wojna w Ukrainie

 • 'Jak można nie zmienić zdania o Putinie po tym, co zrobił?'. Al Bano zwraca się przeciwko przywódcy Rosji

  "Jak można nie zmienić zdania o Putinie po tym, co zrobił?". Al Bano zwraca się przeciwko przywódcy Rosji

  Jeszcze do niedawna głośno popierał Putina; zyskał nawet status persona non grata w Ukrainie. Teraz, w obliczu rosyjskiej agresji na sąsiadów, Al Bano ogłosił, że zmienił zdanie. W rozmowie z radiem RAI włoski piosenkarz powiedział: - Nigdy bym sobie nie wyobrażał sobie takiego kroku ze strony [Putina]. Byłem jego wielkim wielbicielem, ale nie można uruchamiać machiny wojennej przeciwko własnym braciom.

  Maja Piskadło
 • Jak doszło do wojny, czyli książki, które mogą pomóc zrozumieć sytuację w Ukrainie

  Jak doszło do wojny, czyli książki, które mogą pomóc zrozumieć sytuację w Ukrainie

  Wojna. Krótkie słowo, które dla wielu z nas było tylko elementem lekcji historii, nagle stało się rzeczywistością. Tragedią, która nieproszona zapukała do naszych drzwi. Jednak wojna nie dzieje się tylko na froncie, jej elementem jest też propaganda i dezinformacja. W natłoku informacji i sprzecznych wiadomości naprawdę trudno odróżnić prawdę od fake newsów. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla was listę książek, które mogą chociaż trochę pomóc w zrozumieniu tego, co się dzieje na naszej wschodniej granicy.

  Dominika Róg-Górecka /nakanapie.pl
 • Kiedy pasażerowie gdańskiej kolei wyjrzą za okno, zobaczą Putina, Hitlera i Stalina razem

  Kiedy pasażerowie gdańskiej kolei wyjrzą za okno, zobaczą Putina, Hitlera i Stalina razem

  Na przystanku PKM Gdańsk-Jasień pojawił się nowy antywojenny mural. Jego autor, znany szerzej pod pseudonimem Tuse, zestawił w jednym rzędzie Adolfa Hitlera, Władimira Putina i Józefa Stalina. Wszyscy trzej mają na oczach paski - takie, którymi przestępcom zasłania się w mediach oczy. Na nich umieszczono symboliczny napis: "No more time" - "Nie ma już czasu".

  Justyna Bryczkowska
Więcej o:

wojna w Ukrainie