wojciech smarzowski

 • Smarzowski nie bierze jeńców. Kazanie księdza w przedpremierowym fragmencie 'Wesela'

  Smarzowski nie bierze jeńców. Kazanie księdza w przedpremierowym fragmencie "Wesela"

  Wojtek Smarzowski nie zwalnia tempa. Trzy lata temu jego "Kler" rozpalił dyskusję, która była początkiem obyczajowych zmian. Teraz reżyser znów zabiera głos w ważnej społecznie kwestii. Posłuchajcie fragmentu kazania księdza w premierowym fragmencie "Wesela". Film wejdzie do kin już 8 października.

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • Wojciech Smarzowski o nowym 'Weselu': Może być zakazane w Polsce

  Wojciech Smarzowski o nowym "Weselu": Może być zakazane w Polsce

  Wojciech Smarzowski w swoim najnowszym "Weselu" porusza m.in. temat pogromów ludności żydowskiej, których dopuszczali się w czasie II wojny światowej także Polacy. W najnowszym wywiadzie podkreśla, że nakręcił ten film po to, by rozliczyć się z własną historią i miał świadomość tego, że spotka się z dużą krytyką. Nie wyklucza nawet, że dystrybucja produkcji może zostać zakazana w naszym kraju.

  oprac. Justyna Bryczkowska
 • Nowe 'Wesele' Smarzowskiego. Jest pierwszy zwiastun

  Nowe "Wesele" Smarzowskiego. Jest pierwszy zwiastun

  Po 17 latach od pełnometrażowego debiutu, czyli "Wesela", Wojciech Smarzowski powraca do korzeni i pyta: jak w tym czasie zmieniły się zwyczaje ślubne? Jak dziś na weselach bawią się Polacy? Jakie demony ścigają nas dziś między jednym kieliszkiem wódki a drugim? "Wesele" wchodzi do kin 8 października.

  inf. prasowa, opracowała Marta Korycka
 • Arkadiusz Jakubik najpierw był 'debilem z Polsatu', potem 'aktorem drugiego wyboru'. A teraz? To gwarancja dobrego filmu

  Arkadiusz Jakubik najpierw był "debilem z Polsatu", potem "aktorem drugiego wyboru". A teraz? To gwarancja dobrego filmu

  Arkadiusz Jakubik to dziś jeden z najbardziej cenionych polskich aktorów o tak wszechstronnym talencie, że trudno uwierzyć, iż jest coś, czego nie potrafiłby zagrać. Długo jednak był, jak sam to zdiagnozował, "aktorem drugiego wyboru". Kiedy odbierał Orła za najlepszą rolę drugoplanową w filmie "Chce się żyć" Macieja Pieprzycy, powiedział nawet ze sceny do reżyserów, że "generalnie ma zawsze dużo wolnego czasu", więc jeśli któryś z jego kolegów aktorów był zajęty, to do niego zawsze można śmiało dzwonić z propozycjami. Sporo się od tego czasu zmieniło.

  Justyna Bryczkowska
 • 'Wesele' - twórca 'Kleru' powraca. Znamy datę premiery nowego filmu Smarzowskiego
 • Filmy Smarzowskiego: o czym traktują i dlaczego wzbudzają tyle kontrowersji?

  Filmy Smarzowskiego: o czym traktują i dlaczego wzbudzają tyle kontrowersji?

  Filmy Smarzowskiego to jedne z najgłośniejszych i najbardziej kontrowersyjnych obrazów we współczesnej polskiej kinematografii. Reżyser podejmuje w nich tematy trudne, piętnuje ludzkie wady i słabości, a jednak konsekwentnie zdobywa zainteresowanie publiczności. O czym traktują filmy Wojciecha Smarzowskiego?

  KatK
 • 'W2'. W sieci pojawił się materiał z filmu Smarzowskiego, który usunięto. Wyrażał poparcie dla strajku kobiet

  "W2". W sieci pojawił się materiał z filmu Smarzowskiego, który usunięto. Wyrażał poparcie dla strajku kobiet

  Jak za pośrednictwem Facebooka poinformowało Studio Metrage, zakończyły się zdjęcia do filmu Wojciecha Smarzowskiego pod roboczym tytułem "W2". Tej wiadomości towarzyszyła publikacja krótkiego zwiastuna, w którym ekipa daje mocny wyraz poparcia dla protestów kobiet. Klip zniknął jednak z internetu - mamy wyjaśnienie rzecznika prasowego Studia Metrage, Marcina Kowalskiego.

  oprac. Maja Piskadło
 • Naprawdę trudno rozpoznać Andrzeja Chyrę w 'Weselu 2' Smarzowskiego. Są też zdjęcia młodej pary
 • Wybrano 10 najważniejszych polskich filmów. Znasz je wszystkie?

  Wybrano 10 najważniejszych polskich filmów. Znasz je wszystkie?

  110 krytyków filmowych i filmoznawców wybrało 10 najważniejszych polskich filmów, które powstały po 1989 roku. Znamy pierwszą dziesiątkę, przy okazji dowiedzieliśmy się też, który reżyser jest w ostatnich latach najbardziej doceniany i tworzy najwięcej wartych obejrzenia produkcji. O dziwo, w czołówce nie ma żadnego filmu Andrzeja Wajdy ani Romana Polańskiego.

  jab
 • 'Wesele 2' i Robert Więckiewicz w garniturze. Pojawiły się pierwsze zdjęcia z nowego filmu Smarzowskiego
Więcej o:

wojciech smarzowski