xawery żuławski

 • Barbara Brylska nigdy nie pogodziła się ze śmiercią córki. Mówiła, że nie ma po co żyć

  Barbara Brylska nigdy nie pogodziła się ze śmiercią córki. Mówiła, że nie ma po co żyć

  Role w filmach, w których grała, przeszły do historii kina. Jednak najtrudniejszy scenariusz, z jakim musiała się zmierzyć, napisało jej życie. Przeżyła niewyobrażalną tragedię. Próbowała tłumić rozpacz, poświęcając się pracy. Mówiła, że nie ma, po co i dla kogo żyć, krzyczała, że chce odejść. To syn trzymał ją przy życiu. Gdy wpadała w histerię, mówił "Mamo, nie umieraj".

  Roksana Pamuła
 • Nadeszła 'Apokawixa'. I powinniśmy się z tego cieszyć [RECENZJA]

  Nadeszła "Apokawixa". I powinniśmy się z tego cieszyć [RECENZJA]

  "Apokawixa" Xawerego Żuławskiego na papierze wyglądała na bardzo ryzykowny pomysł: zebrać młodych aktorów i urządzić ich bohaterom wielką imprezę nad morzem, podczas której atakować będą ich zombie. W dodatku ma mieć to wszystko jakieś przesłanie. Okazało się, że to ryzyko bardzo się opłaciło - powstała produkcja z nieopatrzonymi twarzami, która ubawiła mnie, jak dawno żadna.

  Marta Korycka
 • 'Apokawixa'. Film o zombie robi furorę na festiwalu w Gdyni. 'Totalnie komercyjne, zabawne kino'
 • Miała być impreza, będzie rzeź? Jest zwiastun 'Apokawixy'

  Miała być impreza, będzie rzeź? Jest zwiastun "Apokawixy"

  - Nie będzie żadnego jutra - mówi bohaterka "Apokawixy". Razem z grupą przyjaciół przekonaje się, że zanieczyszczona przez ludzi natura potrafi się zemścić. Epidemia zombie zaskoczy ich w najmniej oczekiwanym momencie - w środku wielkiej imprezy. Zobacz zwiatun.

  Marta Korycka
 • Pierwszy polski film zombie - zobacz teaser filmu 'Apokawixa'

  Pierwszy polski film zombie - zobacz teaser filmu "Apokawixa"

  Horda zombie na polskiej plaży? Zmierzą się z nią bohaterowie "Apokawixy" w reżyserii Xawerego Żuławskiego. A twórcy zapowiadaja, że powiedzenie "baw się, jakby jutra miało nie być" podczas filmowej imprezy nabierze nowego znaczenia... Prezentujemy teaser.

  Marta Korycka
 • Jest zapowiedź nowego filmu Xawerego Żuławskiego 'Apokawixa'
 • HBO Max: Polski serial 'Odwilż' numerem 1 w Europie

  HBO Max: Polski serial "Odwilż" numerem 1 w Europie

  Pierwszy polski serial Max Original "Odwilż" jest od początku kwietnia dostępny w HBO Max jednocześnie w 61 krajach. Po pierwszych 10 dniach jest nie tylko najchętniej oglądaną produkcją w Polsce, zajmuje również pierwsze miejsce w rankingu oglądalności w Europie.

  Marta Korycka
 • Xawery Żuławski: Przeszło mi robienie filmów o tym, co myślę i uważam [WYWIAD]

  Xawery Żuławski: Przeszło mi robienie filmów o tym, co myślę i uważam [WYWIAD]

  - Niekoniecznie lubię robić filmy o sobie, ale oczywiście korzystam z bagażu własnych doświadczeń. (...) Dla mnie interesujące jest opowiadanie historii, które mają szeroki kontekst i zakres, które nie są skupione na twórczym ego - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Xawery Żuławski, który wyreżyserował dla HBO Max kryminalną "Odwilż" z Katarzyną Wajdą w roli głównej. Jak sam przyznał, zdecydował się zająć projektem, jeszcze zanim przeczytał scenariusz - tak bardzo spodobała mu się główna bohaterka serialu.

  Justyna Bryczkowska
 • Nowy polski filmowy projekt HBO Europe: 'W domu' - 14 filmowych opowieści w jednej produkcji HBO
 • 'Odwilż'. HBO produkuje kolejny polski serial. Reżyseruje Xawery Żuławski
Więcej o:

xawery żuławski