wydawnictwo agora

 • 'Kilka lat temu zepsuły mi się wszystkie lustra. Zawsze mnie pogrubiały, ale to była już przesada' [FRAGMENT]

  "Kilka lat temu zepsuły mi się wszystkie lustra. Zawsze mnie pogrubiały, ale to była już przesada" [FRAGMENT]

  Długo wydawało się im, że wciąż się świetnie zapowiadają, a prawdziwe życie jeszcze jest przed nimi. Sukcesy, super szczęście, te rzeczy. Teraz okazuje się, że zanim rozwinęły skrzydła, czas je zwinąć. Jak z tym żyć? Jak się starzeć? Z godnością, czy może jednak bez? Odpowiedzi na tak poważne pytania, że można osiwieć, szukają w swoim antyporadniku dwie doskonałe i wielce przy tym dowcipne reporterki: Magdalena Grzebałkowska i Ewa Winnicka, twórczynie podcastu "Jak się starzeć bez godności". W Gazeta.pl prezentujemy przedpremierowy fragment książki, która ukaże się 25 maja nakładem Wydawnictwa Agora.

  Fragment książki
 • Rusza Wydawnictwo Agora dla dzieci. W drodze 12 premierowych tytułów

  Rusza Wydawnictwo Agora dla dzieci. W drodze 12 premierowych tytułów

  2 kwietnia, w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem informacją o powołaniu nowej linii wydawniczej Wydawnictwa Agora, specjalizującej się w literaturze dziecięcej.

  Wydawnictwo Agora
 • Dokąd prowadzi ambicja? Polecamy pięć biografii z Wydawnictwa Agora

  Dokąd prowadzi ambicja? Polecamy pięć biografii z Wydawnictwa Agora

  Lubimy podglądać znanych i lubianych. Tych mniej lubianych zresztą również. Na półkach z literaturą biograficzną zdarzają się jednak i takie perełki jak "Żółty dom" - wspomnienia nieznanej szerzej amerykańskiej pisarki, które zachwycają językową dbałością o szczegóły i trafną społeczną diagnozą. Tak bardzo, że książkę debiutantki Sarah M. Broom uhonorowano prestiżową National Book Award w kategorii non-fiction.

  Redakcja Publio.pl i Wydawnictwa Agora
 • Czym zajmuje się oologia? Gdzie odlatują bociany? Kto grał na klarnecie z wielorybami? Polecamy 5 zachwycających książek dla dziecka
 • Bycie kobietą bywa przerażające. Pięć powieści o kobiecości i odwadze

  Bycie kobietą bywa przerażające. Pięć powieści o kobiecości i odwadze

  Jedna z bohaterek "Mojej znikającej połowy" jest dość odważna, żeby uciec z domu, ale nie na tyle, aby przyznać przed najbliższymi, skąd pochodzi. Z kolei bohaterki opowiadań Carmen Marii Machado muszą testować swoją odwagę codziennie, bo bycie kobietą bywa równie przerażające, jak horror. Oto odwaga w opisywaniu rzeczywistości i odwaga potrzebna, by o niej czytać. Polecamy pięć powieści o dzielnych kobietach, dziewczynach, dziewuchach.

  Redakcja Publio.pl i Wydawnictwa Agora
 • Zdobywali najwyższe szczyty, a świat śledził ich wyprawy z zapartym tchem. 5 biografii najsłynniejszych himalaistów ostatnich lat

  Zdobywali najwyższe szczyty, a świat śledził ich wyprawy z zapartym tchem. 5 biografii najsłynniejszych himalaistów ostatnich lat

  Książki o himalaizmie opowiadają nie tylko o tym, jak technicznie zdobywa się najwyższe górskie szczyty. Znajdziecie w nich o wiele więcej: emocje, pasję, zaczynające się w górach - i kończące również - przyjaźnie. Sportowe wyzwania zakończone sukcesem oraz trudności w odnalezieniu się "w dolinach". Do tego zaś mnóstwo barwnych osobowości. Polecamy zatem pięć biografii, które ukazały się nakładem wydawnictwa Agora.

  Redakcja Publio.pl i Wydawnictwa Agora
 • Jak to jest należeć do gorszej części ludzkości? Recenzja powieści 'Moja znikająca połowa'
 • Wciągnęła cię 'Pacjentka'? Nie oderwiesz się od 'Psychoterapeutki'. Mamy fragment powieści
 • Książkowe nowości na koniec lata!

  Książkowe nowości na koniec lata!

  Początek września będzie stał pod znakiem literatury faktu i emocjonujących historii. Jak to się stało, że Donald Trump został prezydentem? Dlaczego to właśnie Mirosław Hermaszewski był jedynym Polakiem w kosmosie? Jak podsumowuje swoje życie zdobywca 14 ośmiotysięczników? O tym wszystkim przeczytacie w nowych książkach Wydawnictwa Agora.

  red
Więcej o:

wydawnictwo agora