drugim planie: Absolutnie nie chciałbym lizać szafy

  Jak mówTomasz Kot w serialu Netfliksa "Wielka woda" gra prezydenta niszczonego przez powódź Wrocławia. Znany aktor tu, a także w filmie "Apokawixa", który wszedł w październiku do kin, gra role drugoplanowe. Jak mówi w rozmowie z Gazeta.pl, zupełnie mu to nie przeszkadza. I wyjaśnia, co znaczy pojęcie "lizanie szafy".

  Marta Korycka
 • Tak była kręcona 'Wielka woda'. Nagranie z planu uświadamia skalę projektu - sam basen powstawał osiem tygodni

  Tak była kręcona "Wielka woda". Nagranie z planu uświadamia skalę projektu - sam basen powstawał osiem tygodni

  Netflix podzielił się nagraniem z planu "Wielkiej wody", na którym widać, jak dokładnie wyglądała stworzona na potrzeby serialu scenografia naśladująca ulicę Wrocławia. Ujęcia z drona pokazują, jak zaskakująco duża była to konstrukcja. - To, w jaki sposób została postawiona scenografia, to jak Marek Warszawski to ustawił, było imponujące, zaskakujące i niezwykłe. Myślę, że długo, a może już nigdy nie będę mogła brać udziału w produkcji, która jest zrobiona z takim rozmachem. To było coś wielkiego - zaznaczyła na premierze serialu odtwórczyni roli głównej Agnieszka Żulewska.

  Justyna Bryczkowska
 • Dziennikarka z 'Wielkiej wody' była wzorowana na młodej Magdzie Mołek

  Dziennikarka z "Wielkiej wody" była wzorowana na młodej Magdzie Mołek

  "Wielka Woda" w reżyserii Jana Holoubka i Bartka Ignaciuka to obecnie najchętniej oglądany serial w Polsce na Netfliksie. Chociaż nie jest to dokument, a serial fabularny, to twórcy postarali się o odwzorowanie niektórych bohaterów czy zdarzeń, które wówczas naprawdę się wydarzyły. Takim przykładem jest postać dziennikarki Ewy Rudzik, która wielu przypomina Magdę Mołek.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • 'Wielka Woda' zainspirowała reporterów 'Wiadomości' TVP do zrobienia materiału

  "Wielka Woda" zainspirowała reporterów "Wiadomości" TVP do zrobienia materiału

  Chociaż wiele osób jest już przyzwyczajonych do kuriozalnych materiałów z "Wiadomości" Telewizji Polskiej, to publiczny nadawca nie przestaje zaskakiwać. W ostatnim wydaniu pojawił się kolejny materiał uderzający w Donalda Tuska. Jego twórcy zainspirowali się najnowszym serialem Netfliksa "Wielka Woda".

  Bartłomiej Marcinkowski
 • 'Wielka Woda'. Tomasz Kot wspomina powódź: Z bratem całymi nocami sypaliśmy piachem do worków [WYWIAD]

  "Wielka Woda". Tomasz Kot wspomina powódź: Z bratem całymi nocami sypaliśmy piachem do worków [WYWIAD]

  Tomasz Kot w najnowszym serialu katastroficznym Jana Holoubka i Bartka Ignaciuka "Wielka Woda" wcielił się w prezydenta Wrocławia. W wywiadzie z okazji premiery tej produkcji opowiada nam m.in., co jako mieszkaniec Legnicy, która także walczyła z powodzią tysiąclecia, najlepiej pamięta z 1997 roku, dlaczego nie ma problemu z graniem postaci drugoplanowych i co go najbardziej urzekło w "Wielkiej Wodzie". Tłumaczy nam też, czym jest aktorskie "lizanie szafy" oraz dlaczego tego unika. A to ciągle nie wszystko, co miał do powiedzenia.

  Justyna Bryczkowska
 • 'Wielka Woda'. Co naprawdę wydarzyło się we Wrocławiu i co pokazali filmowcy?

  "Wielka Woda". Co naprawdę wydarzyło się we Wrocławiu i co pokazali filmowcy?

  5 października na Netfliksie pojawił się serial, o którym mówiło się od miesięcy. Chodzi o "Wielką Wodę" w reżyserii Jana Holoubka i Bartłomieja Ignaciuka. Serial opowiada o powodzi z 1997 roku, która nawiedziła Wrocław i Dolny Śląsk. Chociaż serial nie jest dokumentem, to twórcy bardzo poważnie podeszli do produkcji i stworzyli ją na kształt fabularnej kroniki.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Odważna metamorfoza Anny Dymnej do serialu. Na zdjęciach z 'Wielkiej Wody' trudno ją rozpoznać [ZDJĘCIA]

  Odważna metamorfoza Anny Dymnej do serialu. Na zdjęciach z "Wielkiej Wody" trudno ją rozpoznać [ZDJĘCIA]

  Anna Dymna to jedna z najbardziej lubianych polskich aktorek. Przez wiele lat skupiona była na działalności charytatywnej i stosunkowo rzadko przyjmowała nowe role. Zrobiła wyjątek dla Jana Holoubka i zagrała w jego serialu "Wielka woda", który premierę będzie miał 5 października na Netfliksie. Jak widać na udostępnionych przez platformę zdjęciach z planu, na potrzeby produkcji Anna Dymna przeszła imponującą metamorfozę.

  Justyna Bryczkowska
 • 'Wielka Woda'. Schuchardt i Żulewska o graniu z Blanką Kot: Nie wiedziałem, skąd ona to wie, że tak to gra

  "Wielka Woda". Schuchardt i Żulewska o graniu z Blanką Kot: Nie wiedziałem, skąd ona to wie, że tak to gra

  Porozmawialiśmy z odtwórcami głównych ról w najnowszym serialu katastroficznym Netfliksa "Wielka Woda". Zapytani o najważniejszy motor napędowy dla ich bohaterów, zgodnie podkreślają: - Mieliśmy cudowną możliwość zagrania z dużo młodszą od nas koleżanką, czyli Blanką Kot. W tym spotkaniu było coś niesamowitego - Jest osobą bardzo dojrzałą, ale też dziecinną w takim najpiękniejszym sensie tego słowa. Taką czystą - zachwalają Agnieszka Żulewska i Tomasz Schuchardt pracę z nastoletnią córką Tomasza Kota.

  Justyna Bryczkowska
Więcej o:

wielka woda