Żydzi
-
Słynie z roli Zuckenberga. Okazało się, że ma polskie korzenie. "Jestem bardzo związany z Polską"
Amerykański aktor Jesse Eisenberg pojawił się ostatnio na Międzynarodowym Festiwalu MasterCard OffCamera w Krakowie. Pokazał tam swój reżyserski debiut fabularny "Kiedy skończysz ratować świat" oraz udzielił wywiadu, w którym zdradził, że ma polskie korzenie. Oprócz tego dodał, że czuje się bardzo związany z Polską.
-
Nie wolno było o tym mówić "Wujek tłumaczył, że mąż może mieć kłopoty w pracy" [FRAGMENT KSIĄŻKI]
"Ziuta nie mogła mówić o bohaterstwie, Irena nie chciała" - pisze Remigiusz Grzela w wydanych w marcu 2023 roku "Trzech życiach Ireny Gelblum". Publikujemy fragment książki opowiadający historię Ziuty Hartman, żydowskiej działaczki ruchu oporu podczas II wojny światowej, członkini Żydowskiego Związku Wojskowego, uczestniczki powstania w getcie warszawskim.
-
Allegro wycofuje ze sprzedaży książkę Ziemkiewicza. "Zawiera treści o charakterze antysemickim"
Stowarzyszenie "Nigdy Więcej" zarekomendowało Allegro usunięcie z oferty jeden z książek Rafała Ziemkiewicza, ponieważ "zawiera treści o charakterze antysemickim, niosące znamiona nienawiści do Żydów, a także podające w wątpliwość historyczne fakty dotyczące Zagłady Żydów". Serwis wycofał ze sprzedaży książkę. "Poważnie, "Allegro" blokuje sprzedaż mojej książki, powołując się jako na autorytet na bandę świrów?! Przekazuję sprawę prawnikom, niech się tym zajmą" - odniósł się do sprawy Ziemkiewicz.
-
Netflix. Zmuszona do małżeństwa, ogolona na łyso w dniu ślubu... Dziś premiera "Unorthodox"
Chasydzka dziewczyna uwięziona w jednym z najbardziej otwartych miast świata - Nowym Jorku. Nastolatka bez książek, kina, teatru, koncertów, spotkań z rówieśnikami. Poddana opresyjnej tradycji i religii ortodoksyjnej społeczności. To bohaterka książki i serialu Netfliksa "Unorthodox".
-
Polska wieś kopie w żydowskich dołach śmierci. "Płuczki" to być może najlepsza książka reporterska minionego roku
Za wykopaną złotą koronkę z żydowskiej szczęki można było kupić papę na nowy dach. A jak dzień był słaby starczyło na torebkę cukierków. Przeczytajcie "Płuczki", być może najlepszą książkę reporterską minionego roku.
-
Homofobię i antysemityzm łączy więcej, niż mogłoby się wydawać. Ryziński wraca z nowym reportażem [FRAGMENT]
Poruszająca reportażowa opowieść o obcości i samotności, a także podróż po warszawskich ulicach lat wojny i PRL-u, które pod pozorem szarego życia kryły zaskakująco tęczową wolność.
-
Krystyna Janda hipnotyzuje. Jej najnowszy spektakl to ważna lekcja historii dla Polaków [RECENZJA]
Krystyna Janda repertuary swoich teatrów od zawsze układa z dużą precyzją. Ostatnia propozycja Teatru Polonia - spektakl "Zapiski z wygnania" to dowód, że Janda sięga nie tylko po komercyjne hity światowych scen. O wydarzeniach Marca '68 mówi przejmująco, hipnotyzując publiczność.
-
Wystawa antysemickich rysunków: Żydzi jak szczury i robaki
Wielkie nosy, wyłupiaste oczy, wampirze kły i zwierzęce łapska chciwie sięgające po polską własność - taki obraz Żydów przedstawiały zamieszczane w przedwojennej prasie antysemickie rysunki. Te przerażające karykatury od środy pokazywane są w Żydowskim Instytucie Historycznym.